Chanuka prasideda tik šiandien, tačiau Kaune pradėjo švęsti anksčiau

"Kas vyksta Kaune" skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ sulaukė skaitytojo žinutės, jis stebisi, kodėl Kauno valstybinio muzikinio teatro sode sužibo Chanukija, dar pirmadienį buvo uždegtos visos elektrinės žvakės, simbolizuojančios žydų šventės Chanukos pabaigą. Spėjama, kad tikrintas lempų veikimas, patys religinės bendruomenės atstovai tikino, kad žvakės nuo antradienio bus degamos po vieną, kaip ir priklauso.

Įprasta, kad žydai Menorą uždega Chanukos metu, Menora reiškia šviesos pergalę prieš tamsą, o gėrio – prieš blogį. Kaip žinia, Chanuka prasideda šiandien, gruodžio 12 d. ir tęsis iki gruodžio 20 d. Pagal tradiciją, Menoroje esančios žvakės kasdien uždegamos po vieną, o visos sudegtos jau reiškia, kad Chanuka baigėsi.

Kaunietis stebisi: „Kaune jau Chanukos šventės pabaiga? Uždegtos visos aštuonios žvakelės!“

Netoli Laisvės alėjos pastatytame Menoroje yra užrašas: „Linksmos Chanukos jums linki žydų religinė bendruomenė „Chasside Chabad Lubavič.“ Tiesa, antradienio dieną žvakės nedegė, jos bus uždegtos vakare.

Šios bendruomenės atstovas Rabbi Krinsky trumpai komentavo: „Šiuo metu (antradienį apie 14 val., – red.) Menoroje nedega jokių žvakių. Įjungiami tik elektros žibintai. Antradienį uždegsime vieną, sekančią dieną dvi ir t.t.“, – komentavo R. Krinsky. Spėjama, kad išvakarėse žibintai uždegti norint patikrinti lempas, pats bendruomenės atstovas pirmadienio įvykio nekomentavo.

Situaciją aptarė Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas: „Chanuka prasideda tik šiandien, gruodžio 12-osios vakare, degama pirma žvakutė iš dešinės. Ir taip kasdien vis po vieną, visas aštuonias dienas iš eilės. Degama jau sutemus, apie 17 val. O kodėl degė pirmadienį keista, gal suklydo? Tiesa, žydų religinė bendruomenė „Chasside Chabad Lubavič“ turi kiek kitokias tradicijas. O mes neturime tradicijos, kad visas žvakes Menoroje iškart sudegtų. Kauno žydai žvakes įprastai degame sinagogoje arba namie, neįprasta Lietuvoje, kad žydai degtų skveruose, parkuose ar turgaus aikštėse“, – teigė M. Bairakas.

Jis pasakojo, kad Kauno žydų religinė bendruomenė Chanuką įprastai švenčia nustatytu laiku, kasdien degant po žvakę, kol galiausiai uždegamos visos 8. Vaikų degta žvakė turi degti bent pusvalandį, o didžiosios po 2-3 val.

„Chanukos metu degame žvakes, meldžiamės, valgome spurgas, bulvinius blynus, geriame košerinį vyną, kukliai šokame ir dainuojame“, – komentavo Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Didžiausių Lietuvoje Joninių transliacija - portale „Kas vyksta Kaune“

Bėgant metams kauniečiai gali likti be Joninių šventės

Jonines pasitiks romantiškai: iš parduotuvių graibstomos meilės prekės

Kaune nukrito lėktuvas: išsiųstos gelbėjimo pajėgos ir medikai (papildyta)

Kada per Joninių savaitgalį bus galima įsigyti svaigiųjų gėrimų?

Nelengva kontrabandinių cigarečių sulaikymo operacija: vyras spruko ir užsidarė namuose

Ligoninėje atsidūrė negyvą kūdikį namuose pagimdžiusi moteris

Liūdna retro automobilių muziejaus pabaiga: nepavykus deryboms, automobiliai palieka Kauną

Kiek verslo centrų reikia Kaunui?

Pasiūlymai kauniečiams: kur švęsti Jonines