Kviečia kauniečius 16-kai dienų įsisegti baltus kaspinus

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Labdaros ir paramos fondas „Frida“, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, lapkričio 25 – gruodžio 10 d. Kaune ir Vilniuje trečią kartą organizuoja „Baltojo Kaspino” festivalį. Šiemet jis dedikuojamas Fridos Kahlo 110-osioms gimimo metinėms.

„Smurtas prieš moteris mūsų visuomenėje pasireiškia pačiomis įvairiausiomis formomis: į smurto artimoje aplinkoje iškvietimus 2016 metais policija mūsų šalyje vyko 66 tūkst. 547 kartus. Per pasaulį socialiniais tinklais vilnijanti akcija #metoo neaplenkė ir Lietuvos, o į labiau paslėptas ar net „socialiai priimtinas“ formas mes kartais net dėmesio neatkreipiame: vaikai auklėjami „beržine koše“, o berniukai muša mergaites, nes tokio „bendravimo modelio“ išmoksta savo šeimose…“ – apie festivalio problematiką sakė labdaros ir paramos fondo „Frida“ direktorė Daiva Baranauskė.

Akcijos metu ragina įsisegti baltus kaspinus./Organizatorių nuotr.

Ji sutinka, kad kreiptis pagalbos ir viešai apie tai kalbėti nedrąsu, o visuomenės nuostatos, skatinančios smurtauti, labai gajos. Anot pašnekovės, efektyviausias būdas keisti nuostatas –  menas, jis skatina visuomenės sąmoningumą, kritinį mąstymą.

Akcijos metu visi kauniečiai skatinami įsisegti baltą kaspinėlį į atlapą, tai visame pasaulyje žinomas smurto prieš moteris įveikimo simbolis. Įsisegusieji bylos: „Nulis tolerancijos smurtui!“

Festivalio metu vyks 23 nemokami renginiai. Atidarymas jau šį šeštadienį, lapkričio 25 d., 16 val., su Kauno šokio teatru „Aura ir filmu „Fridos gyvenimas“ (1983 m., Meksika), KTU Kultūros ir renginių centre, Laisvės al. 13.

Visą festivalio programą rasite čia ir čia.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Praneša skaitytojai: „Gal trūko tik akimirkos ir tektų nešti gedulo gėles“

Avarija Vilijampolėje: po susidūrimo ant stogo vertėsi automobilis

Abiturientų šventinės šukuosenos Kaune: kas madinga šiemet ir kiek kainuoja?

Maudynių sezonas: kur patariama nekišti kojos?

Kalniečių parke apsilankiusi kaunietė: „Vaizdas kaip kiaulidėje“

Kauniečius pašiurpino vaizdas gatvėje: ieško mažamečio mamos

Papiktino dvigubi standartai: „prastesniuose“ mikrorajonuose - gerokai prastesnės ir sąlygos

Kauno rajone atidaryta nauja gamykla

Be intrigų: „Žalgiris“, įveikęs svečius iš Kėdainių, žengia į LKL pusfinalį

Studentai vėl suksis vėju: festivalį perkelia į netradicinę aplinką