Už automobilio parkavimą rinkliavos lapelį gavęs skaitytojas: o kur informacija?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nesuklysime sakydami, kad viena iš labiausiai neblėstančių problemų vairuotojams – automobilio parkavimas. Tiesa, šį kartą kalbėsime ne apie prieš kurį laiką padidėjusias kainas už automobilio stovėjimą, o apie informacijos trūkumą, apie kurį portalo žurnalistus informavo skaitytojas Erikas.

„Iniciatorių gatvėje, esančioje prie Kauno klinikų, susidūriau su dilema. Šioje gatvėje yra tik vienas ženklas, perspėjantis apie akligatvį. Vadinasi, man ten važiuoti nedraudžiama, tačiau norint išvažiuoti, nepavyks to padaryti. Tačiau problema ne tai. Minėtoje gatvėje nepastebėjau jokios papildomos nuorodos, informacijos, kur galėčiau sumokėti už automobilio parkavimą, nors ir mačiau, jog toje zonoje automobilio stovėjimas – mokamas“, – pasakoja „Kas vyksya Kaune“ skaitytojas.

Pasak vairuotojo, jis neturi jokių priekaištų, kad aplankęs artimą žmogų ligoninėje ir grįžęs prie savo automobilio, pastatyto mokamoje zonoje, kurioje už parkavimo laiką nesumokėjo, rado lapelį su nurodymu, jog jis turės susimokėti šešių eurų rinkliavą. Neramina esą tik tai, kad nėra pakankamai informacijos, kurioje vietoje rasti artimiausią parkomatą.

„Iniciatorių gatvėje nemačiau nė vienos nuorodos, kurioje būtų pažymėta, jog kažkurioje iš aplinkinių gatvių galiu rasti vietą, kur sumokėti už tai, kad pastačiau automobilį mokamoje zonoje. Vokietijoje, kur šiuo metu gyvenu, tokių problemų nėra. Visada maniau, kad Lietuva – civilizuota šalis, bet tikriausiai būsiu apsirikęs“, – svarsto Erikas.

Vyras retoriškai klausia, jei jis, būdamas šiek tiek daugiau nei keturiasdešimties metų amžiaus nerado išeities, kaip susimokėti už automobilio stovėjimą, tai ką daryti vyresnio amžiaus vairuojantiems žmonėms ar užmiesčių gyventojams, kurie atvyksta į Kauno klinikas vizitui pas gydytojus ar aplankyti čia gydomų artimųjų?

„Žinoma, yra galimybė įdiegti į telefoną specialią programėlę, kuria įmanoma sumokėti už automobilio stovėjimą. Tačiau, toks būdas tėra palengvinimas vairuotojams, o ne būtinoji prievolė. Be to, ne visi turi išmaniuosius telefonus. Kai įstaigai „Automobilių stovėjimo aikštelės“ pranešiau apie pastebėjimą dėl informacijos apie parkomatus trūkumo, man buvo pasakyta, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės ir pasiūlyta kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių – rašyti jam laišką“, – teigia portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius Justas Limanauskas išgirdęs apie vairuotojui Erikui nutikusią situaciją, sako, jog, jei vairuotojas minėtoje gatvėje nerado parkomato, esą galėjo pavažiavęs automobiliu susirasti artimiausią.

„Mūsų interneto puslapyje yra nurodytos vietos, kur mieste stovi parkomatai. Mes negalime parkomatų statyti kiekvienoje gatvėje, kur mokamos automobilių stovėjimo zonos. Dėl šios priežasties esame suteikę galimybę vairuotojams už parkavimą sumokėti telefonu – siunčiant trumpąją žinutę, taip pat galima tai padaryti naudojantis mobiliąja programėle, galioja ir lapeliai, kuriuos reikia nutrinti. Jei kiekvienoje gatvėje pastatytumėme po parkomatą, parkavimas dar pabrangtų“,  – komentavo J. Limanauskas.

Pasak įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus, artimiausi parkomatai netoli Kauno klinikų yra pastatyti Lankos, K. Genio bei V. Lašo gatvėse. „Galima spėti, kad vairuotojas važiuodamas link sustojimo vietos Iniciatorių gatvėje, kelyje pravažiavo pro mažiausiai tris parkomatus, bet tikriausiai jų nepastebėjo“, – svarsto J. Limanauskas.

Klausiame skaitytojų: ar Kauno klinikų teritorijoje pakanka informacijos apie tai, kurioje vietoje rasti artimiausią parkomatą? Kokiu būdu už automobilio stovėjimą mokamoje zonoje dažniausiai susimokate jūs?

54 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Principiniai žalgiriečių varžovai pakeitė komandos pavadinimą

Jei Seimas nekeis nuomonės, parduotuvių laikas kitąmet gerokai keisis

Konkurencingumo kovoje Kauno apskritis neatsilieka, bet pasitempti dar yra kur

Kontraversiško filmo apie Lietuvą kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Įspėja sinoptikai ir ugniagesiai: naktį maišysis dangus su žeme

Negaili kritikos: gydymo įstaigų reforma gali dar pailginti pacientų eiles

Autobuse teko iškęsti tikrą pragarą: vairuotojas spinduliavo apatija

Broliai Kaune atsiėmė aukštojo mokslo diplomus

Jau žvelgia į kitą sezoną: „Žalgirio“ gretas papildė gynėjas iš JAV