Problemas skatina spręsti kalbantis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį nuo vidurdienio Kaune vyksta susitikimų ciklas „Tu nesi vienas“, skatinantis ieškoti pozityvių sprendimų, kai užplūsta gyvenimo sunkumai. Renginio pranešėjai akcentavo, kad išgyvenant sunkumus, itin svarbu kalbėtis su šeima, draugais, bičiuliais, aplinkiniais, įkvepiančiais žmonėmis, psichologais, bet tik neužsisklęsti savyje.

Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti skirtas renginys siekia motyvuoti visuomenę ieškoti sau mėgstamos veiklos, rasti sprendimą  iš susidariusios keblios situacijos, išmokti įveikti stresą, rasti savyje jėgų ir optimizmo kovoti už savo gyvenimą.

Vidurdienį kauniečių ir miesto svečių prie Kauno pilies amfiteatro laukė Alanas Dzeranovas, vienas iš „MyHero!“ įkūrėjų, buvęs profesionalus krepšininkas, MyHero! sporto dalies vadovas, motyvatorius. Jis mokė kaip išlikti motyvuotam ir gyvenime daryti tai, ką liepia širdis. Taip pat lektorius ragino nepasiduoti kitų įtakai ir manipuliacijoms, ginti savo vertybes bei pateikė sveikos gyvensenos patarimų.

Vėliau Valija Šap, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje, savižudybių prevencijos iniciatyvos įgyvendinimo Kupiškio r. darbo grupės veiklos koordinatorė aiškino apie sunkumus. Esmė – pasitikėti savimi ir drąsiai veikti.

Po jos auditorijos dėmesio laukė publicistas, rašytojas, internetinio dienraščio „15min.lt” apžvalgininkas, mėnraščio šeimai „Artuma“ bendradarbis, visuomenininkas, tinklaraštininkas Tomas Viluckas, pasakojęs apie negalią ir kaip prisitaikyti prie gyvenimo tempo.

Susitikimai 17 val. baigiami Vytauto bažnyčioje (Aleksoto g. 3), čia kunigas Kęstutis Rugevičius aiškins, kad žmogus nėra vienas, visad aplink galima rasti žmonių, kurie mus palaiko, todėl reikia nuolat bendrauti su šeima, draugais, bičiuliais, įkvepiančiomis asmenybėmis, bendruomenės šviesuoliais ar psichologais.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno pėsčiųjų perėjose - naujas ženklinimas

„MG Baltic“ koncerno skandalas: pasitvirtinus įtarimams - milijoninė bauda

Stringa eismo įvykį sukėlusios ir kraujo mėginius sukeisti paprašiusios D. Gineikaitės teismas

Šiandien Lietuvoje prasidėjo prekyba „iPhone 8“: atskleistos ir kainos

„Volfas Engelman“ vadovas papasakojo apie Kaune baigiamą kurti unikalų projektą

Vairuotojai keliuose greitai neteks pamėgtos privilegijos

Kauno rajonas semiasi patirties iš Vokietijos

Smalsiems vaikams – galimybė susipažinti su vandens formule iš arti

Kauno fotografijos galerija dalyvauja tarptautiniuose renginiuose

Skaitytojai sulaukė SMS žinučių nuo Kauno