Kaune 10-tą kartą vyks miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Spalio 5–7 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyksianti miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2017“ bus jau dešimtoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt penktoji paroda rengiama Universitete.

Jubiliejinis „Sprendimų ratas“ yra išskirtinis dalyvių, renginių ir svečių gausa.

Erdviose lauko aikštėse įsikurs miško, žemės ir komunalinio ūkio techniką pristatantys eksponentai.

Paviljone Nr.2, kuriame kiekvieną parodos dieną lankytojų lauks įvairūs renginiai, parodos, koncertai, įsikurs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, socialinio verslo ir regionų produktų ir kitos, parodos tematiką atitinkančios, ekspozicijos.

Antrąją parodos dieną 13 val. šiame paviljone vyks pasaulinio garso muzikantų, tėčio ir sūnaus, Petro ir Dominyko Vyšniauskų koncertas „Džiazo medžioklė“. Po koncerto 14.30 val. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuos žaidimą-viktoriną „Atrask, pažink, saugok“. Nugalėtojų laukia prizai.

Visomis parodos dienomis paviljone Nr.2 vyks Agronomijos, Miškų ir ekologijos bei Žemės ūkio fakultetų mokslininkų ir specialistų konsultacijos.

Socialinio verslo ir regionų produktų ekspozicijose savo produkciją demonstruos vietos bendruomenės iš 10-ties šalies rajonų. Be amatininkų gaminių ir džiovintų maisto produktų, bendruomenės parodoje pristatys savo sukurtus tematinio turizmo maršrutus ir edukacines programas. Ypač plačiai savo produkciją demonstruos Kauno rajonas.

Šiais metais Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) pasiūlys siurprizų: kvies parodos lankytojus dalyvauti bendrame Gamtos tyrimų centro ir LMŽD projekte, skirtame pagerinti stambiųjų mūsų krašto plėšrūnų – meškų, vilkų ir lūšių – apskaitą, atskleis kodėl lietuviški stirninai augina geriausius ragus. Kaip kasmet vyks LMŽD narių, susirinkusių iš visos Lietuvos, ant laužo išvirtos žvėrienos sriubos ir žuvienės degustacijos. Parodą puoš draugijos bendražygių, tikro žemaičio Kosto Slivskio ir medžioklių piligrimo Valdo Danilevičiaus, geriausios nuotraukos. „Sprendimų ratas“ jau neįsivaizduojamas be medžioklinių šunų šou.

Šeštadienį 11 val. paviljono Nr.2 scenoje vyks pirmasis Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas, kurį organizuoja Lietuvos miškininkų sąjunga ir ASU Miškų ir ekologijos fakultetas.

Paviljone Nr.3 lankytojų lauks daug staigmenų. Čia bus galima pasigrožėti galvijais (belgų mėlynaisiais mišrūnais), dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais, žirgais, ožkomis ir avimis, susipažinti su naujausiomis gyvulininkystės technologijomis.

10 išskirtiniausių parodos eksponatų bus apdovanoti parodos „Sprendimų ratas 2017“ medaliais ir diplomais.

Ypač gausi šiemet bus parodos šviečiamoji programa. Dvidešimt viename seminare bus aptariamos pačios įvairiausios temos – nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio iki inžinerinės grafikos.

Kaip ir kasmet, lankytojus kvies gausi ir įvairiaspalvė sodinukų ir gėlių mugė. Dailieji amatai įsikurs paviljone Nr.1.

Parodos darbo laikas – nuo 9 iki 17 val. Visų renginių, vyksiančių spalio 5–7 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, lankymas nemokamas.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Šį klausimą pasiūlė užduoti visiems išgeriantiems: jį supras tik alkoholikas

Avarija Aleksote sutrikdė eismą: į ligoninę išvežtas žmogus

Valstybės šimtmečio sutiktuvės: kaip šventė Kaunas (renginių apžvalga)

KMT turnyre krepšinio kamuoliais su vilniečiais susikovęs „Žalgiris“ triumfavo

Kaune sulaikyti du vyrai, vykdę plėšimus ir šaudę iš ginklo

Kaunietis neapsikentė politikų įžūlumo per vasario 16-ąją ir davė grubų atkirtį

Viešbutyje prie Kauno autobusų stoties rastas mirusios moters kūnas (papildyta)

Šilainiuose, namuose rastas nužudytas vyras

Įvykis Trečiajame Kauno forte: bandoma išvengti žalos gamtai

Atskleista, kokiose netradicinėse vietose santuokas registravo kauniečiai