Pasakė apie planus: žada keisti ne tik produktų darželiams pirkimo sistemą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose diegiant vieningą produktų pirkimo sistemą taps lygiagrečiai numatoma tobulinti valgiaraščius, paskirti už tai atsakingus aukštos kvalifikacijos specialistus, o ilgainiui visose įstaigose įdiegti kompiuterinę maisto apskaitos sistemą, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Kauno mero pavaduotojos Rasos Šnapštienės teigimu, viešieji pirkimai jau vyksta – ieškoma, kas galėtų sukurti tokią maisto apskaitos sistemą, nes iš rinkoje esančių sprendimų pilnavertiškai pritaikyti darželiams esą negalima nė vienos. „Kitų metų Kauno biudžete bus numatytos lėšų darželių virtuvėms ir jų įrangai atnaujinti. Be to, čia svarbu atsižvelgti ir į virtuvių darbuotojų kompetenciją. Esame pasirengę investuoti į šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, organizuoti mokymus“, – sakė ji.

Pasak vicemerės, valgiaraščiai Kaune bus sudaryti kompetentingų mitybos specialistų, orientuoti į sveiką maistą, bus atsižvelgta į dominuojančias vaikų sveikatos problemas, pavyzdžiui, nutukimo grėsmes ir panašiai. „Šiuo metu nėra jokios efektyvios maisto kokybės užtikrinimo sistemos. Taip išeina, kad patys darželiai užsako produktus, patys gamina maistą, o galiausiai ir tikrina jo kokybę. Tai yra uždara sistema, kurioje išlieka nesąžiningos veiklos ar tiesiog elementaraus aplaidumo rizika“, – komentavo pašnekovė.

Vis dėlto, teigė ji, kokybės kontrolė yra savivaldybės atsakomybė. Esą darbas su mitybos specialistais vyksta jau dabar. Yra pasirengta į savo komandą pakviesti šios srities profesionalą, kompetentingą maisto technologą taip užtikrinant nuolatinę kvalifikuotą darželinukų maitinimo kokybės priežiūrą.

 

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ į įprastinį treniruočių ritmą grįžta surengęs netradicinę treniruotę

Parodė, ką valgo pacientai Kaune už 1,45 euro per dieną

Suimtas moteriai į akis dujų pripurškęs ir apiplėšęs vyras

Į dvikovą su „Žalgiriu“ Stambulo klubas stos be sunkiai traumuoto gynėjo

Kaune pristatys pirmąją Lietuvos narkokroniką - juodo verslo apyvarta siekė pusantro milijardo

Akademinės etikos kontrolierius: du VDU ir KTU dėstytojai neetiškai citavo tekstą

Kauno gatves padengus sniegui, pasipylė avarijos - eismą kausto spūstys

Kauno klinikų požemiai: painiuose labirintuose klaidžioja ne vienas

Kvapas patiko, bet kelių šimtų eurų iš kišenės traukti neketino

Kaune gyvūnų savininkams ir mylėtojams bus lengviau: pristatytas naujas įrankis