Po įtemptos kovos Panevėžyje triumfavę kauniečiai tampa vienvaldžiais lyderiais | Kas vyksta Kaune

Po įtemptos kovos Panevėžyje triumfavę kauniečiai tampa vienvaldžiais lyderiais

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį žalgiriečiai žaidė dvyliktąsias naujojo sezono rungtynes. Kauniečiai išvykoje susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Visas rungtynes žaidę tašką į tašką, devintąją pergalę iš eilės galiausiai išplėšė žalgiriečiai, rezultatu 70:66.

Pirmieji metimai krito į žalgiriečių krepšį, po kurių šeimininkai pirmavo rezultatu 0:5. Ilgai netrukus „Žalgirio“ taškų kraitį rezultatyviais išpuoliais pravėrė Paulius Jankūnas, po krepšiu aktyviai savo paslaugas siūlė keturis taškus susirinkęs Brandonas Daviesas – 8:12. Vasilije Micičius net ir per menkiausią plyšelį atrado B.Daviesą, vos tik žengęs aikštelėn aštrų reidą surengė Dee Bostas, o nervingą ir kovingą pirmąjį ketvirtį dvitaškiu po puikaus dalinimosi kamuoliu uždarė Aaronas White‘as – 14:16.

Jei pirmajame kėlinyje Lietuvos čempionai puolimą grindė per priekinę liniją, tai antrojo ketvirčio pradžioje svečiai kontrolę perėmė greičio ir mažųjų žaidėjų dėka: tolimą bombą smeigus D.Bostui ir prasiveržimais gynybą sudraskius Artūrui Milakniui ir V.Micičiui – 21:18. V.Micičiaus juvelyrinio perdavimo sulaukęs A.White‘as krovė iš viršaus, varžovams tritaškiu pralaužus geležinę svečių gynybą, lygiai tuo pačiu atsakė Kevinas Pangosas, o pramestas baudas atidirbo persvarą iki 27:21 didinęs Paulius Valinskas. Tiesa, čia pat panevėžiečiai atstatė pusiausvyrą (27:27) ir privertė minutės pertraukėlės paprašyti Šarūną Jasikevičių. Per likusį laiką „Žalgirio“ strategui buvo skirta techninė pražanga, bet žalgiriečiams pirmauti prieš antrą rungtynių pusę leido tolimą dūrį su sirena įleidęs A.Milaknis – 32:29.

Po didžiosios pertraukos geriau startavo „Lietkabelio“ krepšininkai, į kurių septynis taškus įsiterpė tik iš vidutinio nuotolio pataikęs V.Micičius – 34:36. Išradingą reidą sėkmingai užbaigė dar kartą pasižymėjęs V.Micičius, pastarojo rezultatyvų perdavimą taškais pavertė P.Jankūnas, bet tritaškiais prapliupo Š.Jasikevičiaus kantrybės taurę perpildęs Adas Juškevičius (38:42). Iškart po pasitarimo tolimu šūviu atsakė ledus pralaužęs K.Pangosas, o svarstykles kauniečių pusėn nusvėrė tikru vedliu tapęs V.Micičius – 45:42. To paties V.Micičiaus septintąjį rezultatyvų perdavimą trijų taškų vertės metimu pavertus D.Bostui, „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 48:42, tad nieko nelaukus atsakomąją minutės pertraukėlę sušaukė varžovai. Visgi, kėlinuko pabaigoje baudų metimais šeimininkai pastebimai sumažino atsilikimą – 51:49.

Lemiamo ketvirčio pradžioje lyderio vaidmens ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, tačiau toliašaudės šeimininkų artilerijos dėka švieslentėje degė keturi penketai – 55:55. Čia pat P.Jankūnas rinko septintą komandos tašką ketvirtajame kėlinyje, gynybą sutraukęs A.Milaknis atliko perdavimą atsilaisvinusiam A.White‘ui – 60:55. Po dar vieno A.Juškevičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki 60:58, bet visą kauniečių vežimą puikiai tempė svarbiu metu žibėjęs P.Jankūnas, aštriu prasiveržimu apie save priminė K.Pangosas, o rekordinį pranašumą sukūrė Antanas Kavaliauskas – 66:58. Šeimininkai toliau šaudė iš tolimos distancijos ir tikslą pasiekus dviem tritaškiams persvara ištirpo perpus (68:64). Laikui sparčiai tirpstant svarbių baudos metimų stojo mesti A.Milaknis, galų gale varžovų tritaškis neįkrito, o pergalę iš Panevėžio išsivežė protingai likusią minutę išdeginę Lietuvos čempionai – 70:66.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (6/9 dvit., 2 per. kam.), V.Micičius 10 (4/4 dvit., 6 rez. perd., 3 per. kam.), D.Bostas 8 (2/2 trit.), K.Pangosas 7 (4 rez. perd.), A.Milaknis 7, B.Daviesas 6, A.White’as 6 (8 atk. kam.), A.Kavaliauskas 6, P.Valinskas 3, E.Ulanovas 0 (2 per. kam.).

„Lietkabelis“: Ž.Peiners 17 (3/5 trit.), A.Juškevičius 16 (5/8 trit.), V.Čepukaitis 8 (5 atk. kam., 2 blk.).