Paaiškėjo, kokiais būdais nuo promilių gelbėjo D. Gineikaitę

Asociatyvi / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Teismui atmetus prašymą nutraukti buvusios Nacionalinės žemės tarnybos vadovės Daivos Gineikaitės piktnaudžiavimo bylą, antradienį pradėta kaltinamųjų apklausa.

„Dėl praeito posėdžio pareikšto prašymo nutraukti bylą, (teisėjų kolegija) nutaria prašymą atmesti“, – paskelbė teisėjų kolegijos pirmininkė Jurga Vasiliauskienė.

Visų kaltinamųjų gynėjai praėjusiame posėdyje nurodė, jog byla turi būti nutraukta, nes dėl tų pačių aplinkybių šiems asmenims jau buvo iškelta administracinė byla dėl melagingų parodymų davimo.

Teismui atmetus prašymą, pradėtas įrodymų tyrimas ir pradėta kaltinamųjų apklausa. Prieš duodamas parodymus, gydytojas Artūras Šulnius pradėjo paaiškinimu dėl jo kaltės pripažinimo.

„Nė vienas iš jų man nenurodė atlikti neteisėtus veiksmus ir sukeisti kraujo mėginius“, – apie kitus kaltinamuosius kalbėjo A. Šulnius.

Jis tikino, kad dėl įspėjimo, jog į ligoninę atvyks ligoninės vadovo pažįstamas žmogus, kurį būtina kuo skubiau priimti, nelaikė vadovų spaudimu jam. Jis taip pat teigė, kad parodymuose įrašyti jo žodžiai nėra tikslūs.

Pasak mediko, tuometinė NŽT vadovė atvyko su savo tėvu ir pokalbis daugiausia vyko tarp jo ir D. Gineikaitės tėvo, nes ji pati buvo labai susijaudinusi ir apsiašarojusi.

„Aš, su niekuo nesitaręs, pasidavęs (D. Gineikaitės) tėvo prašymui pasielgiau netinkamai ir vienasmeniškai pasiūliau atvykti D. Gineikaitei dėl dar vieno kraujo mėginio davimo“, – kalbėjo medikas.

Jis teigė, kad bet kuriuo atveju jau buvo praėję per daug laiko nuo policijos blaivumo patikrinimo, todėl jis nemanė, kad tai padarytų kokios nors žalos ir tai darė tik siekdamas D. Gineikaitę nuraminti. Jis pabrėžė, kad apie savo padarytus veiksmus prisipažino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams ir tik jo dėka jie sužinojo apie antrąjį kraujo mėginį.

„Negaliu paaiškinti kaip… norėjau, kad greičiau baigtųsi tas epizodas, nes manęs laukė kiti pacientai. Tą sakydamas galvojau, kad ji viską pergalvos ir neateis – tokia mintis buvo. Be to, mes, baigdami budėjimą su Salomėja (Skersiene), pasitarėme, kad paimk tą kraujo mėginį, bet jo nekeisk, paimk tik nuraminimui“, – paklaustas, kodėl jo pasiūlymas turėjo D. Gineikaitę nuraminti, kalbėjo medikas.

Apie tai, kad slaugytoja kraujo mėginį sukeitė, jis teigė sužinojęs tik apklausų metu.

D. Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai 2015 metų pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės.

Kaltinimo akte taip pat nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė.

Šie kaltinamieji anksčiau buvo patraukti atsakomybėn administracine tvarka dėl melagingų parodymų davimo, A. Šulnius ir S. Skersienė pripažinti kaltais antrą kartą paėmę D. Gineikaitės kraujo mėginį, kitiems asmenims administracinės bylos tuomet nutrauktos.

Pernai vasarį Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad D. Gineikaitė eismo įvykį 2015 metų gruodį Kaune padarė būdama neblaivi. Jai paskirta 1,3 tūkst. eurų bauda ir pusketvirtų metų atimta teisė vairuoti.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Susidūrus automobiliams, užblokuota pusė Savanorių prospekto

Per vargus uždarytos Šv. Mato gimnazijos patalpose kuriasi nauja mokykla

Valstybinė miškų urėdija Kaune parduoda jachtą

Dviejų mobiliojo ryšio įmonių klientams neveikia mobilusis parašas (papildyta)

Suskaičiuota, kiek žalos Žolinės išvakarėse siautusi audra pridarė Kaune ir Kauno rajone

Praėjusią savaitę Kauno gatvėse sučiupta daugybė neblaivių dviratininkų

Popiežiaus vizito metu neturintiems kur apsistoti Kauno svečiams tiesia pagalbos ranką

Geležinkelio stoties rajone - „Ridikas“, kurį Kaune žino ne tik sveiko maisto mylėtojai

Nemalonus tvaikas Aleksote: su žeme lyginami gyvūnų palaikai

Meteorologai įspėja: Kaune siaus stiprus vėjas ir perkūnija