Vilčių priešininkams nesuteikęs „Žalgiris“ pagerino savo pačių rekordą | Kas vyksta Kaune

Vilčių priešininkams nesuteikęs „Žalgiris“ pagerino savo pačių rekordą

Aštuntąsias „Betsafe-LKL“ sezono rungtynes Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pavertė papildoma treniruote ateinančios savaitės ispaniškų Eurolygos kovų pasiruošime. Sekmadienį namie žaidę žalgiriečiai sutrypė Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą rezultatu 97:54.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidimą inicijavo gynėjų tandemą sudarę Vasilije Micičius ir Paulius Valinskas, greito pirmojo bei tikslaus Brandono Davieso perdavimo sulaukė dėjimu pasižymėjęs Artūras Milaknis – 11:4. Pirmajam kėliniui net neįpusėjus aukštaūgis B. Daviesas jau ketvirtą rezultatyvų perdavimą atliko komandos kapitonui Pauliui Jankūnui, o netrukus ir pats taikliu baudos metimu atsidarė taškų sąskaitą – 14:7. Antroje ketvirčio pusėje šeimininkų pranašumą iki 25:12 augino po krepšiu sunkiai sustabdoma jėga tapęs Antanas Kavaliauskas ir iš įvairių padėčių sunkumų varžovams kėlęs P. Jankūnas. Tiesa, per paskutinę minutę „Vytauto“ krepšininkai kiek sumažino atsilikimą – 25:17.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai agresyvia gynyba svečius privertė klysti, o dviženklį pranašumą atstatė nuostabią ataką „žemė-oras“ suorganizavęs Dee Bostas ir ją dėjimu užbaigęs Axelis Toupane – 29:17. Nors taikliai iš vidutinio nuotolio metė B .Daviesas, vis dažniau spragas Lietuvos čempionų gynyboje atrasdavo pavojingai priartėję ir antrąją Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę varžovai (31:25). Situaciją stabilizavo prie baudų metimų linijos apsistoję A. Toupane ir Gytis Masiulis – 38:25. Artėjant didžiajai pertraukai išaušo snaiperių dienos: po tolimą šūvį smeigė V. Micičius ir A. Milaknis, o pranašumą iki 50:34 didino „Vytauto“ komandą bombardavęs P. Jankūnas.

Trečiąjį kėlinį atidarė be priekaištų veikęs Kevino Pangoso ir A. Kavaliausko tandemas, net tris kartus nuskriaudęs į duobę įkritusius svečius – 58:39. Pavydėtiną tarpusavio ryšį toliau demonstravo rezultatyvių perdavimų statistiką gerinęsis K. Pangosas ir šešioliktuoju savo tašku skirtumą tarp komandų iki 63:41 auginęs A.Kavaliauskas. Kėlinuko pabaigoje iš toli pataikė Aaronas White‘as, lygiai tą patį darė P. Valinskas, o tašką solidžiai laimėtoje atkarpoje padėjo situaciją susikūręs bei sėkmingai ją išnaudojęs B. Daviesas – 72:43.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Vytauto“ krepšininkus į galutinį nokdauną pasiuntė tritaškį iš krašto realizavęs A. Milaknis bei drąsiai krepšį atakavęs A. Toupane – 79:43. Naudingumo balus rinkosi kamuolį puolime ėmęs G. Masiulis, trečią tolimą bombą įsūdė pranašumą iki 84:46 auginęs A. Milaknis. Rungtynių baigčiai nebekeliant abejonių taškų kraitį atsidarė K. Pangosas, žiūrovus galingu dėjimu pradžiugino A. White‘as – 88:48. Likusius formalumus mačo pabaigoje sutvarkė tikrą dėjimų fiestą surengęs A. White‘as ir įspūdingą žalgiriečių pergalę rezultatu 97:54 įtvirtinęs G. Masiulis.

„Žalgiris“ laimėjo didžiausiu skirtumu šį sezoną – ankstesnį rekordą Kauno krepšininkai fiksavo rugsėjo 25 d. sumušę Pasvalio „Pieno žvaigždes“ 106:64.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 16 (5/5 dvit.), P.Jankūnas 13 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 13 (3/4 trit.), P.Valinskas 9, V.Micičius 9, A.White’as 9, A.Toupane 8 (5 atk. kam.), G.Masiulis 8 (7 atk. kam.), K.Pangosas 5 (5 rez. perd.), B.Daviesas 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Bostas 1 (4 per. kam.), E.Ulanovas 1 (4 rez. perd., 2 per. kam.).

„Vytautas“: D.Lukašovas 12 (6/6 dvit.), J.Sinica 8, E.Žukauskas 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.).