A. Sabonis: nesėkmės rinktinei gali linkėti tik priešas ir asilas

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis neslepia – jam nepatinka FIBA nuo šių metų diegiama rinktinių varžybų sistema. Tačiau kol kas legendinis krepšininkas prošvaisčių FIBA ir Eurolygos kare nemato.

Apie tai LKF vadovas kalbėjo Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, kur buvo pagerbti Dėre (Vengrija) vasarą vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio prizininkai. Lietuvos krepšininkai tapo festivalio čempionais, o merginų krepšinio rinktinė užėmė penktąją vietą.

– Apdovanojote jaunuosius čempionus. Kokią matote šios rinktinės perspektyvą? – žurnalistai paklausė legendinio Kauno krepšininko.

– Sunku dar pasakyti. Jauni vyrukai. Aišku, jau pajutę aukso skonį, tikėsimės, kad ir ateityje neužleis pozicijų. Nors, aišku, po šio olimpinio festivalio jie dalyvavo jaunučių Europos čempionate. Gaila, kad ten pritrūko jėgų, sportinės laimės ir liko tik šešti. Bet komanda turi potencialą laimėti daugiau.

– Kiek svarbu tai, kad ir merginos dalyvavo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje? Nes pastaruoju metu moterų krepšinyje – šioks toks atoslūgis.

– Džiaugiamės, kad ir merginos išsikovojo teisę žaisti festivalyje. Tai geros pamokos ateičiai. Tuo labiau, užimta penktoji vieta.

– LKF nusprendė apriboti krepšinio agentų veiklą. Ar ilgalaikėje perspektyvoje tai irgi turėtų prisidėti prie rezultatų gerėjimo?

– Mes nenorime riboti, norime, kad būtų taisyklės, kurių laikytųsi ir agentai, ir jauni žaidėjai.

– Šiuo metu nėra tokių taisyklių?

– Kaip ir yra. Bet niekas jų nesilaiko. Bandysime bendromis jėgomis tai sutvarkyti.

– Ar ši sistema gali būti veiksminga be pačių agentų geranoriško dalyvavimo?

– Žiūrėsime, kai sugalvosime visą taisyklių vykdymo sistemą. Aišku, turės padėti ir FIBA.

– Artėja pasaulio čempionato atrankos turnyras. Gal keičiasi Eurolygos pozicija?

– Niekas nesikeičia. Mes išsiuntėme kvietimus žaidėjams, kol kas negavome atsakymų. Yra planai A ir B. dar liko kelios dienos, paskelbs žaidėjų sąrašą ir viskas. Ruošiamės taip, kaip yra.

– Kaip manote ar FIBA ir Eurolygos nesutarimuose turėtų kažkiek atsitraukti abi pusės?

– Daug kas turėtų kažkur atsitraukti, bet taip nebus, mano nuomone. Dabar reikia tik laukti ir tik laikas parodys, kaip ta sistema veiks.

– Jei taip atsitiks, kad stipriausi žaidėjai negalės padėti rinktinei, ar atrankoje visų komandų jėgos išsilygins?

– Tai kad šiais laikas su visais tos jėgos apylygės. Visi moka žaisti krepšinį. Reikės visko – ir sėkmės, ir rimto darbo. Priklausys nuo tų žaidėjų, kurie atvyks, kaip jie atsiduos.

– Tai nerimo dėl galimų rezultatų yra?

– Tik priešas ar visiškas asilas gali linkėti, kad nepasisektų. Nes iškristi iš viso olimpinio ciklo būtų ne juokas visam krepšiniui.

– Serbijos rinktinės treneris Aleksandras Džordževičius pareiškė, kad gal pagrindinių Europos krepšinio federacijų vadovams reikėtų parodyti daugiau iniciatyvos, susodinti visus prie stalo. Pavyzdžiui jums, Andrejui Kirilenkai ir kitiems. Ar tai padėtų?

– Manau, kad mes esame mažuma.

– O jums asmeniškai ši vadinamoji langų sistema atrodo tinkama?

– Man asmeniškai – netinkama. Tinkamos būna tos sistemos, kur dalyvauja visi. Tada ji ir tinkama – ir komandoms, ir sirgaliams, ir televizijoms. Visiems.

– Labai gerai sezoną NBA pradėjo jūsų sūnus Domantas, atstvaujantis „Indiana Pacers“. Ar tikėtas buvo jo toks sėkmingas pasirodymas pastarosiose rungtynėse ir apskritai kas lemia tokį gerą startą?

– Pasikeitė jo pozicija, kita komanda, jaunesnė, nėra superžvaigždžių. Kiek stebėjau rungtynių, tai vyrauja komandinis žaidimas, kamuolys vaikšto, Domantas daugiau žaidžia po krepšiu, o ne kaip Oklahomoje atsitraukęs. O jis tą ir moka. Plius šiuo metu traumą patyręs pagrindinis vidurio puolėjas, tai sūnui atsirado papildomų minučių. Džiaugiuosi, kad jis gali žaisti ir tiek laiko.

– Amerikoje pasirodė pranešimų apie tai, kad Domantas pasigavo kažkokią infekciją ar ligą?

– Taip. Yra kažkoks uždegimas, truputį sirguliuoja, pakilusi temperatūra. Bet nieko rimta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Stringa pasiruošimas naujo Kauno policijos komisariato statyboms

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio mototurizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai