Pasakė apie planus: žada keisti ne tik produktų darželiams pirkimo sistemą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose diegiant vieningą produktų pirkimo sistemą taps lygiagrečiai numatoma tobulinti valgiaraščius, paskirti už tai atsakingus aukštos kvalifikacijos specialistus, o ilgainiui visose įstaigose įdiegti kompiuterinę maisto apskaitos sistemą, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Kauno mero pavaduotojos Rasos Šnapštienės teigimu, viešieji pirkimai jau vyksta – ieškoma, kas galėtų sukurti tokią maisto apskaitos sistemą, nes iš rinkoje esančių sprendimų pilnavertiškai pritaikyti darželiams esą negalima nė vienos. „Kitų metų Kauno biudžete bus numatytos lėšų darželių virtuvėms ir jų įrangai atnaujinti. Be to, čia svarbu atsižvelgti ir į virtuvių darbuotojų kompetenciją. Esame pasirengę investuoti į šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, organizuoti mokymus“, – sakė ji.

Pasak vicemerės, valgiaraščiai Kaune bus sudaryti kompetentingų mitybos specialistų, orientuoti į sveiką maistą, bus atsižvelgta į dominuojančias vaikų sveikatos problemas, pavyzdžiui, nutukimo grėsmes ir panašiai. „Šiuo metu nėra jokios efektyvios maisto kokybės užtikrinimo sistemos. Taip išeina, kad patys darželiai užsako produktus, patys gamina maistą, o galiausiai ir tikrina jo kokybę. Tai yra uždara sistema, kurioje išlieka nesąžiningos veiklos ar tiesiog elementaraus aplaidumo rizika“, – komentavo pašnekovė.

Vis dėlto, teigė ji, kokybės kontrolė yra savivaldybės atsakomybė. Esą darbas su mitybos specialistais vyksta jau dabar. Yra pasirengta į savo komandą pakviesti šios srities profesionalą, kompetentingą maisto technologą taip užtikrinant nuolatinę kvalifikuotą darželinukų maitinimo kokybės priežiūrą.

 

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Rado priežastį, kodėl Kaune dingsta elektra – kalti vagys

Pareigūnai aiškinasi, kas neatsispyrė svetimoje piniginėje buvusiems pinigams

Akibrokštas investuoti į kiemo tvarkymą besiruošiantiems gyventojams: paliko su problema

Kaunas pasipuošė nauju dviračių taku

Fiksuoja skaitytojas: su tokia „akcija“ smarkiai nesutaupysite

Šimtai kauniečių penktadienį šturmuos gatves - prasideda kova dėl 2000 eurų

Geriausia šalies buriuotoja dalyvaus regatoje Kauno mariose: savo šalyje šiemet plauks vienintelį kartą

Dovana Kauno rajono gyventojams – pristatytas daugiafunkcio centro projektas

Kaune įsikūrę vežimėlių gamintojai stebina pasaulį inovacijomis

Kauno bendrovės sprendimas: skirs stipendiją ir garantuos darbo vietą