Naujos statybos Senamiestyje – įsikurs gerosios žinios skleidėjai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daug dešimtmečių tuščiame stovėjusiame sklype tarp Vilniaus ir V. Sladkevičiaus gatvių užvirė statybos. Maždaug po pusantrų metų čia persikelti iš M. Daukšos gatvės ketina „Marijos radijas“. Projekto sprendimai susiję su šios ypatingos radijo stoties vizija ir statybų aikštelę supančiu architektūriniu istorijos audiniu.

Finansuojama iš aukų

„Marijos radijo“ veiklos koordinatorės Stasės Raščiuvienės teigimu, pačias statybas planuojama baigti 2018-ųjų gale – taip sako darbus atliekanti įmonė „Listada“. Tačiau dar apie pusmetį gali užtrukti studijos įrengimas, tad įkurtuvės preliminariai planuojamos 2019 m. viduryje.

„Absoliučiai visi darbai finansuojami iš „Marijos radijui“ paaukotų lėšų. Ar jų užteks, garantuoti niekas negali – nei verslo struktūros, nei valstybinės institucijos – viskas Dievo valioje. Kol kas statybos vyksta labai gražiai, ramiai, taikiai, sklandžiai einasi techninė priežiūra, dalyvauja daug savanorių – atrodo kaip stebuklas“, – džiaugėsi S. Raščiuvienė.

Pašnekovė patvirtino, kad sklypas, kuriame dygsta pastatas – „Marijos Radijo“ ir Kauno arkivyskupijos kurijos nuosavybė. „Tuščias jis stovėjo gal nuo 1978 m. Ten buvo didelis šiukšlynas – pradėjus sklypą tvarkyti, išvežti kokie 9 savivarčiai šiukšlių. Į įstatymus blaiviai pasižiūrėjo, pačioje pradžioje su visuomenės sveikatos centru padėjo ir meras Visvaldas Matijošaitis“, – kalbėjo S. Raščiuvienė.

Megs kontaktą su klausytoju

Koordinatorė neabejojo, kad persikėlęs į naujas patalpas radijas bus labiau prieinamas visuomenei. Pastate bus įrengta ir maždaug 50 kvadratinių metrų ploto koplyčia.

„Radijo populiarumą, atvirumą jau dabar lankstinukų serijoje „Įsijunk ir Tu!“ liudija Gitanas Nausėda, Petras Geniušas, Žygimantas Pavilionis, Benediktas Vanagas, Evelina Sašenko ir kiti ryškiausi mūsų žmonės. Teko bendrauti netgi su prezidentu Valdu Adamkumi – klausiau, „ar jūs žinote, kas yra „Marijos radijas“?“ Jis atsakė – „o, tai yra klausomiausias radijas!“ – pasakojo S. Raščiuvienė.

Įsijungti radiją ir statybvietės informaciniame stende kviečia žinomi lietuviai, o vėliau, reikia tikėtis, kvies klausyti iš naujosios studijos.

„Marijos radijas“ – apie 300 savanorių palaikoma informavimo priemonė, kurioje sukasi laidų redaktoriai, filosofai, kunigai. Šią veiklą koordinuoja maždaug 12 darbuotojų. Savanorystės principas pasireikš pastato atvirumu – galbūt atsiras ir kiemelis su fontanu paskaityti, pamąstyti apie gyvenimo prasmę. Naujoji būstinė bus skirta ir miestui, ir Lietuvai“, – kylančio statinio visuomeniškumą deklaravo S. Raščiuvienė.

Ieškojo šio laikmečio kalbos

Architektūrinio darbo, kuris oficialiai vadinasi „Kultūros paskirties radijo pastato su koplyčia ir administracinėmis patalpomis V. Sladkevičiaus g. 5, Kaune, statybos projektas“, autoriais yra architektai Aurimas Ramanauskas, Dalia Paulauskienė ir Džiugas Karalius.

Kaip pasakojo A. Ramanauskas, esantis ir projekto vadovu, pastato kontekstas, visų pirma – Senamiestis. Ši vieta tam tikra prasme yra miesto pradžia, jo ištakos, kuriose atsispindi ir miesto evoliucija, ilga istorija. „Senamiestyje iki mūsų dienų išlikę įvairių laikotarpių architektūriniai ženklai – tai, kas tuo metu buvo geriausia. Pagrindinė „Marijos radijo“ statinio mintis – kad šiandien yra XXI a. ir pirmiausia siekiame ieškoti šio laikmečio kalbos, ką geriausia galime pasiūlyti mes. Tai bus modernus pastatas, o ne senovinio imitacija“, – aiškino architektas.

Kartu norima, kad tai būtų atviras statinys, kadangi tokia yra „Marijos radijo“ funkcija – nešti tam tikrą žinią, gerą naujieną. „Architektūrinė vizija sutampa su jų siekiu būti matomais, atvirais, užmegzti kontaktą su klausytoju ir būsimu klausytoju, einančiu pro pastatą“, – teigė A. Ramanauskas.

Estetika ir ryšys su gretimais statiniais

„Pastate dominuos aliuminio vitrinos ir betono plytos, kurios, beje, bus gaminamos Lietuvoje, Kaune. Mums labai svarbu atrodo kaip įmanoma daugiau naudoti lietuviškų produktų, rankų darbo. Stogas bus šlaitinis, tačiau jam naudosime tas pačias plyteles, kad išlaikytume vientisumą“, – pastato vaizdą mintyse braižė A. Ramanauskas.

Dar vienas svarbus aspektas, anot jo – Senamiestyje namai įprastai vienas prie kito blokuojami užstatant visą gatvės perimetrą, tačiau greta būsimo „Marijos radijo“ pastato iškilęs raudonų plytų Senosios klebonijos statinys su restauruotu gotikiniu atiku.

„Ieškojome, kaip mūsiškį kūrinį prijungti prie šio objekto, išsaugoti gerą atkurto elemento matomumą – gimė vidinio kiemelio idėja. Jis turėtų praturtinti Vilniaus gatvės erdvę, o taip pat yra gana originalus sprendimas kaimyninio statinio atžvilgiu“, – komentavo A. Ramanauskas.

Jis, kaip ir S. Raščiuvienė, spėjo, kad pastatas bus baigtas iki kitų metų pabaigos, bet dar užtruks studijos įrengimas, yra nemažai sudėtingų techninių aspektų. Architekto manymu, geriau padaryti kokybiškai nei kuo greičiau.

67 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečio kritika sudomino ekspertus: dėl trūkumų sustabdyta atrakciono veikla

Kauno „Toyota“ atstovybė pelnė prestižinį klientų aptarnavimo apdovanojimą

Fiksuoja skaitytojai: Aleksote, netoli aerodoromo, degė autobusas

Nepaliko vietų dvejonėms: žalgiriečiai namų aikštelėje šventė pergalę (foto)

Banko gretas papildė nauji kolektyvo nariai – Šuns dienos proga „įdarbino“ augintinius (foto)

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede?

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto pristatymą transliuos portalas „Kas vyksta Kaune“

Ne visi palaiko idėją „CityBee“ automobiliuose įdiegti alkoblokus

Teisingumo ministrę iš posto išvertusiai kaunietei R. Kazėnienei – 6 tūks. eurų ieškinys

Kėdainiams teks palaukti – pirmiausiai suklestės Kaunas