Parduotuvėje aptikta didelės koncentracijos sprogstamoji medžiaga

Kauno apskrities VPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai stebi ne tik elektroninėje erdvėje pasirodančius skelbimus, bet ir prekybos vietas. Vienoje iš Kauno parduotuvių siūlyta įsigyti nitrometano – plastikinėje taroje aptikto skysčio koncentracija gerokai viršijo leistiną.

Patikrinus Kauno mieste veikiančią ir mažmeninę prekybą automobilių dažais, lakais ir kitomis priemonėmis vykdančią parduotuvę, buvo rastas 5 litrų skysčio plastikinis bakelis su užrašu „Nitromethane“. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistai nustatė, kad rastame skystyje nitrometano koncentracija pagal masę yra 93 proc., kuomet pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintą įsakymą „Dėl sprogstamųjų medžiagų pirmtakų apyvartos kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, disponavimas didesniu nei 40 proc. nitrometano koncentracijos turinčiu cheminiu junginiu yra ribojimas ir turi būti papildomai apskaitomas.

Dėl šio pažeidimo mažmeninę prekybą vykdančios parduotuvės savininkui, gimusiam 1971 m., paskirta 500 eurų bauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 234-2 str. už neteisėtą disponavimą riboto naudojimo sprogstamųjų medžiagų pirmtakais.

„Juridiniai asmenys, vykdantys prekybą nitrometanu, turėtų papildomai apie tai informuoti Policijos departamentą ir tvarkingai vesti apskaitą, kurioje turi būti fiksuoji anketiniai duomenys asmenų, įsigyjančių šias chemines medžiagas“, – teigia Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus viršininkas Remigijus Klapatauskas.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vasarą kviečia praleisti su knygomis: lankomiausiuose paplūdimiuose – skaityklos po atviru dangumi

E. Riabko puikiai startavo Pasaulio F2 vandens formulių čempionate

Informuoja kauniečiai: miesto centre, judrioje gatvėje atsivėrė duobė

Nelaimė Kauno apskrityje: Kaišiadorių rajone rasta sužalota moteris

Ateinančios savaitės orai: lietus šalies link neskubės

Tausojantis vartojimas: patarimai kaip sumažinti maisto atliekų kiekius namuose

Sukėlė gelbėtojus ant kojų: neblaivi mergina nuplaukė į Kauno marių vidurį

Drąsus kauniečių žingsnis: „supiršo“ dvi nepažįstamas tos pačios lyties atstoves

Dedikacija neeilinėms asmenybėms: Kaune atsiras dvi naujos gatvės

Dešimtmetį besitęsianti iniciatyva skelbia naują sezoną: netrukus po Kauną pasklis burbulai