Eurolygos kova išvykoje: be E. Ulanovo palaužė Eurolygos čempionus | Kas vyksta Kaune

Eurolygos kova išvykoje: be E. Ulanovo palaužė Eurolygos čempionus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė dvyliktąsias šio sezono Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Stambulo „Fenerbahce“ komanda. Po įtemptų rungtynių kauniečiams pavyko nutraukti aikštelės šeimininkų pergalių seriją savoje aikštelėje ir išsivežti pergalę, nugalėjus vos vienu tašku – 89:90.

Dvikovos su Eurolygos čempionais pradžioje žalgiriečius į priekį tempė Axelis Toupane, kuris ne tik susirinko septynis taškus, tačiau ir sėkmingai asistavo komandos kapitonui Pauliui Jankūnui – 11:5. Tiesa, netrukus šeimininkai atsigavo po šalto dušo ir aktyviu žaidimu lygino rezultatą – 11:11. Antroje kėlinio dalyje savo pasirodymą puskabliu pradėjo Antanas Kavaliauskas, bet vis agresyviau žaidę varžovai atitrūko iki 13:21. Užsitęsusią tylą kauniečiams baudų metimu nutraukė Martynas Sajus, prasiveržimu tašką pirmajame kėlinyje dėjo Kevinas Pangosas – 16:24.

Antrajame kėlinyje progą atakuoti iš toli susikūrė K.Pangosas, dar vieną įspūdingą skrydį pademonstravo Eurolygos gražiausių epizodų dešimtukus vis užkariaujantis Aaronas White‘as – 21:26. Gerai abejose aikštės pusėse darbavosi Brandonas Daviesas, o reidą atlikus K.Pangosui atstumas ištirpo iki 27:29. Po šeimininkų minutės pertraukėlės apie save sudėtingu metimu priminė A.Toupane, greitoje atakoje iš toli iššovė Vasilije Micičius, kovinį atstumą toliau išlaikė P.Jankūnas – 37:34. Prieš pat didžiąją pertrauką užsiautė varžovų gynybą aštriais reidais draskęs ir prie viso to tolimą bombą pridėjęs K.Pangosas, tad ketvirtį 25:18 laimėję kauniečiai į rūbinę keliavo turėdami viso labo minimalų deficitą – 41:42.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmenį iš K.Pangoso perėmė aštuonis taškus įvairiausiais būdais pelnęs ir pusiausvyrą atstatęs B.Daviesas – 49:49. Po krepšiu dominavęs B.Daviesas pasižymėjo net ir nepaisydamas itin grubios pražangos, o septynis taškus paeiliui susirinko svečius į priekį 58:55 išvedęs P.Jankūnas. Kėlinio pabaigoje apie save priminė A.Toupane ir po visiškai lygaus ketvirčio visa pagrindinė kova persikėlė į lemiamą rungtynių atkarpą – 63:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tituluotiems Eurolygos čempionams tolimus dūrius smeigė A.White‘as ir Artūras Milaknis, sudėtingą reidą taškais užbaigė K.Pangosas, tad šeimininkams teko sušaukti neplanuotą pasitarimą – 71:68. Tris kėlinius tylėjusiam A.Milakniui atiteko nuostabaus derinio užbaigimas iš trijų taškų zonos, baudos metimu pranašumą iki 75:71 didino V.Micičius. Stambulo komandai persvėrus svarstykles savo pusėn (75:76), meistriškai krepšio link prasibrovė V.Micičius, tačiau skaudų tritaškį įskraidino Bradas Wannamakeris – 77:81. Kovingai nusiteikę žalgiriečiai ginklų nesudėjo: du tolimus šūvius vieną po kito suleido K.Pangosas, dešine ranka dvitaškį įrideno P.Jankūnas ir prasidėjus paskutinei minutei švieslentėje degė lygus rezultatas – 85:85. Per likusį laiką užvirė neįtikėtina drama, nesportinę pražangą provokavo P.Jankūnas, o apgynus savąjį krepšį, tritaškį iš krašto įsūdė svečius pergalės link artinęs A.Milaknis – 90:86.Nors tritaškiu atsakė ir varžovai, likus sekundei sąmoningai baudas prametė K.Pangosas ir „Žalgiris“ Stambule parklupdė stipriausią Europos komandą rezultatu 90:89.

„Žalgiris“: K.Pangosas 22 (5/7 dvit., 4/5 trit., 7 rez. perd.), A.Toupane 16 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), P.Jankūnas 15 (6 atk. kam.), B.Daviesas 14 (6/6 dvit.), A.Milaknis 9 (3/4 trit.), V.Micičius 6 (5 rez. perd.), A.White‘as 5, A.Kavaliauskas 2, M.Sajus 1, P.Valinskas 0, M.Arlauskas 0.

„Fenerbahce“: J.Vesely 20 (5 atk. kam., 4 blk.), B.Wanamakeris 19 (3/4 trit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), N.Melli 13 (3/6 trit.), K.Sloukas 11.