Paskutinė galimybė pasigrožėti spalvotu fontanu

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauniečiai turi paskutinį šansą šiais metais išbandyti interaktyvų Laisvės alėjos fontano valdymą.

Jau šį sekmadienį, spalio 1 d. 20 val įvairiaspalvis fontano apšvietimas užges iki 2018 m. pavasario.

Pagrindinis Kauno miesto fontanas įvairiomis spalvomis nušvito jau antrus metus iš eilės. Tam buvo naudojamos Elmo RGB LED lempos, kurios moka keisti spalvas. Apšvietimo valdymas – interaktyvus: praeiviai galėjo keisti fontano apšvietimą patys internetinėje svetainėje čia per išmaniuosius telefonus.

„Jūsų telefono interneto naršyklė atidaro fontano puslapį, ten pasirenkate norimą spalvą ir tokiu būdu duomenis perduodate serveriui. Tuomet informacija perduodama į prie interneto prijungtus mikrovaldiklius, kurie ir valdo spalvotus prožektorius“ – pasakojo interaktyvaus apšvietimo autorius Tomas Stasiukaitis.

Šiais metais buvo galima rinktis iš penkių spalvų: geltonos, žalios, raudonos, mėlynos ir violetinės. Populiariausia tarp praeivių šiais metais buvo raudona spalva, kurią pasirinko beveik 3,5 tūkst. internautų. Toliau mėlyna, violetinė, žalia ir geltona. Raudona, mėlyna bei violetinė ko gero buvo populiariausios todėl, kad jos gražiausiai, aiškiausiai apšviečia fontano vandens purslus.

Paklaustas ar kitais metais fontanas vėl sužibs įvairiomis spalvomis, Tomas Stasiukaitis įvardijo tik vienintelę priežastį, kodėl galėtų nesužibti: jei bus vykdomi Laisvės alėjos dangos remonto darbai ir fontanas bus aptvertas, neveiks – tuomet ir apšviesti nebus prasmės.

Fontano apšvietimas – ne vienintelis T. Stasiukaičio projektas, skirtas Kauno miestui. Anksčiau pirmą kartą Lietuvoje Kauno Kalėdinė eglutė buvo prijungta prie interneto ir buvo galima valdyti jos žaisliukus. Ant KTU trečiojo bendrabučio sienos esanti interaktyvi Mona Liza neofreska taip pat veikia su Tomo Stasiukaičio kurtais mikrovaldikliais.

Jau baigiami kurti ir keli nauji projektai šių metų žiemos sezonui kuriuos bus galima išvysti ir Kauno miesto viešosiose erdvėse.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarpukaris: vaikų patriotizmą ugdė ir sąsiuvinių viršeliai

Tyrimas: lietuviai per atostogas taškosi vandeniu ir pinigais

Kultūros pasas: skirs pinigų kultūriniam moksleivių užimtumui

Istorinių pastatų renovacijos bumas: kodėl tai svarbu ir kokie dažniausiai kylantys iššūkiai

Suaktyvėjęs vagysčių sezonas: nesibodi vogti ir turėdami vos kelias minutes

Kaunietės dalijasi patarimais: kaip paruošti sveiką maistą iškyloms

Pasivažinėjimą dykumoje primenanti pramoga: pusantro kilometro adrenalino (video)

Tyrėjai atskleidė slaptažodžių kūrimo tendencijas: svarbias paskyras apsaugo prekių ženklų pavadinimais

Sausra įsisiautėja: ketina riboti apsilankymą Lietuvos miškuose

Keliaudami po Izraelį nustebsite, kiek daug žydų žino Kauno vardą