LKL kovos: Kauno „Žalgiris“ iškovojo trečią pergalę | Kas vyksta Kaune

LKL kovos: Kauno „Žalgiris“ iškovojo trečią pergalę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Tris kėlinius su ugnimi žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai galiausiai susitvarkė su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo atkarpa 19:0 ir taip nusprendė susitikimo baigtį. Trečioji pergalė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pasiekta rezultatu 77:66 (17:21, 15:17, 21:15, 24:13).

Kol rungtynių pradžioje vieni blaškėsi ir ieškojo savojo žaidimo, kiti smeigė vieną metimą po kito ir atitrūko rezultatu 0:8. Ilgai netrukus ledus pralaužė Paulius Valinskas, bet tai buvo viskas, ką kauniečiams pavyko nuveikti per keturias minutes, tad minutės pertraukėlę teko sušaukti Šarūnui Jasikevičiui – 2:13. Lietuvos čempionų situaciją taisyti ėmėsi Brandonas Daviesas, dėjimu komandą žadinęs Gytis Masiulis ir kamuolį perėmęs Dee Bostas – 8:17.

Apčiuopiamos naudos „Žalgiriui“ toliau davė kibus spaudimas po visą aikštelę: varžovą apvogęs G.Masiulis atliko perdavimą Axeliui Toupane, gražų reidą pademonstravo Artūras Milaknis, o baudų metimais atsilikimą iki 15:17 rėžė tas pats A.Toupane. Kėlinuko pabaigoje spurtą (13:0) tęsė dar kartelį lankų tvirtumą patikrinęs G.Masiulis, tačiau keturiais taškais be atsako pirmąją rungtynių atkarpą užbaigė varžovai – 17:21.

Antrajame kėlinyje savo pranašumais naudojosi Edgaras Ulanovas, tarsi peiliu sviestą visą šeimininkų gynybą supjaustė Kevinas Pangosas – 21:24. Deficitui padidėjus iki 21:28, iš vidutinio nuotolio taikliai metė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, padėtį stabilizavo pirmą žalgiriečių tritaškį įskraidinęs K.Pangosas – 26:28. Nepilnai progomis prie baudų metimų linijos pasinaudojo D.Bostas ir B.Daviesas, o tuo tarpu kitoje aikštės pusėje maksimaliai ataką išnaudojo iš toli pataikęs Jamesas Woodardas (28:33). Prieš didžiąją pertrauką nuostabaus D.Bosto rezultatyvaus perdavimo sulaukė Antanas Kavaliauskas, varžovą pergudravęs pasižymėjo Vasilije Micičius, bet į rūbinę pakilesnėmis nuotaikomis keliavo „Nevėžio“ krepšininkai – 32:38.

Vos tik prasidėjus antrai rungtynių pusei sužibėjo du tolimus šūvius vieną po kito smeigęs ir pusiausvyrą atstatęs A.Milaknis – 38:38. Jei per pirmąsias 20 minučių svečiai buvo pataikę vos vieną tolimą metimą, tai vaizdas kardinaliai pasikeitė trečiajame kėlinyje, kuomet jam net neįpusėjus, jau ketvirtą tritaškį įsūdė V.Micičius ir A.Milaknis – 44:43. Kur kas agresyvesniu ir tikslesniu „Žalgirio“ puolimą arčiau krepšio pavertė E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas, pranašumas šoktelėjo iki 52:43, tačiau akimirksniu visas įdirbis išnyko, tad lemiamą ketvirtį komandos pradėjo nuo pradinio taško – 53:53.

Paskutinę dešimties minučių atkarpą tolimu dūriu pradėjo V.Micičius, dovanėlę iš varžovų gavęs ją be problemų išpakavo A.Milaknis. Fenomenalų pasirodymą surengęs A.Milaknis smeigė dar du tritaškius ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 64:53. „Nevėžio“ krepšininkams išgyvenant taškų sausrą, Lietuvos čempionus dar labiau į priekį truktelėjo E.Ulanovas – 68:53. Prabėgus beveik septynioms ketvirtojo kėlinio minutėms šeimininkai savo taškų kraityje vis dar turėjo apvalų nulį, o galutinai žaliai-baltus tolino meistriškai po krepšiu sužaidę P.Jankūnas bei A.Kavaliauskas – 72:53.

Mačo baigčiai nebekėlus abejonių kėdainiškiams galų gale pavyko išsinarplioti iš geležinių žalgiriečių gynybos gniaužtų, Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 77:66 vainikavo prie baudų metimų linijos stojęs 17-metis Martynas Arlauskas.

„Žalgiris“: A.Milaknis 19 (5/6 trit., 2 per. kam.), V.Micičius 10 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 10 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (4/4 dvit.), G.Masiulis 6 (5 atk. kam.), K.Pangosas 5 (4 rez. perd.), A.Toupane 5, P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), B.Daviesas 3, D.Bostas 3 (4 rez. perd.), P.Valinskas 3, M.Arlauskas 1.

„Nevėžis“: M.Veljačičius 15 (3/3 trit, 3 per. kam.), J.Tamulis 14 (4/6 trit.), M.Grantas 8, V.Likhodėjus 8 (7 atk. kam., 2 blk., 2 per. kam.).