Intensyvi žalgiriečių savaitė: nosį nušluostė ir Ispanijos čempionams | Kas vyksta Kaune

Intensyvi žalgiriečių savaitė: nosį nušluostė ir Ispanijos čempionams

„Žalgirio“ „Instagram“ paskyros nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė keturioliktąsias šio sezono Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitinka su Valensijos „Basket“ komanda. Įtemptos rungtynės prieš Ispanijos čempionus baigėsi ketvirtąja iš eilės žalgiriečių pergale, rezultatu 63:71.

Techninės problemos ir beveik pusvalandžiu nusikėlusi rungtynių pradžia iš vėžių neišmušė paskutinėmis atakų sekundėmis taškus rinkusio Brandono Davieso ir arčiau krepšio kelią prasiskynusio Edgaro Ulanovo – 6:0. Sužvėrėjęs B. Daviesas ėmė dar vieną kamuolį puolime, nugara centravo Paulius Jankūnas, o prabėgus daugiau nei penkioms minutėms Ispanijos čempionai tebuvo įmetę du taškus – 10:2. Šeimininkams spaudžiant kauniečius naštą puolime nuėmė komandos kapitonas P. Jankūnas, tačiau pranašumas tirpo iki 15:12. Kėlinuko pabaigoje po krepšiu nardė ne tik Vasilije Micičius, bet ir B. Daviesas, tad pirmo kėlinio sirena skelbė nežymų svečių atotrūkį – 19:16.

Antrasis ketvirtis startavo tolimais varžovų šūviais, todėl nieko nelaukus pasitarimą teko sušaukti Šarūnui Jasikevičiui (19:22). Aukšta trajektorija tikslų metimą atliko Artūras Milaknis, slalomą per visą aikštelę pademonstravo deficitą iki 23:24 nukirpęs V. Micičius. Aktyvų žaidimą tęsė vagystę įvykdęs V. Micičius, o greitajame puolime K. Pangoso savalaikį perdavimą triuškinančiu dėjimu užbaigė svarstykles svečių pusėn vėl nusvėręs Aaronas White‘as – 27:26. Lietuvos čempionams vis gyvenant be tolimų metimų, Valensijos krepšininkai įsimėtė ir po dar dviejų tritaškių pirmavo jau 27:32. Tuomet fantastiškai V. Micičiaus užmestą kamuolį iš viršaus grūdo A. White‘as, galų galę atsilaisvinęs pirmą „Žalgirio“ tritaškį smeigė A. Milaknis – 32:34. Prieš didžiąją pertrauką dar kartą pasižymėjo V.Micičius, o pirma rungtynių pusė pateikė daugiau klausimų nei atsakymų – 34:36.

Trečią kėlinį tolimu dūriu pradėjo V. Micičius, perdavimą-saldainiuką B. Daviesui atliko E. Ulanovas – 39:36. Iš sau mėgstamo taško taikliai metė P. Jankūnas, gerai gynyboje darbavosi Axelis Toupane, iš tolėliau nudžiugino Antanas Kavaliauskas, o dar vieną puikų perdavimą į statistikos protokolą įsirašė V. Micičiui kamuolio nepagailėjęs E. Ulanovas – 45:39. Po Ispanijos čempionų minutės pertraukėlės kauniečių puolimą ištiko nedidelis sąstingis ir atstumas mažėjo iki 45:42. „Žalgirio“ puolimą įspūdingu tritaškiu su sirena budino ledus pralaužęs K. Pangosas, naują rekordinės persvaros ribą 51:42 tarp komandų brėžė pražangos nepaisydamas E. Ulanovas. Per likusį laiką iš toli iššovė A. White‘as ir po solidžios dešimties minučių atkarpos svečiai pirmavo 54:46.

Lemiamą atkarpą staigiu tritaškiu atidarė A. Milaknis, subyrėjusiai šeimininkų gynybai dar vieną smūgį sudavė A. Kavaliausko po krepšiu atrastas A. White‘as – 59:48. Kamuolį puolime ėmęs A. Kavaliauskas jo nepagailėjo įsibėgėjusiam A. White‘ui, laiku ir vietoje atsidūrė dviženklį pranašumą išlaikęs E. Ulanovas – 63:52. Laikui sparčiai tiksint iš vidutinio nuotolio savo taiklumą pademonstravo P. Jankūnas, tačiau baltos vėliavos nekėlę varžovai kilo lemiamam šturmui (65:59). Aikštelėje įsivyravo nedidelis chaosas, kuris buvo parankus žalgiriečiams, bet prasidėjus paskutinei minutei atgimė tikra intriga – 65:61. Svarbiausiu rungtynių metu tolimas bombas iš dešiniojo krašto susmeigė V. Micičius ir A. Milaknis bei „Žalgiris“ iš Ispanijos čempionų tvirtovės išsivežė pergalę rezultatu 71:63.

„Žalgiris“: V. Micičius 16 (5 rez. perd.), P. Jankūnas 11 (11 atk. kam.), A. Milaknis 11 (3/6 trit.), A. White’as 11 (5 atk. kam.), E. Ulanovas 7 (4 rez. perd., 3 per. kam.), K. Pangosas 3 (2 per. kam.), A. Kavaliauskas 2, A. Toupane 0, P.Valinskas 0.

„Basket“: E. Greenas 14, B. Dubljevičius 11 (10 atk. kam.), A. Doornekampas 9.