Kaune ir sostinėje atliktos penkios organų transplantacijos

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienio naktį Kauno ir Vilniaus ligoninėse atliktos penkios transplantacijos, vieno donoro organus sraigtasparnis gabeno iš Rygos, kitas donoras atsirado vienoje iš Vilniaus ligoninių.

„Transplantacijos yra baigtos. Kadangi jos visos yra sudėtingos ir labai sudėtingos tai, aišku, šiuo metu visi recipientai yra reanimacijos skyriuose, jų būklė yra stabili“, – LRT radijui sakė Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotoja Audronė Būziuvienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose buvo atliekamos širdies ir dviejų inkstų transplantacijos, o Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų transplantacijos centre – širdies ir kepenų transplantacijos.

Donorinius organus šioms operacijoms gabeno keturios gydytojų komandos iš Vilniaus ir Kauno transplantacijos centrų. Dvi komandos vyko į donorinę ligoninę Vilniuje, o kitos dvi – iš aerodromo Kaune kariuomenės sraigtasparniu išskrido į Rygą, iš kur sekmadienio naktį grįžo su donoriniais organais.

„Tikrai labai daug komandų, daug žmonių, reikėjo tai suderinti net ne vienoje valstybėje, o tarp kelių valstybių, tai labai ačiū visiems, kurie suprato ir sėkmingai visa tai įgyvendino“, – kalbėjo Nacionalinio transplantacijos biuro atstovė.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Nauji Vyriausybės užmojai: siūlo receptinius vaistus parduoti internetu

Avarija magistralėje Kaunas-Klaipėda: uždarytas eismas viena puse (vaizdo įrašas)

Miestas padės atnaujinantiems daugiabučių kiemus: dengs iki pusės tvarkymo išlaidų

Signalai iš Vakarų - plačiai naudojama kiniška ryšio įranga gali būti nesaugi

Avarija Savanorių prospekte - žmogui prireikė medikų pagalbos (vaizdo įrašas)

Kauno darželio auklėtojai pareikšti įtarimai smurtavus prieš vaikus

Karaliaus Mindaugo mokymo centrą krečia neramumai: buvęs darbuotojas pažeidė įstatymą (papildyta)

Viltis tėvams: gali didėti išmokos už vaikus

Vilniaus knygų mugėje - kaunietiški akcentai

„Auros“ premjera „Laikini šešėliai“: apie žmonių santykius per Rytų kultūros patirtis