Chanuka prasideda tik šiandien, tačiau Kaune pradėjo švęsti anksčiau

"Kas vyksta Kaune" skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ sulaukė skaitytojo žinutės, jis stebisi, kodėl Kauno valstybinio muzikinio teatro sode sužibo Chanukija, dar pirmadienį buvo uždegtos visos elektrinės žvakės, simbolizuojančios žydų šventės Chanukos pabaigą. Spėjama, kad tikrintas lempų veikimas, patys religinės bendruomenės atstovai tikino, kad žvakės nuo antradienio bus degamos po vieną, kaip ir priklauso.

Įprasta, kad žydai Menorą uždega Chanukos metu, Menora reiškia šviesos pergalę prieš tamsą, o gėrio – prieš blogį. Kaip žinia, Chanuka prasideda šiandien, gruodžio 12 d. ir tęsis iki gruodžio 20 d. Pagal tradiciją, Menoroje esančios žvakės kasdien uždegamos po vieną, o visos sudegtos jau reiškia, kad Chanuka baigėsi.

Kaunietis stebisi: „Kaune jau Chanukos šventės pabaiga? Uždegtos visos aštuonios žvakelės!“

Netoli Laisvės alėjos pastatytame Menoroje yra užrašas: „Linksmos Chanukos jums linki žydų religinė bendruomenė „Chasside Chabad Lubavič.“ Tiesa, antradienio dieną žvakės nedegė, jos bus uždegtos vakare.

Šios bendruomenės atstovas Rabbi Krinsky trumpai komentavo: „Šiuo metu (antradienį apie 14 val., – red.) Menoroje nedega jokių žvakių. Įjungiami tik elektros žibintai. Antradienį uždegsime vieną, sekančią dieną dvi ir t.t.“, – komentavo R. Krinsky. Spėjama, kad išvakarėse žibintai uždegti norint patikrinti lempas, pats bendruomenės atstovas pirmadienio įvykio nekomentavo.

Situaciją aptarė Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas: „Chanuka prasideda tik šiandien, gruodžio 12-osios vakare, degama pirma žvakutė iš dešinės. Ir taip kasdien vis po vieną, visas aštuonias dienas iš eilės. Degama jau sutemus, apie 17 val. O kodėl degė pirmadienį keista, gal suklydo? Tiesa, žydų religinė bendruomenė „Chasside Chabad Lubavič“ turi kiek kitokias tradicijas. O mes neturime tradicijos, kad visas žvakes Menoroje iškart sudegtų. Kauno žydai žvakes įprastai degame sinagogoje arba namie, neįprasta Lietuvoje, kad žydai degtų skveruose, parkuose ar turgaus aikštėse“, – teigė M. Bairakas.

Jis pasakojo, kad Kauno žydų religinė bendruomenė Chanuką įprastai švenčia nustatytu laiku, kasdien degant po žvakę, kol galiausiai uždegamos visos 8. Vaikų degta žvakė turi degti bent pusvalandį, o didžiosios po 2-3 val.

„Chanukos metu degame žvakes, meldžiamės, valgome spurgas, bulvinius blynus, geriame košerinį vyną, kukliai šokame ir dainuojame“, – komentavo Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Automobilių stovėjimo rinkliavos: tolesnis brangimas – neišvengiamas

Mobiliame būryje dirbęs patrulis: niekada negali žinoti, kaip viskas gali pasibaigti

Kauno rajone pasieniečiai triuškina didelius kontrabandos sandėlius

Aiškėja Dainų šventės detalės: dalis renginių grįš į gimtąjį Kauną

Kauno rajone vykstantis muzikinis festivalis skelbia pirmuosius lietuvių atlikėjus

Kas vyksta Kaune kovo 23-25 dienomis? (Renginių kalendorius)

Tuberkuliozės dienos išvakarėse sergančius vaikus džiugino linksmi ir išradingi klounai

Verslių moksleivių konkurse Kaune triumfavo surasti pamestus daiktus padedantis sprendimas

Savaitgalio orų prognozė: vis labiau jausis pavasaris

Susigriebė visuomenei išreiškus susirūpinimą: aukcione parduodamą istorinį statinį sieks įtraukti į kultūros paveldo sąrašą