Eurolygos startas: po įtemptų rungtynių pergalę išplėšė žalgiriečiai | Kas vyksta Kaune

Eurolygos startas: po įtemptų rungtynių pergalę išplėšė žalgiriečiai

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda žaidė pirmąsias ilgai laukto naujojo Eurolygos sezono rungtynes. Ant „Žalgirio“ arenos parketo susitikime su žalgiriečiais išbėgo Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkai. Po įtemptų rungtynių pergalę išplėšė „Žalgiris“ palauždami serbų kovingumą rezultatu 78:76.

Lietuvos čempionų sezoną Eurolygoje prasiveržimu atidarė Axelis Toupane, po kurio sekė šešiais taškais vainikuotas Brandono Davieso karaliavimas baudos aikštelėje – 8:5. Ant suolo atsisėdus B.Daviesui, dvitaškiais savo pasirodymą pradėjo kiti aukštaūgiai Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White‘as – 12:10. Nerezultatyvaus kėlinuko pabaigoje pirmą kauniečių tritaškį Eurolygoje smeigė B.Davieso pastebėtas A.White‘as, o šansą bent trumpam debiutuoti gavo jaunieji Gytis Masiulis ir Martynas Arlauskas – 15:13.

Puikiai deriniui išvestas tolimą bombą paleido Artūras Milaknis, toliau sunkiai sustabdomą žaidimą demonstravo iš viršaus krovęs B.Daviesas, tačiau vis laisviau puolime jautėsi iniciatyvą perėmę svečiai (20:24). Tuomet vienas pats visą varžovų gynybą pergudravo Kevinas Pangosas, o svarstykles „Žalgirio“ pusėn tritaškiu iš krašto persvėrė Edgaras Ulanovas – 25:24. Ketvirčiui įpusėjus triukšmo lygį arenoje kėlė A.Milaknio suorganizuotas fantastiškas A.White‘o skrydis, pirmuosius savo taškus rinko Vasilije Micičius bei komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 33:29. Artėjant didžiajai pertraukai vis dažniau kamuolys atsirasdavo patikimose kapitono rankose, užtikrintą žaidimą nugara pademonstravo E.Ulanovas, reidą krepšio link atliko V.Micičius, bet pirma rungtynių pusė aiškaus lyderio neatskleidė – 43:40.

Po dar vieno B.Davieso galingo dėjimo kauniečiai buvo susikrovę didžiausią pranašumą šiame mačą (47:40), tiesa, čia pat iš jo nebeliko praktiškai nieko – 47:45. Tada pasižymėjo P.Jankūnas, baudas sumetė A.Kavaliauskas, bet ir įpusėjus ketvirčiui rungtynės vyko taškas į tašką (51:47). Serbijos čempionams surengus savo spurtą, svarbų kamuolį puolime ėmė tylą puolime nutraukęs A.Kavaliauskas, tačiau į lemiamą rungtynių atkarpą rezultatu 53:57 pirmaudami keliavo svečiai.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionams stringant, lyderio vaidmens ėmėsi K.Pangosas, po kurio penkių taškų deficitas tirpo iki 58:59. Variklį užsikūręs K.Pangosas smeigė dar vieną tritaškį, o jo pavyzdžiu užsikrėtę lygiai tą patį darė A.White‘as ir P.Jankūnas – 69:62. Skirtumui ištirpus iki 70:68, prabilo stipriąsias savo žaidimo puses po krepšiu išnaudojęs E.Ulanovas – 74:68. Tiesa, Pero Antičiaus vedini serbai baltos vėliavos nekėlė ir po pastarojo tolimo šūvio užvirė tikrą dramą (74:73). Prasidėjus paskutinei minutei saugesnį pranašumą sugrąžino K.Pangosas, o didelės svarbos baudas šaltakraujiškai realizavo E.Ulanovas – 78:73. Visgi, visko taip užbaigti svečiai nesiruošė ir įsmeigę dar vieną tritaškį kiek pritildė įsiaudrinusią „Žalgirio“ arenos publiką (78:76). Pergalę savo rankose jau laikę žalgiriečiai apmaudžiai suklydę padovanojo varžovams šansą išsigelbėti, tačiau pastarųjų tritaškis tikslo nepasiekė ir nuaidėjusi sirena kėlė susirinkusių žiūrovų rankas į viršų – Eurolygos atidarymo mačas laimėtas rezultatu 78:76!