Eurolygos dvikova: dešimtosios rungtynės baigėsi kauniečių nesėkme | Kas vyksta Kaune

Eurolygos dvikova: dešimtosios rungtynės baigėsi kauniečių nesėkme

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė dešimtąsias šio sezono Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Nors ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo įspūdingu spurtu, komandos tai neišgelbėjo – teko pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:74.

Rungtynes Tel Avive tiksliu prasiveržimu iki galo atidarė Kevinas Pangosas, bet čia pat sekė penki „Maccabi“ vidurio puolėjo Artiomo Parakhouskio taškai – 2:5. Tuomet geresnę atkarpą sužaidė kauniečiai, kuriuos į priekį 8:5 išvedė Brandono Davieso ir Axelio Toupane sėkmingi epizodai puolime. Vos tik žengęs aikštelėn pasižymėjo Artūras Milaknis, puskablį realizavo Edgaras Ulanovas, o iš vidutinio nuotolio taikliai metė priekyje svečius išlaikęs K.Pangosas – 14:11. Dėl techninių trukdžių kiek užsitęsusį nerezultatyvų kėlinį geriau užbaigė svarstykles savo pusėn susigrąžinę „Maccabi“ krepšininkai – 14:15.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionai atrado naujus ginklus puolime: skrydį virš krepšio pademonstravo Aaronas White‘as, ryžtingai krepšį atakavo Dee Bostas – 18:17. Po septynių nesėkmingų komandinių bandymų ledus iš tolimos distancijos pralaužė K.Pangosas, nesportinę pražangą provokavo Vasilije Micičius, tačiau čia pat lygiai tokią pat nuobaudą gavo ir K.Pangosas, tad švieslentėje toliau degė lygūs skaičiai – 25:25. Praslydęs pro kelių varžovų gynybą „Žalgirio“ puolimą į savo rankas perėmė V.Micičius, bet agresyviai rungtyniavę šeimininkai pabandė atitrūkti (29:35). Žalgiriečiams stringant ir ieškant savojo žaidimo, varžovai tuo efektyviai pasinaudojo ir antrą pusę svečiams teko pradėti turint dviženklį deficitą – 29:39.

Trečiojo kėlinio pradžia „Žalgiriui“ nieko gero nežadėjo, mat atsilikimas staigiai išaugo iki 29:47. Užsitęsusią Lietuvos čempionų taškų badą iš vidutinio nuotolio netraukė pirmuosius savo metimus sumetęs Paulius Jankūnas – 33:48. Svečių puolimas po didžiosios pertraukos toliau laikėsi ant aukštaūgių P.Jankūno ir A.White‘o pečių, kurie versdami vieną metimą po kito į krepšį bandė mažinti atsilikimą, bet įvairiapusiškesnį žaidimą demonstravo artėti neleidę „Maccabi“ krepšininkai (42:57). Pašokdinęs oponentą pasižymėjo A.Milaknis, keturias baudas paeiliui sumetė B.Daviesas, tad skirtumas kėlinukui artėjant į pabaigą sumenko iki 48:59. Per likusį laiką žalgirieičiai panaudojo aktyvų presingą, iš toli iššovė A.Milaknis, bet puolime žibėjo saugų atstumą tarp komandų išlaikęs Norrisas Cole‘as – 51:65.

Ketvirtajame kėlinyje tikru „Žalgirio“ vedliu tapo A.Milaknis, kuris įsūdęs dvi tolimas bombas paeiliui privertė sunerimti šeimininkų komandos trenerių štabą – 57:65. Kraujo skonį pajuto ir kauniečių kapitonas P.Jankūnas, greitajame puolime netaiklų komandos draugo metimą pasaugojo Paulius Valinskas, o skirtumą iki 67:70 rėžė ketvirtą ir penktą tritaškus ant bangos įskraidinęs A.Milaknis. Tiesa, puolime savo žvaigždę turėjo ir „Maccabi“, sparčiai tirpstant laikui pristabdę įsibėgėjantį svečių traukinį (67:75). Nuostabiai A.White’ui progą sukūręs K.Pangosas netrukus aštriu reidu priminė apie save ir rungtynės pasiekė kulminaciją – 71:75. Pasitarimą surengę šeimininkai smeigė skaudų tolimą dūrį (71:78), į kurį lygiai tuo pačiu atsakė intrigą grąžinęs K.Pangosas – 74:78. Tiesa, per likusią minutę patyrę varžovai klaidų nedovanojo ir Lietuvos čempionus parklupdė rezultatu 74:81.