Sėkminga išvyka: Milano komandai žalgiriečių palaužti nepavyko | Kas vyksta Kaune

Sėkminga išvyka: Milano komandai žalgiriečių palaužti nepavyko

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė šeštąsias šio sezono Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Milano „AX Armani“ komanda, kurioje žaidžia du buvę žalgiriečiai – Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis. Tačiau Milano komanda net su lietuvių pastiprinimu buvo bejėgę – kauniečiai aikštelės šeimininkus palaužė rezultatu 94:62.

Kauniečių taškų kraitį Milane prasiveržimu atidarė Artūras Milaknis, iš toli pataikė Kevinas Pangosas, netrukus atsilikimą iki 7:8 mažino puikaus komandos draugo perdavimo sulaukęs Brandonas Daviesas. Sausą septynių taškų atkarpą tęsė iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs Paulius Jankūnas (9:8), tačiau tolimų šūvių dėka varžovai perėmė iniciatyvą – 11:14. Po pasitarimo drąsiu tritaškiu atsakė A.Milaknis, Antano Kavaliausko perdavimą lengvu dvitaškiu įtvirtino pusiausvyrą atstatęs P.Jankūnas – 16:16. Kiek užstrigusį žalgiriečių puolimą pažadino komandinėmis pastangomis puikiai išnaudotas B.Daviesas, o puikaus pirmojo kėlinio finiše (9:0) žodį tarė penkis taškus iš eilės surinkęs Edgaras Ulanovas – 25:20.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimas toliau sukosi aplink E.Ulanovą, kuris ne tik pelnė septintąjį tašką paeiliui, bet ir sėkmingai asistavo P.Jankūnui – 29:22. E.Ulanovas toliau terorizavo dizainerių krepšį, šįkart, tolimu metimu, savo indėlį įnešė Axelis Toupane, o po K.Pangoso tolimos bombos, pranašumas išaugo iki 39:24. Įspūdingą atkarpą 27:4, nuo pirmojo ketvirčio pabaigos, pratęsė vis laisviau jautęsis A.Toupane – 43:24. Visišką kauniečių dominavimą dar labiau pasaldino Vasilije Micičiaus užmestą kamuolį efektingu skrydžiu pavertęs Aaronas White‘as, „Mediolanum Forum“ arenoje vis garsiau aidint lietuviškoms skanduotėms, nepaisydamas trigubos gynybos pasižymėjo B.Daviesas – 47:24. Penkių minučių taškų sausrą „AX Armani“ nutraukė atsilikimą mažindami iki 47:31, tad prieš vieną paskutiniųjų išpuolių pirmoje rungtynių dalyje, pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius. Ją puikiai išnaudojo tolimu dūriu pirmą mačo pusę uždaręs bei šeimininkų šturmą kiek numalšinęs K.Pangosas – 50:31.

Po didžiosios pertraukos varžovai į aikštelę žengė su nauja energija ir rėžė žalgiriečių persvarą iki 50:35. Į šeimininkų bandymus artėti skaudžiu tritaškiu jiems atsakė A.Milaknis, gražų kamuolio judėjimą baudos aikštelėje dvitaškiu įformino P.Jankūnas, verpstę metimu kaire ranka atliko B.Daviesas – 57:39. Kėlinukui įsibėgėjus pasipylė tolimų metimų kruša, kurią pradėjo iš toli su varžovo pražanga pataikęs V.Micičus, o vainikavo naują rekordinės persvaros ribą tritaškiais nustatę A.Milaknis bei P.Jankūnas – 66:41. Sustoti žalgiriečiai neketino: juvelyrinį V.Micičiaus perdavimą per nugara taškais pavertė aikštelėn grįžęs A.White‘as, gynyboje atidirbo bloku pasižymėję A.Milaknis ir E.Ulanovas, o dar vieną užtikrintą dešimties minučių atkarpą užbaigė baudas sumetęs A.Kavaliauskas – 70:41.