Sutriko dėl kaukiančių perspėjimo sirenų: kauniečiai nesuprato, kam to reikia

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį prieš vidurdienį Kaune kaukė perspėjimo sirenos, buvo išsiųsti perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus. Tiesai, tai buvo tik eilinis sistemos testas, tačiau kauniečiai negailėjo pastabų – pastebėjimo, jog sirenos testuojamos per dažnai, o trukdžių informavimo sistemoje vis tiek yra.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Sandra pastebėjo, jog sirenos per tylios. „Jeigu ir karas… „Akropoly“ niekada nieko nesigirdi… net pačio „Akropolio“ evakuacijos garso nesigirdi“ – socialiniame tinklalapį „Facebook“ pasidalintą publikaciją apie perspėjimo sirenas komentavo skaitytoja.

Tiesa, kauniečiai pastebėjo, jog vis dėlto ne visi gauna perspėjimo žinutes. „Kai „Via Baltica“ sunkvežimiai daužos ar Klaipėdoje vėjas kyla, rėkia telefonas neužsičiaupdamas, kai sirenos kaukia – dzin…“ – rašė skaitytojas Jonas.

11:55 val. per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietos radijo programas gyventojams buvo skelbiama informacija bei rekomendacijos. Tiesa, ji galėjo pasiekti ne visus. „Paleido Kaune tą pavojaus sirenų testavimą, kaip kad pranešėte, po 3 minučių bus skelbiama informacija per Lietuvos radiją ir televiziją. Namie neturiu nei TV, nei radijo, ką reikia pažiūriu/paklausau internetu. Bet tų sirenų metu LRT radijo ir televizijos puslapiai buvo nusmigę, išmetė užrašą „mėginkite prisijungti vėliau“, matyt daug kas bandė prisijungti kompiuteriuose ir išmaniuosiuose ir LRT serveris tiesiog užlūžo,“ – apie tinklalapio trukdžius pranešė Andrius

Nemaža dalis kauniečių tiesiog nesuprato, kodėl sirenos turi būti testuojamos taip dažnai. „Koks tikslas taip dažnai jas testuoti, ir tikėtis, kad visi gyventojai atsilieps ir pasakys „girdėjau“/„negirdėjau“? Ir ar neatrodo kad po tokių dažnų pratybų galiausiai žmonės nepasitikės gaunama info, jei iš tikrųjų susidarys ekstremali situacija? Jei nieks nepuola, tai kam klaidint žmonės? Vėliau lys į slėptuves ir sėdės po kelis mėnesius“ – portalui „Kas vyksta Kaune“ rašė Elena.

Skaitytojai, susidūrę su perspėjimo pranešimų gavimo trukdžiais, turėtų apsilankyti „Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemoje“ ir pasižiūrėti, ar jų telefonai tikrai registruoti informacinių žinučių gavimui. Tai padaryti galite čia.

Perspėjimo sirenos paprastai įjungiamos du kartus per metus, atliekant sistemos patikrinimus. Apie visuomenės perspėjimą ekstremalios situacijos atveju atsakingas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Gyventojai perspėjami įjungus vietinio valdymo sirenas, kurios įrengtos ant valstybinių įstaigų, ūkio subjektų, visuomeninės paskirties pastatų, gyvenamųjų namų arba bokštų (stulpų).

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Atidedama griežtesnė receptinių vaistų kontrolė: ką reikėtų žinoti?

Ekonomistai: sunku patikėti, kaip gerai dabar gyvename

Ruošiasi artėjančioms šventėms: miesto centrą papuošė pirmosios kalėdinės dekoracijos

Perspėja kelininkai: artėjant žiemai budrumo keliuose reikės vis daugiau

Paaiškėjo, už kokią sumą V. Matijošaitis įsigijo dvarą

Geriausių dešimtukas: visureigio fenomenas

Kaune veiklą pradėjo kokybišku ir prabangiu nekilnojamu turtu prekiaujanti agentūra

Tarp krepšinio žiūrovų Kaune – žinomas modelis ir flirtuojantys latviai

Akibrokštas: Sodra jauną mamą prilygino pensininkei

Avarija Ateities plente: po automobilių susidūrimo prireikė medikų pagalbos