Kauno „Žalgiris“ nušluostė nosį priešininkams iš Šiaulių | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ nušluostė nosį priešininkams iš Šiaulių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Betsafe–LKL“ sezonas įgauna pagreitį. Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė septintąsias naujojo sezono rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Šiaulių „Šiaulių“ komanda. Aikštėje aidinčių kamuolių ir tikrų emocijų kupinas vakaras baigėsi žalgiriečių sėkme.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nurungė varžovus – „Šiaulių“ komandą rezultatu 85 :67.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis aikštėje dominavo svečiai iš Šiaulių, tad nieko nelaukęs žadinti komandą minutės pertraukėle bandė Šarūnas Jasikevičius – 0:10. Iš šalto dušo Lietuvos čempionus dėjimu budino Axelis Toupane, pražangos nesustabdytas pasižymėjo deficitą iki 5:10 nurėžęs Kevinas Pangosas.

Gražų kamuolio judėjimą tolimu šūviu pavertė krašte visiškai laisvas likęs Paulius Valinskas, kuris netrukus pelnydamas penktą tašką paeiliui lygino rezultatą – 10:10. Galingą žalgiriečių spurtą tęsė uraganinio išpuolio smaigalyje atsidūręs P.Valinskas, puskabliu savo pasirodymą pradėjo Antanas Kavaliauskas (14:12), tačiau atsigavimo ženklus rodė iniciatyvą susigrąžinę šiauliečiai – 14:19.

Tuomet puolimą į savo rankas paėmė po šešis taškus rinkę Vasilije Micičius ir arčiau krepšio užtikrintai žaidęs A.Kavaliauskas – 26:19, o kėlinuką tritaškiu užbaigė „Šiaulių“ deficitą iki 26:22 sumažinęs Nickas Zeisloftas.

Antrojo kėlinio pradžia buvo visiška priešingybė rungtynių startui, kadangi šįkart spurtą organizavo Aaronas White‘as, Brandonas Daviesas, gražiu dėjimu viena rankas pasižymėjęs V.Micičius ir tolimą bombą paleidęs Artūras Milaknis – 35:22. Į rezultatyviausių krepšininkų viršūnę įsiropštė solidų žaidimą rodęs V.Micičius, o nieko nelaukęs drąsų tritaškį aukšta trajektorija paleido persvarą iki 40:25 didinęs A.Milaknis.

Atotrūkiui sumažėjus (40:30), dovanėlės iš varžovų sulaukė B.Daviesas, netrukus dar ir pademonstravęs platų klaidinančių judesių arsenalą – 44:30. Prieš antrą rungtynių pusę rekordinį pranašumą žalgiriečiams sukūrė nesustabdomai žaidęs A.Toupane – 47:30.

Trečiasis ketvirtis startavo taikliais Gyčio Masiulio baudų metimais, iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo P.Valinskas – 51:35. „Šiauliai“ sunkiai prisitaikė prie agresyvaus žalgiriečių spaudimo, o meistriškumo pamokų po krepšiu varžovams išrašė B.Daviesas – 58:43.

Tiesa, baltos vėliavos svečiai nekėlė ir tolimų šūvių dėka artėjo iki 58:49. Po minutės pertraukėlės trijų taškų vertės metimu atsakė A.Milaknis, savalaikį Edgaro Ulanovo perdavimą dvitaškiu pavertė A.Kavaliauskas – 63:49. Per likusį laiką taškų kraitį pasipildė V.Micičius ir A.Milaknis, o galingu bloku kėlinį uždarė 67:51 rezultatą išsaugojęs A.White‘as.

Ketvirtą kėlinį atidarė A.Milaknio tritaškių salvė, po kurios pranašumas šoktelėjo iki 73:53. V.Micičius nuostabiais perdavimais maitino krepšio lankų tvirtumą patikrinusius B.Daviesą ir A.White’ą, sudėtingą metimą realizavo A.Toupane – 81:60. Likusius formalumus mačo pabaigoje sutvarkė pasižymėti suspėjęs jaunasis Martynas Arlauskas ir baudos metimu tašką padėjęs G.Masiulis – 85:67.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (5/5 trit.), B.Daviesas 15 (7/12 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), V.Micičius 12 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), A.Kavaliauskas 10, P.Valinskas 9 (2 per. kam.), A.Toupane 8 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.White’as 6 (6 atk. kam.), K.Pangosas 3, G.Masiulis 3, M.Arlauskas 2, E.Ulanovas 0 (4 rez. perd.).

„Šiauliai“: L.Birutis 16 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 4 blk.), D.Sabeckis 14 (8 rez. perd., 3 per. kam.), N.Zeisloftas 12 (4/9 trit., 4 rez. perd.), K.Žemaitis 12 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).