Užsimota keisti vairuotojams leidžiamas promiles

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kai karas keliuose tęsiasi ir policija deda visas pastangas kovoje su girtais vairuotojais, Seime nuskambėjęs siūlymas paneigia nuveiktų darbų prasmę ir alkoholio vartojimo prevencijos politiką.

Šiuo metu leistinas neblaivumo lygis yra 0,4 promilės, o šią ribą siūloma didinti iki 0,5 promilės.

Be to, siūloma leisti neblaiviems prie vairo sėsti ir motociklininkams. Dabar plieninių žirgų vairuotojams galioja nulinė neblaivumo tolerancija, o šią ribą planuojama prilyginti automobilių vairuotojams – iki 0,5 promilės. Tokius siūlymus pateikė Seimo nariai Kęstutis Glaveckas, Gintaras Vaičekauskas, Juozas Baublys ir Jonas Liesys.

Vienas iš Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimą užregistravusių Seimo narių K. Glaveckas DELFI sakė, jog liberalai tokio šanso praleisti negali. „Daugumoje Europos šalių yra būtent tokia leistina neblaivumo riba – 0,5 promilės, todėl yra siekiama artėti link Europinių standartų“, – teigė Seimo narys.

Blaivumo reikalavimai vairuotojams Europos šalyse smarkiai skiriasi. Europoje išsišoka Jungtinė Karalystė ir Malta, kuriose nustatyta leidžiama 0,8 promilių riba. Aštuoniolikoje Europos valstybių nustatyta bendra 0,5 promilių riba, tačiau šiose šalyse, kaip taisyklė, taikomas žemesnis limitas jauniems ir komercinių transporto priemonių vairuotojams.

Labiausiai Dakaro ralyje patyręs Lietuvos pilotas Antanas Juknevičius buvo nustebintas Seimo narių siūlymu. „Aš esu labai prieš girtus vairuotojus ir pasisakau už tai, kad būtų griežtinamos baudos tiems, kas pagaunami girti. Mano nuomone, nėra didelio skirtumo tarp 0,5 ar 0,4 promilės. Šiuo atveju nieko nekeisčiau – palikčiau 0,4.

Vis dėlto tik visuomenės sąmoningumas gali išspręsti šį klausimą, o kelti sąmoningumui reikalingos įvairios programos, socialinės akcijos. Visuomet atsiras idiotų, kurie išgėrę sės prie vairo, todėl reikia dirbti su tomis grupėmis, kur yra problemų. O tie žmonės, kurie restorane prie vakarienės stalo su šeima išgėrė vyno taurę, yra visiškai normalūs. Reikia kelti bendrą visuomenės sąmoningumą, ypač vairuojančių“, – DELFI teigė A. Juknevičius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Dovana Domeikavos bendruomenei – kultūros salė

Ketvirtadienio vakarą duris atvėrė antrasis bendradarbystės centras „Happspace“

Po įtemptų poros mėnesių orientacinių varžybų Kaune, paaiškės 1000 eurų grynaisiais laimėtojai

Žinios apie paskirtą baudą nustebino

Su nuostoliais išvykstantis Š.Jasikevičius: oponentų komanda – pretendentė į finalinį ketvertą

Liberalų sąjūdis pripažintas šiurkščiai pažeidęs rinkimų finansavimo įstatymą

Kitą savaitę – pirmojo sniego tikimybė

Protestavusiems kauniečiams - piniginės sankcijos

S. Skvernelį stebina Prezidentūros požiūris į verslą

Penkeriopai išaugo pranešimų skaičius apie neteisėtą ar žalingą turinį internete