„Kaunas – Europos kultūros sostinė“ ieško rėmėjų – reikia bent 2 milijonų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2022 metais Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas pradeda generalinio ir pagrindinių šio projekto rėmėjų paieškas. Tikimasi per ateinančius metus susitarti dėl paramos, kuri siektų kelis milijonus eurų. Ši suma sudaro tik kelis procentus viso projekto biudžeto.

„Didelė sėkmė per 2018 metus būtų pradėti rimtas derybas ir jeigu 2018 metų pabaigoje-2019–aisiais pasirašytume pagrindinių rėmėjų sutartis, būtume labai laimingi“, – BNS sakė „Kaunas 2022“ programos meno vadovė Virginija Vitkienė.

Iš rėmėjų programai planuojama surinkti apie 6 procentus renginio biudžeto – 2 mln. eurų, tačiau rengėjai tikisi, kad sėkmės atveju ši suma bus didesnė. Kitų Europos kultūros sostinių patirtis rodo, kad tokią sumą renginių laikotarpiu pavyksta pritraukti iš generalinio rėmėjo. Taip pat bus ieškoma ir pagrindinių rėmėjų. „Tai nėra viena įmoka, bet per penkerius metus, šešerius“, – sakė V. Vitkienė.

Pasiūlymus ruošiamasi parengti 2018 metų pradžiai, tuomet prasidės derybos su verslu. Organizatoriai tikisi šia galimybe sudominti Kauno verslą, taip pat regione investicijas planuojančias užsienio bendroves. Su dalimi verslo pokalbiai šia tema jau vyksta.

„Kartas nuo karto gauname pakvietimus atvykti pasikalbėti ir privačiuose pokalbiuose kalbamės. Mes visų pirma kreipsimės į Kauno ir Kauno regiono verslus. Taip pat, aišku, į tarptautinius ženklus, kurie vykdo plėtrą mūsų regione ir jiems aktualu matytis. Turime sąrašą didžiųjų bendrovių ir užsienio investuotojų, kurie ieško matomumo“, – kalbėjo V. Vitkienė.

Projekto meno vadovės teigimu, tiek Europos kultūros sostinės organizatoriai, tiek galimi rėmėjai būtų suinteresuoti dėl bendradarbiavimo susitarti kuo anksčiau.

Bendras „Kaunas 2022“ programos biudžetas sieks 30 mln. eurų. Kauno miestas yra numatęs „Europos kultūros sostinei“ skirti 12 mln. eurų, dar 4 mln. eurų žada duoti Kauno rajono savivaldybė. Kauno paraiškoje taip pat numatyta po 2 mln. eurų gauti iš rėmėjų ir Europos Sąjungos. 10 mln. eurų projektui 2019–2022 metais skirs Vyriausybė.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Jaunimo čempionato finiše emocijų netrūko - iš aikštės išvytas jaunasis žalgirietis (foto)

„Megoje“ vyriško lytinio organo kostiumu apsirengęs vyras: būkime atviresni

Lėktuvo avarija prie Akademijos miestelio: į ligoninę išvežtas užsienietis

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru pakrikštijo savo sūnų

Nesibaigianti kova su Sosnovskio barščiais: Kaunas rikiuojasi prie lyderių

Nesėkmingas iškvietimas: Aleksote avariją sukėlė policijos ekipažas

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn

K. Kemzūros prognozė „Žalgirio“ sirgaliams nepatiks: tiesiog sporte taip yra

Kauniečiai niršta: visą karštą šeštadienį teko praleisti be vandens

Vestuves Kaune atšokusi dainininkė Vasha parduoda suknelę: teks gerokai patuštinti piniginę