Kultūros ministrė Paryžiuje aptars Kauno architektūros galimybes patekti į Unesco

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Paryžiuje viešinti kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ketvirtadienį susitiks su UNESCO pasaulio paveldo centro direktore Mechtild Rossler (Mečild Rosler).

Per susitikimą bus aptartos UNESCO ekspertinės pagalbos galimybės ir Kauno modernizmo architektūros įtraukimas į Pasaulio paveldo sąrašą, pranešė Kultūros ministerija.

Lietuva siekia, kad Kauno tarpukario modernioji architektūra būtų įtraukta į Paveldo sąrašą, šių metų sausį ji įrašytą į preliminarųjį paveldo sąrašą (angl. tentative list). Tai pirmas žingsnis Kaunui patekti į Pasaulio paveldo sąrašą.

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašomi išskirtinę visuotinęs vertę turintys kultūros ir gamtos paveldo objektai ir vietovės.

Taip pat planuojama kalbėti apie UNESCO patariamąją misiją, kuri vyks Vilniuje lapkričio 21-22 dienomis dėl Misionierių ansamblio Vilniuje.

Vilniaus istoriniame centre, UNESCO saugomoje teritorijoje, statomas gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodas“. Dalis paveldosaugininkų ir vietos bendruomenė laikosi pozicijos, kad daugiabučio statybos žaloja Vilniaus istorinio centro vaizdą.

L. Ruokytė-Jonsson Paryžiuje dar planuoja susitikti Orsė muziejaus administracijos vadovybe aptarti bendrą Baltijos šalių parodą „Baltijos šalių simbolizmo dailė“, skirtą valstybių šimtmečiui paminėti.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Sujudimas Kauno mariose: pasiplaukiojimas valtimi baigėsi nelaime

Paaiškėjo, kas pretenduoja Seime pakeisti K. Pūką

Šios nakties reido atgarsiai: beveik 500 vairuotojų susitiko su policija

Kauno apskritities keliuose „snigo“ kyšiais

Mirė buvęs Seimo narys M. Subačius

Naujas „Coca Cola“ gėrimas į Baltijos šalis pateks kitokios sudėties

Didelės išmaniųjų telefonų kainos lietuvių negąsdina: gamintojai jau kuria naujus planus

Atrankos į „Euroviziją“ viražai: iš kovos pasitraukė dar šeši dalyviai

Moteris nepabūgo stoti į akistatą su „kelių ereliu“

Skaitytoja: ar čia - ne alkoholio reklama?