Kauno kriminalistų radybos: aptiko nelegaliai parduodamų vaistų tašką

Kauno aps. VPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Siekiant užkardyti šešėlinę ekonomiką, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KP ENTV) pareigūnai aktyviai vykdo netikėtus ūkio subjektų veiklos patikrinimus įvairiose Kauno įmonėse.

Šiandien, gegužės 9 d., po Kauno kriminalistų apsilankymo Aleksoto turguje, buvo ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Atvykus pareigūnams rastas ir paimtas itin didelis kiekis Rusijos Federacijoje pagamintų vaistų – analgetikų bei antibiotikų, kurių įsigijimui privalomas receptas. „Gyventojai pirkdami be mediko konsultacijos įvairius vaistinius preparatus bei medikamentus ne tam skirtose vietose ypač rizikuoja savo sveikata, kadangi negalima užtikrinti tokių preparatų kokybės“, – primena gyventojams Kauno apskrities pareigūnai. Už tokios neteisėtos veiklos vykdymą gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Kauno kriminalistai lapkričio ir gruodžio mėnesį atliko daugiau nei 40 patikrinimų ūkio subjektuose, dalyje iš jų nustatyti įvairūs pažeidimai. Dažniausiai pasitaikę pažeidimai: grynųjų pinigų neapskaitymas kasoje ir kasos pirkimo kvito neišdavimas pirkėjui, prekyba mėsos gaminiais, neturint jų įgijimo dokumentų.

Taip pat pastebėta, kad prekiauti nevengta ir pasibaigusio galiojimo prekėmis bei vaistiniais preparatais, medicininės paskirties preparatais, neturint vaistinės veiklos licencijos. Patikrinimų metu nustatyta ir nelegalaus darbo atvejų. Už daugelį nustatytų pažeidimų buvo taikyta administracinė atsakomybė, tačiau pradėti ir keturi ikiteisminiai tyrimai Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą gresia laivės atėmimas iki ketverių metų.

Pradėtus ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Šešėlinės ekonomikos reiškiniai negali būti toleruojami, tad tokios policinės priemonės aktyviai bus vykdomos ir toliau. Kauno apskrities pareigūnai primena gyventojams, kad apie galimai vykdomą neteisėtą veiką ar daromus teisės pažeidimus visuomet galite informuoti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba naudojantis elektroninių policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt

42 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Didelės išmaniųjų telefonų kainos lietuvių negąsdina: gamintojai jau kuria naujus planus

Atrankos į „Euroviziją“ viražai: iš kovos pasitraukė dar šeši dalyviai

Moteris nepabūgo stoti į akistatą su „kelių ereliu“

Skaitytoja: ar čia - ne alkoholio reklama?

Skaitytojų nuotykiai: džipu į kalną užtempė estų vilkiką

Seime nauji svarstymai – siūlo į atmintinų dienų sąrašą įtraukti naują datą

Italams nusileidę jaunieji žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyre nežais

Žiemiškų pramogų išsiilgusius kauniečiai traukė prie pilies

Mitybos specialistų patarimai: kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų

Gyvenimas sąvartyno pašonėje – kuo virs Kauno apskrityje esantis kaimas?