Parduotuvėje aptikta didelės koncentracijos sprogstamoji medžiaga

Kauno apskrities VPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai stebi ne tik elektroninėje erdvėje pasirodančius skelbimus, bet ir prekybos vietas. Vienoje iš Kauno parduotuvių siūlyta įsigyti nitrometano – plastikinėje taroje aptikto skysčio koncentracija gerokai viršijo leistiną.

Patikrinus Kauno mieste veikiančią ir mažmeninę prekybą automobilių dažais, lakais ir kitomis priemonėmis vykdančią parduotuvę, buvo rastas 5 litrų skysčio plastikinis bakelis su užrašu „Nitromethane“. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistai nustatė, kad rastame skystyje nitrometano koncentracija pagal masę yra 93 proc., kuomet pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintą įsakymą „Dėl sprogstamųjų medžiagų pirmtakų apyvartos kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, disponavimas didesniu nei 40 proc. nitrometano koncentracijos turinčiu cheminiu junginiu yra ribojimas ir turi būti papildomai apskaitomas.

Dėl šio pažeidimo mažmeninę prekybą vykdančios parduotuvės savininkui, gimusiam 1971 m., paskirta 500 eurų bauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 234-2 str. už neteisėtą disponavimą riboto naudojimo sprogstamųjų medžiagų pirmtakais.

„Juridiniai asmenys, vykdantys prekybą nitrometanu, turėtų papildomai apie tai informuoti Policijos departamentą ir tvarkingai vesti apskaitą, kurioje turi būti fiksuoji anketiniai duomenys asmenų, įsigyjančių šias chemines medžiagas“, – teigia Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus viršininkas Remigijus Klapatauskas.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Viskio butelio kriminalas: Kauno prokurorai iš valstybės neprisiteisė nei cento

Pasiruošimas Popiežiaus vizitui įgauna pagreitį: apmokyta 500 ambasadorių

Žvilgsnis į „ChangeMakers ON“ inovacijų stovyklą: verslo ekspertų pamokos ir garsūs svečiai

Vilniečių žvilgsnis į Kauną: sostinės merą skandina ir V. Matijošaitis

Kaunas turės naują vyskupą - įšventinamas A. Jurevičius

Kritęs vandens lygis apnuogino Nemuno dugną

Alkoholio (ne)vartojimas: kokią žalą sumažinsite, jei jo atsisakysite?

Naktį atvira liepsna degė buvęs darželio pastatas

Europos „Formulės 2“ čempionate vienintelis Lietuvos atstovas E. Riabko startavo įspūdingai

Kauniečiams pristatytas atnaujintas Dainavos parkas