Kvietimas į atvirą diskusiją: kauniečius ragins atkreipti dėmesį į opią visuomenės problemą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gruodžio 8 d. vidurdienį, Fondas „Frida“, „Baltojo kaspino“ festivalio organizatorius, kviečia susiburti viešbutyje „Best Western Santaka“ į viešą diskusiją aptarti smurto prieš vaikus bei ypač vaikų – smurto liudininkų – problemas.

Daugelis net neįsivaizduoja, kaip jaučiasi vaikas, kuris yra skriaudžiamas, o iš aplinkos jam niekas nepadeda, arba vaikas, kuris priverstas nebyliai stebėti, kaip smurtą patiria jo mama. Reikia pastebėti, jog niekas negali garantuoti, jog suaugę tokie vaikai sėkmingai užsigydys emocines žaizdas ir patys nesigriebs smurto.

Smurtas prieš vaiką, prieš moteris, priklausomybės, savižudybės, patyčios tampriai susiję, todėl diskusijoje bus aptarta, kokius veiksmus galų gale turi padaryti valstybė, kad apsaugotų savo vaikus (tiek patiriančius smurtą, tiek jo liudininkus), kokios gerosios praktikos mes galime pasimokyti iš Jungtinės Karalystės (lituanistinio darželio-mokyklos „Obelėlė“) bei kitų programų, bei kodėl Lietuvoje buvo būtinybė keisti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Diskusijoje dalyvaus Dovilė Šakalienė (Lietuvos Respublikos Seimas), Daiva Žeimytė (Lryto tv), Renata Šakalytė-Jakovleva (TV3), Erika Burinskaitė (knygos „Dukra“ autorė), o ją moderuos Daiva Baranauskė (Fondas „Frida“).

Aktyviai dalyvauti diskusijoje, (o negalinčius prisijungti Kaune – stebėti jos tiesioginę transliaciją „Baltojo kaspino“ festivalio Facebook svetainėje), kviečiami visi: tiek specialistai (Vaikų teisių apsaugos skyriaus (VTAS) tarnautojai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, jaunimo darbuotojai, policijos pareigūnai), tiek tėčiai ir mamos, tiek visi pilietiškai nusiteikę žmonės, kam rūpi kompleksinis ir nuoseklus darbas įveikiant smurtą artimoje aplinkoje.

Labdaros ir paramos fondas „Frida“ – nuo 2010 metų Lietuvos Respublikoje veikianti nevyriausybinė moterų bei su jaunimu dirbanti organizacija, siekianti skatinti ir diegti faktinę lyčių lygybę Lietuvoje, mažinti moterų diskriminaciją ir kovoti su smurtu prieš moteris, vaikus bei jaunus žmones, skatinti visuomenės pagarbą ir toleranciją pažeidžiamoms visuomenės grupėms, vykdyti advokaciją, edukacinę ir prevencinę veiklas. Fondas bendradarbiauja su psichikos sveikatos priežiūros atstovais, VTAS, socialiniais darbuotojais, policija, aukštosiomis mokyklomis ir kitomis ugdymo, kultūros bei socialinėmis įstaigomis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone atidaryta nauja gamykla

Be intrigų: „Žalgiris“, įveikęs svečius iš Kėdainių, žengia į LKL pusfinalį

Studentai vėl suksis vėju: festivalį perkelia į netradicinę aplinką

Kaune pagerbtas „Poezijos pavasario“ laureatas poetas ir vertėjas A. Grybauskas

Geriausi F2 pilotai – jau Kaune: šeštadienį startuos vandens formulių čempionatas

Dalijasi skaitytojai: amerikietiško mokyklinio autobuso nuotykiai Kauno centre (video)

Kaune bręsta boikotas: „Žalgirio“ rungtynės su „Nevėžiu“ gali neįvykti

Kauno „Akropolyje“ prasidėjo „Jamam“ dienos – kviečia atvažiuoti nemokamai

Kaune nuo erkinio encefalito mirė vyras

Susidūrimas netoli Ilgakiemio: vilkikas rėžėsi į lengvąjį automobilį (video)