Kolegų sulaikytas kyšio reikalavęs muitininkas

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Muitinėje nėra vietos nesąžiningiems pareigūnams. Ketvirtadienį Muitinės departamento (MD) Imuniteto tarnybos ir Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, įtardami kyšio paėmimu, Kaune sulaikė Kauno teritorinės muitinės vyresnįjį inspektorių A. V. Pas pastarąjį rasta 200 eurų – kaip įtariama, šis muitininkas jau kurį laiką galimai provokavo duoti kyšį už tiesioginių pareigų atlikimą.

MD Imuniteto tarnybos ir MKT pareigūnai Kauno teritorinės muitinės vyresn. inspektorių sulaikė vos šiam paėmus pinigus iš asmens, suinteresuoto muitinės pareigūno palankumu, krovinių poste „Tiekimas“, tikrinimo vietoje „Jovarai“. Turėta duomenų, kad sulaikytasis šiam suinteresuotam muitinės palankumu asmeniui jau kurį laiką nedviprasmiškai užsimindavo, kad darbas galėtų eiti kur kas „sklandžiau“, jei būtų „palaikomi draugiški santykiai“. Tokia „draugystė“ mėnesiui, esą, kainuotų tam tikrą sumą, praneša MKT.

Tačiau tokie raginimai muitinės pareigūnui atsirūgo labai skaudžiai – ketvirtadienio (gruodžio 7-osios) vakarą, apie 17.30 val., vos paėmus reikalautus pinigus, A. V. čia pat sulaikė MD Imuniteto tarnybos ir MKT pareigūnai.

Atlikus kratą, kyšio ėmimu įtariamo muitininko kišenėje rasti 200 eurų. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 dalį).

A. V. buvo sulaikytas, o po apklausos paleistas, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Šiuo metu jis nušalintas nuo pareigų 3 mėnesiams, jam gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kviečiame visus, turinčius informacijos apie muitinės pareigūnų daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, drausminius nusižengimus ar kitus teisės pažeidimus; neetišką ar nesąžiningą elgesį; taip pat – kontrabandą, pranešti šiais būdais
– nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44 (veikia visą parą);
– elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt;
– paliekant pranešimą Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje (http://www.lrmuitine.lt/web/guest/759) arba Lietuvos muitinės ir MKT facebook paskyrose, asmeninėmis žinutėmis.

Pateikdami informaciją nurodykite įvykio vietą, laiką ir kitas aplinkybes, galinčias turėti reikšmės atliekant vėlesnį įvykio aplinkybių tyrimą. Esant galimybei, nurodykite muitinės pareigūno identifikavimo ženklo ar tarnybinio automobilio numerį – tai padės nustatyti konkrečius pažeidimą padariusius muitinės pareigūnus ar kitus asmenis.

Beje, pilietiški asmenys, už vertingą informaciją apie galimus nusikaltimus – kontrabandos ar korupcijos atvejus – gali gauti ir piniginį atlygį. Priklausomai nuo informacijos vertės, pranešimui pasitvirtinus, tokiam pranešėjui gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, tad raginame pilietiškus asmenis būti aktyviais kovoje su šešėliu.

Į atlygį pretenduojančių piliečių pareigūnai prašo palikti galimybę su jais susisiekti, kitaip gali būti sudėtinga atlyginti už suteiktą informaciją. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Akistata su Vokietijos čempionais: A. Milaknio tritaškiai nepadėjo

Naktį smūgį suduos žiema – ugniagesiai įspėja pasirūpinti savo saugumu

„Mokslo salos“ konkurso finišo tiesioji – nugalėtojas paaiškės kitą mėnesį

Tarp Šilainių daugiabučių sušvito vienaragis

Psichologai: mokyklos administracija, reaguodama į moksleivės savižudybę, elgėsi tinkamai

Seimo nariai ieško būdų padidinti algas už borto likusiems medikams

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės

Šimtmečio programos organizatoriai: Vasario 16-ąją kviečiame padaryti tris dalykus

Labirintais apsivijęs Farmacijos muziejus Kaune: seniau čia ieškodavo ne tik vaistų, bet ir gyvybės eliksyro ar afrodiziakų

Panaudojus avarinį rezervą, sugedo vienas Kruonio elektrinės agregatų