Kenkėjiška programa užkodavo šeimos klinikos duomenų bazę

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį į policiją kreipėsi Kaune esanti privati šeimos klinika, kuri pranešė apie užkoduotą duomenų bazę. Sutrikdyta internetinės registracijos sistema, tačiau manoma, kad klinikos klientų duomenys pavogti nebuvo.

Kauno apskrities policijos duomenimis, klinikos duomenys pavogti nebuvo. Pasak klinikos, sutriko registravimosi pas gydytoją sistema.

„Tikrai jokie duomenys nėra dingę, tiesiog dalis duomenų yra užkoduoti. (…) Kadangi manoma, kad tai yra elektroninis virusinis užkratas, užkodavęs dalį turimų duomenų, tai patys duomenys, pirminiais duomenimis, nėra patekę į trečiųjų asmenų rankas“, – BNS sakė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė Justina Kazragytė.

Policija dėl įvykio vykdo aplinkybių patikslinimą, ikiteisminis tyrimas šiuo metu nėra pradėtas.

„Saulės šeimos medicinos centras“ pranešė, kad sutriko pacientų registravimo internetu sistema, manoma, kad ją paveikė kompiuterinis virusas. „Sutrikimo esmė – buvo išvesta iš rikiuotės „Saulės šeimos medicinos centro“ naudota pacientų registravimo internetu vizitams pas atitinkamus gydytojus platforma. Dėl to centro gydytojai neteko prieigos prie informacijos, kuris pacientas kurią valandą ir pas kurį gydytoją turėjo atvykti, o pacientai – galimybės registruotis konsultacijoms internetu“, – pranešime teigė centro direktorė Audronė Urbonienė.

Pasak jos, atvykusius pacientus gydytojai stengiasi priimti sutartu laiku, šiuo metu siekiama atnaujinti pacientų registravimo internetu sistemą. „Kaip centrą informavo kompetentingos institucijos, į kurias kreipėsi „Saulės šeimos medicinos centras“, nėra informacijos, kuri leistų teigti, jog pacientų duomenys galėjo patekti trečiųjų asmenų žinion“, – pabrėžia įstaigos vadovė.

BNS primena, kad šiais metais pasaulyje masiškai plito virusas „WannaCry“, kuris užrakindavo vartotojų duomenis, o viruso skleidėjai reikalaudavo sumokėti išpirką, kad prieiga būtų atkurta. Tuo tarpu Lietuvos teisėsauga tiria atvejį, kai iš Kaune esančios klinikos „Grožio chirugija“ buvo pavogti klientų asmens duomenys bei prieš ir po operacijų darytos nuotraukos. Policija yra nustačiusi ir sulaikiusi tris įtariamuosius šia vagyste. Jie iš nukentėjusiųjų reikalavo išpirkos už tai, kad duomenys nebūtų paviešinti internete.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Rogutėmis su automobiliu vilkta mergina paniro į komą

Rinkimų į prezidentus prognozė: V. Matijošaitį aplenkė naujas favoritas

Kauniečių galvos skausmas - snieguoti keliai: kaip pasiskirstė nuomonės?

„Kelių ereliu“ pavadintas vairuotojas: mane pradėjo filmuoti tada, kai jai buvo naudinga

Pamiršusiems šį mokestį susimokėti per sausį, grės nemalonumai

Skęstančios Kauno žiniasklaidos gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

Sujudimas Kauno mariose: pasiplaukiojimas valtimi baigėsi nelaime

Paaiškėjo, kas pretenduoja Seime pakeisti K. Pūką

Šios nakties reido atgarsiai: beveik 500 vairuotojų susitiko su policija

Kauno apskritities keliuose „snigo“ kyšiais