Tarp Zapyškio ir Kulautuvos kitą sezoną turėtų kursuoti laivas

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tarp Kauno rajone esančių kurortinių Kulautuvos ir Zapyškio vietovių, įsikūrusių skirtinguose Nemuno upės krantuose, kitą sezoną turėtų kursuoti laivas.

Savivaldybė tikisi, kad galimybė keliauti vaizdingais Nemuno upės krantais ne tik pirmyn-atgal, bet ir su galimybe persikelti per upę, pagyvintų turizmą Kauno rajone.

„Kai atsiranda žiedas, judėjimas gerokai padidėja: vieni mina iš miesto į Kačerginę ir atgal jau tarsi nuobodoka. Bet jei išvažiuoji iš miesto, senamiesčio, važiuoji pro Pyplius, Kačerginę, Zapyškį, tada persikeli ir nauja trasa – per Kulautuvą. Tas žiedas labai svarbus“, – BNS sakė Kauno rajono savivaldybės mero patarėjas Edmundas Mališauskas.

Svarstoma, kad savivaldybė laivą galėtų nuomotis, tai galėtų būti nedidelis keltas ar pramoginis laivas, jis ne tik padėtų poilsiautojams persikelti iš vieno kranto į kitą, bet ir paplukdytų juos po upę.

Ateityje šioje vietoje planuojama įrengti keltuvą, tačiau kol šis brangus projektas bus įgyvendintas, laikina išeitimi galėtų būti laivas.

Kauno rajono savivaldybės atstovai šią savaitę susitiko su Vidaus vandens kelių direkcijos ir visuomeninių organizacijų atstovais bei aptarė turistinės laivybos galimybes Nemune.

Šią vasarą tarp Zapyškio ir Kulautuvos plaukiojo nedidelis pramoginis laivelis „Vytis“, jis plukdė daugiausia dviratininkus. Pasak savivaldybės, laivas sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau juo plaukti vienu metu galėjo vos 12 žmonių, o dviračiams likdavo dar mažiau vietos.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Aistė Sinkevičienės nuomone, kurortinei teritorijai tiktų maždaug 20 – 30 vietų pontoninis laivas su 20-čia vietų dviračiams. Svarbu ir tai, kad jis būtų pritaikytas neįgaliesiems.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Praneša skaitytojai: pirmadienio vakarą Petrašiūnų ramybę sudrumstė gaisras

Pirmųjų sezono rungtynių namuose metu „Žalgiris“ sutriuškino Pasvalio komandą

Kėdainiuose griūva valdančioji koalicija

Kaunas ieško trijų sporto mokyklų direktorių

Ukrainietis tenoras, triumfavęs konkurse, debiutuos Kauno muzikiniame teatre

Iššokęs iš automobilio bagažinės Kaune neblaivus vyras sužalojo du asmenis

Mirusio senolio sofoje - pavojingas radinys

Kauno rajono pirmokai kasmet gauna vis po naują knygą

Suskaičiavo: atostogauti lietuviškame SPA kainuoja kur kas brangiau nei Europoje

KTU: P. Baršausko monografijoje plagiato nėra, tačiau rasta netikslaus citavimo