Tyrimo rezultatai: maisto produktų sudėtis Lietuvoje ir Vokietijoje skiriasi

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Žinomų gamintojų maisto produktų sudėtis Lietuvoje ir Vokietijoje skiriasi, parodė tyrimas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktas tyrimas atskleidė, kad skyrėsi 23-jų iš 33-jų tirtų maisto produktų sudėtis, pranešė Žemės ūkio ministerija. Išsamūs tyrimo rezultatai bus paskelbti antradienį.

„Jei vartotojas perka visoje Europos Sąjungoje žinomą produktą, jis natūraliai viliasi, kad ragaus tą patį nuo Vilniaus iki Lisabonos, ir gamintojai turi tai užtikrinti“, – pranešime spaudai sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Anot jo, tyrimo rezultatai leis Lietuvai ir kitoms Vidurio ir Rytų regiono šalims siekti, jog visos Europos Sąjungos (ES) maisto rinka būtų vieninga kokybės atžvilgiu.

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas Claude’as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) praėjusią savaitę pareiškė, kad valstybių narių institucijoms reikia suteikti daugiau įgaliojimų užkirsti kelią prastesnės kokybės maisto produktų pardavimui kai kuriose ES šalyse.

B.Markauskas tada BNS teigė, jog toks siūlymas – EK bandymas „nusimesti atsakomybę“. Jo nuomone, Europos Sąjunga (ES) turėtų uždrausti tarptautinėmis korporacijoms gaminti Rytų Europos šalių rinkai skirtus maisto produktus su kitokia receptūra nei Vakarų europiečiams.

Vidurio ir Rytų Europos valstybės ne kartą perspėjo dėl jų šalyse parduodamų produktų, kurių sudėtis skiriasi nuo tų pačių produktų, stovinčių Vakarų Europos šalių parduotuvių lentynose. Produktų gamintojai teigia, kad šios pretenzijos – nepagrįstos ir atskirose rinkose skiriasi skoniai, o ne turinys.

58 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Prakalbo ir popiežius: žada įkvėpti vilties

Kaunietis rėžė tarsi skalpeliu: miestas sutikti popiežių nepasiruošęs

Už klaidinančią reklamą teks susimokėti: „Tichė“ nubausta 4,5 tūkst. bauda

Nelaimė privačioje Kauno klinikoje: į lifto šachtą įkrito du žmonės (papildyta)

„Senukai“ Kaune atidarė naujos koncepcijos prekybos centrą

Kaunas laukia istorinio svečio: Santakos parkas pasikeitė neatpažįstamai

Kauno darželiams padovanoti šiltnamiai: nuo mažens mokys žemės ūkio pradmenų

Kauno bendrovė ugdymo įstaigose prasisuko kaip reikiant: tai jau įžūlumo viršūnė

Iš rinkos išimama tūkstančiai muilo skonio „Kinder“ šokoladų (papildyta)

Kauno tardymo izoliatoriuje vėl dirbanti R. Kazėnienė pateko į pinkles