Kaune kaukė perspėjimo sirenos

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš vidurdienį, 11.52 val., Kauno orą virpino garsinis įspėjimas – buvo jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“ ir siunčiami trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.

Kaip rašo naujienų agentūra BNS, trečiadienį šalyje vyksta perspėjimo sistemų patikrinimas. Per patikrinimą sirenos kaukia lygiai tris minutes. Joms nutilus, 11.55 val. per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietos radijo programas gyventojams skelbiama informacija bei rekomendacijos. Išgirdę sirenas, įsijunkite radiją ar televiziją ir išklausykite skelbiamą informaciją.

Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, atliekant perspėjimo sistemos patikrinimas, o apie visuomenės perspėjimą ekstremalios situacijos atveju atsakingas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Gyventojai perspėjami įjungus vietinio valdymo sirenas, kurios įrengtos ant valstybinių įstaigų, ūkio subjektų, visuomeninės paskirties pastatų, gyvenamųjų namų arba bokštų (stulpų).

Nuo 2012 m. rugpjūčio mėn. gyventojai gali būti perspėjami ir informuojami ne tik įjungus sirenas, bet ir panaudojant šiuolaikinę korinio transliavimo (angl. Cell Broadcast) technologiją, siunčiant trumpuosius pranešimus tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus. Ši galimybė atsirado departamentui įgyvendinus Europos Sąjungos projektą „Gyventojų perspėjimas ir informavimas, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas“.

356 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kėdainiai neatsilieka nuo Kauno: su premjeru sutarė dėl stadiono rekonstrukcijos

Skaitytojos kelionė troleibusu apkarto: paprašiusi bilieto, buvo aprėkta

Apeliuoja į valdančiuosius: suskaičiuota, kiek Lietuvai kainuoja nelegalios cigaretės

Kaune duris atvėrė naujo tipo įstaiga priklausomiems asmenims

Aktualu daugeliui: nepasikeitus SIM kortelės, populiari paslauga nebeveiks

Rokiruotės „Žalgirio“gretose: suformuota vidurio puolėjų grandis

Šv. Jokūbo kelias siekia ir Kauną

Kauno centre esančioje gatvėje pristatytos unikalios durys

Pirmasis I. Strazdauskaitės nužudymo posėdis: kaltinamieji lenkiasi teisingumui

Pradedama Santakos parko rekonstrukcija: eiga priklausys nuo popiežiaus vizito