Problemas skatina spręsti kalbantis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį nuo vidurdienio Kaune vyksta susitikimų ciklas „Tu nesi vienas“, skatinantis ieškoti pozityvių sprendimų, kai užplūsta gyvenimo sunkumai. Renginio pranešėjai akcentavo, kad išgyvenant sunkumus, itin svarbu kalbėtis su šeima, draugais, bičiuliais, aplinkiniais, įkvepiančiais žmonėmis, psichologais, bet tik neužsisklęsti savyje.

Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti skirtas renginys siekia motyvuoti visuomenę ieškoti sau mėgstamos veiklos, rasti sprendimą  iš susidariusios keblios situacijos, išmokti įveikti stresą, rasti savyje jėgų ir optimizmo kovoti už savo gyvenimą.

Vidurdienį kauniečių ir miesto svečių prie Kauno pilies amfiteatro laukė Alanas Dzeranovas, vienas iš „MyHero!“ įkūrėjų, buvęs profesionalus krepšininkas, MyHero! sporto dalies vadovas, motyvatorius. Jis mokė kaip išlikti motyvuotam ir gyvenime daryti tai, ką liepia širdis. Taip pat lektorius ragino nepasiduoti kitų įtakai ir manipuliacijoms, ginti savo vertybes bei pateikė sveikos gyvensenos patarimų.

Vėliau Valija Šap, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje, savižudybių prevencijos iniciatyvos įgyvendinimo Kupiškio r. darbo grupės veiklos koordinatorė aiškino apie sunkumus. Esmė – pasitikėti savimi ir drąsiai veikti.

Po jos auditorijos dėmesio laukė publicistas, rašytojas, internetinio dienraščio „15min.lt” apžvalgininkas, mėnraščio šeimai „Artuma“ bendradarbis, visuomenininkas, tinklaraštininkas Tomas Viluckas, pasakojęs apie negalią ir kaip prisitaikyti prie gyvenimo tempo.

Susitikimai 17 val. baigiami Vytauto bažnyčioje (Aleksoto g. 3), čia kunigas Kęstutis Rugevičius aiškins, kad žmogus nėra vienas, visad aplink galima rasti žmonių, kurie mus palaiko, todėl reikia nuolat bendrauti su šeima, draugais, bičiuliais, įkvepiančiomis asmenybėmis, bendruomenės šviesuoliais ar psichologais.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajonas žaliuoja: šalia Sergeičikų pasodintas Rotary parkas

Nemaloni staigmena abiturientams: gerokai šoktelėjo populiariausių studijų kainos

Vandens formulės pilotas E. Riabko Pasaulio čempionate išlieka tarp lyderių

„Ryanair“ vadovybė pratrūko: reikalauja oro uostus keisti alkoholio pardavimo tvarką

Į Kauno gyvenimą įsilieja Nyderlandų IT milžinė: siūlo šimtus darbo vietų

Policija ir artimieji nežinioje: kaunietis išėjo ir negrįžo

Miestiečių dėmesį patraukė netikėtas reginys

Baisiausia Kauno gatvė netrukus taps svarbia miesto transporto jungtimi

Po nelaimės funikulieriuje Kauno merui pristatė veiksmus: planuoja diegti alkobloką

Milijoninį stadiono atnaujinimo konkursą Kaune pralaimėjusi sostinės įmonė pasiduoti neketina