Padovanojo gyvybiškai būtiną įrangą sunkiai sergantiems vaikams

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno vaikų ligų klinikai šiandien perduota reikšminga dovana – daugiau nei 14 000 eurų vertės nauja moderni Holterio monitoravimo sistema, reikalinga klinikoje gydomų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų širdžių veiklos stebėjimui ir analizei. Šią įrangą Kauno vaikų ligų klinikai nusprendė padovanoti Danijos prekybos rūmai.

Kauno klinikose kasmet gydoma apie 500 onkologinėmis ligomis sergančių vaikų, kurių gydymas neapsieina be cheminių preparatų, dažnai turinčių įtaką širdies veiklai. Todėl kiekvieną dieną labai svarbus ir reikalingas vaikų širdies veiklos registravimas ir analizė.

„Vienintelis Kauno vaikų ligų klinikų turėtas aparatas buvo ganėtinai pasenęs ir sunkiai atitinkantis intensyvaus ir tikslaus darbo reikalavimus. Išgirdę apie šią problemą, mes nusprendėme padovanoti naują modernią įrangą, kuri leis ne tik stebėti, bet ir kompiuterinės programos dėka tiksliai analizuoti vaikų širdies darbą. Danijos prekybos rūmai ne pirmus metus rengia pagalbos akcijas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Savo kuklia parama siekiame sukurti galimybę sunkiai sergantiems vaikams greičiau sveikti, stiprėti ir imtis įgyvendinti savo svajones“, – teigia Danijos prekybos rūmų direktorė Greta Vaitekūnaitė.

Naują įrangą Kauno vaikų ligų klinikos vadovui prof. dr. Rimantui Kėvalui perdavė Danijos prekybos rūmų labdaros grupės pirmininkas Jesper Vest, šios grupės aktyvus narys Carl Langhorn ir prekybos rūmų direktorė.

Holterio monitoravimo sistema – tai širdies elektrokardiogramos nepertraukiamas rašymas visą parą į specialaus aparato atmintį (mikrokompiuterį) namų sąlygomis bei kompiuterinė duomenų analizė. Per 24 valandas yra užrašoma apie 100 000 širdies ciklų. Dažnai tai yra vienintelė galimybė neinvaziniu būdu sužinoti apie širdies būklę, kadangi registruojant įprastinę elektrokardiogramą širdies ritmas ir kiti galimi pakitimai stebimi labai trumpą laikotarpį ir ne visada „pagaunami“ ritmo sutrikimai

Danijos prekybos rūmai kasmet organizuoja įvairias akcijas ir taip renka pinigus jau ne vienerius metus gyvuojančiam prekybos rūmų paramos fondui. 2014 metais šio fondo lėšomis buvo suteikta pagalba onkologinėmis ligomis sergančių vaikų skyriui Vilniaus Santariškių klinikose. Danijos prekybos rūmų atstovų teigimu, vaikų vėžio gydymas reikalauja ne tik medikų pastangų, bet ir mokslininkų, vėžio organizacijų, vyriausybės, visuomenės, ligoninių ir paramos organizacijų susitelkimo.

Danijos prekybos rūmų įsteigto fondo tikslas – paremti mokslinius tyrimus, projektus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp vėžio organizacijų bei ligoninių, siekiant užtikrinti efektyvų resursų panaudojimą, tokiu būdu remti ir gerinti vaikų vėžio gydymą Lietuvoje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Užfiksavo skaitytojai: Šilainiuose valydami sniegą, sugadino kelią

Prienuose per gaisrą žuvo žmogus: įtariama, kad gaisrą sukėlė cigaretė

Keliuose esama slidžių ruožų, kauniečiai vėl pasigenda kelininkų

Kauno medikų sėkmingai operuotas Orelikas gydytis išleistas į namus

Parkų rekonstrukcija Kaune: metų pabaigoje džiugins septynios sutvarkytos zonos

Kontrolierių ir policijos reidai: baudų sulaukia ir alkoholio pirkėjai, ir prekeiviai

Informacinės atakos taikiniu tapęs „Žinių radijo“ žurnalistas: taikomasi į mus visus

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos

Sinoptikų spėjimai: kitą savaitę į Lietuvą plūstels šalčio banga

Nė karto nesuklydęs K.Pangosas gerino rezultatyvių perdavimų rekordą