Be didesnių intrigų: namuose žalgiriečiai palaužė Utenos krepšininkus | Kas vyksta Kaune

Be didesnių intrigų: namuose žalgiriečiai palaužė Utenos krepšininkus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Betsafe–LKL“ sezonas įgauna pagreitį. Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė penktąsias naujojo sezono rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Utenos „Juventus“ komanda. Net ir su technine pražanga Šarūnui Jasikevičiui ir neužskaitytu įspūdingu tritaškiu, kauniečiai be didelio sunkumo įveikė Utenos krepšininkus rezultatu 88:66.

Rungtynių pradžioje Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas apsikeitė rezultatyviais perdavimais vienas kito tritaškiams metimams, tarp kurių įsiterpė ir Pauliaus Jankūno „puskablis“ – 8:3. Varžovams išlyginus rezultatą (8:8), E.Ulanovas vėl surado K.Pangosą prie tritaškio linijos, o aikštėje pasirodęs Axelis Toupane prasiveržimais draskė „Juventus“ gynybą. K.Pangosas sumetė tris baudų metimus, Vasilije Micičius įskraidino tolimą metimą ir „Žalgirio“ persvara greitai tapo dviženklė – 22:12. V.Micičius ir toliau rungtyniavo užtikrintai ir perdavimais maitino Antaną Kavaliauską ir Brandoną Daviesą, tarp šių epizodų dar įterpdamas antrąjį savo tritaškį – 29:21.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Micičius idealiu perdavimu pro nugarą surado A.Kavaliauską, o šis kitos atakos metu pastebėjo už trijų taškų linijos atsidengusį Artūrą Milaknį – 34:26. A.Toupane pridėjo 5 taškus iš eilės ir žalgiriečiai pirmavo 40:28, tačiau per likusias 4 minutes iki didžiosios pertraukos kauniečių puolimas stabtelėjo. P.Jankūnas pelnė 4 taškus, dešimtąjį tašką surinko A.Toupane ir ilsėtis komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 46:38.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo pelnydami 10 taškų be atsako. E.Ulanovas surinko 4 taškus, K.Pangosas pridėjo dvitaškį ir rezultatyvius perdavimus A.Kavaliauskui ir Aaronui White‘ui – 56:46. Po dar vieno K.Pangoso perdavimo iš toli pasižymėjo Paulius Valinskas, tritaškį smeigė ir A.Toupane, E.Ulanovas įmetė iš vidutinio nuotolio – 64:43. Kėlinio pabaigoje V.Micičius puikiai pastebėjo po krepšiu atsidengusį B.Daviesą, o E.Ulanovas pataikė neįtikėtiną metimą per tris ketvirtadalius aikštės, kuris, deja buvo neįskaitytas – 68:50.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimo tempas šiek tiek krito, nes abiejų ekipų krepšininkai dažnai stojo prie baudų metimo linijos. Pirmasis nuo jos pasižymėjo V.Micičius, B.Daviesas pridėjo dvitaškį, o A.Toupane rezultatyviausiu mačo žaidėjo tapo sumesdamas 4 baudas – 76:55. Jį vytis bandė dar 4 taškus surinkęs K.Pangosas, baudas realizavo A.Milaknis, o paskutiniuosius 3 rungtynių taškus pelnė paskutinysis iš visų žaidusių žalgiriečių pasižymėjęs Gytis Masiulis – 88:66.

„Žalgiris“: A.Toupane 18 (5 atk. kam.), K.Pangosas 17 (6 rez. perd., 2 per. kam,), E.Ulanovas 9, V.Micičius 9 (5 rez. perd., 2 per. kam.), B.Daviesas 8 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 7, P.Jankūnas 6, A.Milaknis 5 (2 per. kam.), P.Valinskas 4, G.Masiulis 3, A.White‘as 2.

„Juventus“: A.Irelandas 16, M.Kupšas 8 (5 atk. kam.), K.Guščikas 8.