Pareigūnai kai kuriems nukentėjusiesiems taikys „Meškiuko terapiją” | Kas vyksta Kaune

Pareigūnai kai kuriems nukentėjusiesiems taikys „Meškiuko terapiją”

Asociatyvi / Lietuvos policijos nuotr.

Dažname iškvietime, į kurį vyksta policijos pareigūnai, liudininkai ar nukentėjusieji yra mažamečiai ar nepilnamečiai vaikai. Lietuvoje prasidėjo kitose šalyse pripažintas projektas „Meškiuko terapija”, kurio tikslas – įvykio vietoje suteikti emocinę paramą įvairiuose incidentuose atsidūrusiems vaikams.

Jau rugsėjo pirmosiomis savaitėmis organizuojamo labdaros projekto „Meškiuko terapija“ metu bus renkamos lėšos pliušinių meškiukų pirkimui į patruliuojančių policijos pareigūnų automobilius. Tai kitose šalyse jau patikrinta ir visuomenės teigiamai priimta akcija, kurios pagrindinis tikslas – nuraminti stresą ar šoką patyrusį vaiką.

Policijos pareigūnas dažniausiai yra pirmas asmuo, kuriam įvykio vietoje tenka su vaiku bendrauti, paguosti ir jį nuraminti. Visiems vaikams puikiai pažįstamas žaislas – pliušinis meškiukas – padeda stabilizuoti vaiko emocinę būklę, o policijos pareigūnas gali vykdyti tiesioginę savo darbo funkciją, su vaiku lengviau randa bendrą kalbą.

Šis projektas pirmą kartą įgyvendintas dar 1990 m. Londone, kai greitosios pagalbos darbuotojai įteikdavo pliušinius meškiukus nukentėjusiems vaikams. Vėliau šią idėją plačiau paskleidė tarptautinė organizacija „Raudonasis kryžius”, o Australijoje iki šiol kiekvienais metais išduodama tūkstančiai pliušinių meškiukų įvairioms specialiosioms tarnyboms, vykstančioms į iškvietimus. Estijoje vykdomas projektas, kurio dėka Estijos policijos pareigūnų automobiliuose „apsigyveno” pliušiniai meškučiai, yra sėkmės pavyzdys. Būtent bendradarbiaujant su šios akcijos Estijoje organizatoriais, analogiškas projektas pradėtas ir Lietuvoje.

Projekto Lietuvoje organizatoriai viso projekto metu tikisi surinkti 7000 eurų, už kuriuos pavyktų nupirkti 1000 pliušinių meškiukų – po du kiekvienam Lietuvoje patruliuojančių pareigūnų automobiliui.

Tokią visuomenininkų iniciatyvą sveikina ir Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Jis neslepia, jog atvejų, kai tokie meškiukai pareigūnų darbe galėtų pagelbėti, pakanka. „Dažniausiai tokie iškvietimai būna dėl smurto artimoje aplinkoje. Atvykę pareigūnai turi ir sutramdyti smurtautoją, ir apginti bei nuraminti šioje aplinkoje atsidūrusius vaikus. Tai labai sudėtingi atvejai, tačiau pareigūnai yra ruošiami tokioms situacijoms, su jais dirba psichologai, kurie suteikia reikiamų žinių. Taip pat būtina paminėti ir eismo įvykius, kuriuose neretai nukenčia visa šeima ir pasekmės gali būti labai skaudžios. Tokias atvejais visa šeima patiria išgąstį, šoką, kažkas būna sužalotas, kažkas prispaustas automobilyje… Atvažiuoja medikai, policijos pareigūnai, ir visa tai vyksta išsigandusių ir galimai sužeistų vaikų akyse, tad šiuo atveju policijos pareigūnų dėmesys visiems nukentėjusiems, o ypač vaikams, labai svarbus. Taip pat norėčiau išskirti atvejus, kai pareigūnai suranda ar sutinka pasiklydusius vaikus – čia vėl labai svarbus pirmasis kontaktas su vaiku ir vaiko pasitikėjimas pareigūnu“, – teigia L.Pernavas.

Pasak L.Pernavo, tokios iniciatyvos – aiškus brandžios visuomenės požymis. „Sveikinu tokias iniciatyvas ir, jei tik yra galimybė, raginu visus dalintis ir prisidėti. Jei nėra galimybės paaukoti lėšų, galime paraginti vaikus, kurie turi namuose tvarkingų, švarių, bet nenaudojamų pliušinių žaislų, pasidalinti jais su į stresines situacijas patenkančiais vaikais. Taip namuose dulkantis pliušinis žaisliukas, bent trumpam padės vaikui nusiraminti ir užsimiršti, o vaikai jausis padarę gerą darbą ir pagelbėję vieni kitiems“, – sako generalinis komisaras.

Tokio projekto iniciatyvą sveikina ir kiti specialistai. Vertinant labdaros projekto „Meškiuko terapija“ svarbą visuomenei, kalbintas Policijos departamento prie VRM Žmogiškųjų išteklių valdybos Plėtros skyriaus Psichologų poskyrio vedėjas Andrius Lošakevičius neslepia, jog didėjantis visuomenės supratingumas – labai svarbus policijos pareigūnams. O be visuomenės palaikymo pareigūnai negalėtų efektyviai dirbti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA