Kredito unija pripažinta nemokia: indėlininkai nežinioje

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Baltijos“ kredito uniją rugsėjį pripažinus nemokia apie 60 indėlininkų atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje.

Nors skelbiama, kad nuo spalio 6 d. kredito unijos indėlininkai dėl jiems priklausančių draudimo išmokų jau gali kreiptis į visus Šiaulių banko padalinius, visgi gauti išmokas pavysta ne visiems – apie 60 žmonių liko nežinioje.

Pinigai pakibo ore

Į DELFI redakciją kreipęsis Aleksejus Rodinas neslėpė pasipiktinimo: „Indėlių ir investicijų draudimui“ įstatymas negalioja, tikrai erzina, kaip su žmonėmis elgiasi mūsų tarnybos.“

Jis pasakojo, kad „Baltijos“ unijos indėlininku tapo šių metų birželį, kai dar nebuvo žinių apie unijos problemas.

Jau rugpjūčio mėnesį unijoje buvo atliekamos kratos, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto iššvaistymo.

Kadangi rugsėjo 25 d. Lietuvos banko valdyba pripažinto uniją nemokia ir nusprendė kreiptis į teismą dėl bankroto iškėlimo, valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ nukentėjusiems turi išmokėti jiems priklausančias draudimo išmokas.

Pagal įstatymą, kompensuojama 100 proc. indėlio sumos, jei ji neviršija 100 tūkst. eurų.

Tačiau pačią pirmąją išmokų mokėjimo dieną – spalio 6-ąją banke apsilankęs A. Rodinas išgirdo nemalonią žinią.

„Atvykau į Šiaulių banko poskyrį su pasu atsiimti kompensacijos, bet ten kažkur pusvalandį trys darbuotojai bandė ieškoti manęs sąrašuose. Galiausia atsiprašė ir pasakė, kad skambinčiau į „Indėlių ir investicijų draudimą“.

Paskambinau jiems ir buvau labai nustebęs, kad įstatymas jiems negalioja. Tik kartojo, kad komentuoti negali ir davė kitą – laikinojo bankroto administratoriaus telefoną“, – pasakoja jis.

Laikinuoju bankrotu administratoriumi šiuo metu yra paskirta bendrovė „Insolvensa“.

Paskambinus į ją A. Rodinui vėl teko nusivilti: „Man pasakė – liūdnos žinios, nes kol tęsiasi ikiteisminės procedūros, pinigų atsiimti negaliu. Dar pasakė, kad jei kaltinamieji savanoriškai paskelbs, kad suklastojo indėlio atsiėmimo dokumentus, procedūra bus greitesnė.

Bet jeigu jie nepripažins, juk tai gali būti labai ilgas procesas, po kurio neaišku, ar išvis pavyks atgauti pinigus.“

A. Rodinas nesupranta, kodėl negali gauti išmokos ir piktinasi, kad yra visiškoje nežinioje ir turėjo sugaišti ne vieną valandą aiškindamasis situaciją.

Nežinioje apie 60 žmonių

DELFI kreipusis į laikinąjį bankroto administratorių, „Insolvensa“ vadovas Vėjūnas Klimas paaiškino, kad kai kurie indėlininkai negali gauti išmokų, nes FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamos veiklos „Baltijos“ unijoje.

„Tyrimo medžiaga rodo, kad dalis indėlių sutarčių, taip pat ir Aleksejaus, galimai neteisėtai, be indėlininkų žinios buvo nutrauktos. Tuo pagrindu administratorius neperdavė valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ duomenų apie jo indėlį, o draudimas neišmokėjo jam galimai priklausančios išmokos“, – aiškino jis.

V. Klimas nesiėmė svarstyti, kiek tai gali užtrukti ir kada indėlininkai galėtų tikėtis išmokų, tačiau atskleidė, kad tokioje situacijoje atsidūrė apie 60 indėlininkų.

„Kadangi vyksta tyrimas, ir kol kas nėra jokios papildomos informacijos, aš, kaip administratorius, neturiu pagrindo ir teisės kreiptis į „Indėlių ir investicijų draudimą“, jiems perduoti asmenų duomenis apie galimai jų esančius indėlius. Kol yra žodis galimai, tol neturiu pagrindo teikti duomenų“, – sako jis.

Pačios „Baltijos“ kredito unijos puslapyje skelbiama, kad draudimo išmokų suma siekia 8,61 mln. eurų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Nuovargio priežastis: specialistai pataria žvilgtelėti į vakarienės lėkštę

Pokyčiai: siūloma uždaryti parduotuves ne tik per šventes

Į atnaujintą stadioną neįleidžiami kauniečiai pratrūko: „Kur teisybė?“

Buvęs žalgirietis nepasidavė provokacijoms: neįsivaizduoja savęs priešininkų komandos gretose

Kauniečius nustebino naujieji atliekų konteineriai: „Gal žinote, kaip tai suprasti?“

Seimas ėmėsi „naminukės“ legalizavimo: atsirado prieštaraujančių

Kaip Jonines švenčia žinomi kauniečiai Jonai?

Kauno stadiono statybos sustabdyti nepavyko: darbai gali dar pabrangti

Kaunui svarbaus įvykio dieną svarstoma viešuoju transportu vežti nemokamai

Prie įvažiavimo į vakarinį aplinkkelį nuo kelio nuvažiavo ir apvirto „BMW“