Eurolygos kartėlis: išvykos metu žalgiriečiai nusileido kovingiesiems „Chimki“ krepšininkams | Kas vyksta Kaune

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė pirmąsias šio sezono Eurolygos rungtynes išvykoje. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Maskvos srities „Chimki“ komanda. Rungtynėse, kuriose netrūko gražių žaidybinių epizodų, pritrūko kauniečių įmestų taškų – oponentams „Žalgiris“ nusileido rezultatu 85:77.

Rungtynes Lietuvos čempionai pradėjo itin susikaupę: keturiais taškais startavo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o gerą darbą gynyboje efektingu skrydžiu įtvirtino kamuolį perėmęs Brandonas Daviesas – 6:0. Kauniečių gretose toliau žibėjo dvitaškį neįprastai sau dešine ranka realizavęs P.Jankūnas, tačiau Aleksėjaus Švedo vedami šeimininkai perėmė iniciatyvą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių (10:14). Po pasitarimo iki 10:18 išaugusį deficitą, kėlinuko pabaigoje kiek apmažino žaidimą į savo rankas perėmęs Axelis Toupane – 15:21.

Antrojo kėlinio pradžia nieko gero žalgiriečiams nežadėjo, mat atsilikimas akimirksniu šoktelėjo iki 15:26. Tylą svečių žaidime nutraukė jau keturioliktąjį savo tašką rinkęs P.Jankūnas, dėjimu pasižymėjo Aaronas White‘as, bet itin kokybišką krepšinį demonstravo varžovai – 21:34. Labai toli šeimininkų paleisti nesiruošė aktyviai rungtyniavęs Edgaras Ulanovas, atsilikimą iki 31:38 apkandžiojo B.Daviesas ir nuostabų Vasilije Micičiaus perdavimą per nugarą dėjimu pavertęs A.White‘as. Prieš didžiąją pertrauką baudų mesti stojo P.Jankūnas, svarų indėlį įnešė A.Toupane, tačiau tuščiais šoviniais iš toli šaudę žalgiriečiai ilsėtis keliavo atsilikdami 36:46.

Po didžiosios pertraukos iš po krepšio taškus įvertė B.Daviesas, mindamas tritaškio liniją pataikė status quo išlaikęs A.Toupane – 40:50. Žaidimą baudos aikštelėje toliau sėkmingai cementavo B.Daviesas ir Antanas Kavaliauskas, ketvirčiui įpusėjus, triuškinančiu dėjimu viena ranka krepšį sudrebino E.Ulanovas – 48:57. Prie baudų metimų linijos stojo sėkmingai į žaidimą įsiliejęs A.Kavaliauskas, o lygų kėlinį dvitaškiu su pražanga uždarė A.White‘as – 53:63.

Ketvirtajame kėlinyje galų gale krepšį iš toli atrišo Kevinas Pangosas, iš kurio tikslų perdavimą gavęs A.White‘as netrukus darė lygiai tą patį – 60:68. Tiesa, ilgai džiūgauti svečiai negalėjo, kadangi staigiai atotrūkis augo iki 60:73. Dar vieną fantastišką mačą Eurolygoje žaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas ėmėsi lyderio vaidmens ir po dešimtojo K.Pangoso rezultatyvaus perdavimo sunerimti privertė varžovų trenerių štabą – 66:73. Sparčiai tiksint rungtynių laikui, intrigą gyvą išlaikė aukščiau už visus iššokęs A.White’as ir be didesnių problemų pasižymėjęs A.Kavaliauskas (73:80). Likus kiek daugiau nei minutei gyvybiškai svarbiu tritaškiu aistrų įpūtė K.Pangosas (76:82), bet per likusį laiką patyrę Rusijos krepšininkai pergalės iš savo rankų nebepaleido – 78:85.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 24 (8 atk. kam.), A.White’as 16 (8 atk. kam.), A.Toupane 13, B.Daviesas 8 (3 per. kam.), K.Pangosas 6 (10 rez. perd.), A.Kavaliauskas 6, E.Ulanovas 4 (6 atk. kam., 3 per. kam.), A.Milaknis 0, V.Micičius 0 (4 rez. perd.), P.Valinskas 0.

„Chimki“: T.Robinsonas 19 (9/15 dvit., 10 atk. kam., 3 blk.), A.Švedas 16 (3 per. kam.), M.Thomasas 14 (7/7 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), A.Gillas 10 (8 atk. kam.).