Problemas skatina spręsti kalbantis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį nuo vidurdienio Kaune vyksta susitikimų ciklas „Tu nesi vienas“, skatinantis ieškoti pozityvių sprendimų, kai užplūsta gyvenimo sunkumai. Renginio pranešėjai akcentavo, kad išgyvenant sunkumus, itin svarbu kalbėtis su šeima, draugais, bičiuliais, aplinkiniais, įkvepiančiais žmonėmis, psichologais, bet tik neužsisklęsti savyje.

Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti skirtas renginys siekia motyvuoti visuomenę ieškoti sau mėgstamos veiklos, rasti sprendimą  iš susidariusios keblios situacijos, išmokti įveikti stresą, rasti savyje jėgų ir optimizmo kovoti už savo gyvenimą.

Vidurdienį kauniečių ir miesto svečių prie Kauno pilies amfiteatro laukė Alanas Dzeranovas, vienas iš „MyHero!“ įkūrėjų, buvęs profesionalus krepšininkas, MyHero! sporto dalies vadovas, motyvatorius. Jis mokė kaip išlikti motyvuotam ir gyvenime daryti tai, ką liepia širdis. Taip pat lektorius ragino nepasiduoti kitų įtakai ir manipuliacijoms, ginti savo vertybes bei pateikė sveikos gyvensenos patarimų.

Vėliau Valija Šap, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje, savižudybių prevencijos iniciatyvos įgyvendinimo Kupiškio r. darbo grupės veiklos koordinatorė aiškino apie sunkumus. Esmė – pasitikėti savimi ir drąsiai veikti.

Po jos auditorijos dėmesio laukė publicistas, rašytojas, internetinio dienraščio „15min.lt” apžvalgininkas, mėnraščio šeimai „Artuma“ bendradarbis, visuomenininkas, tinklaraštininkas Tomas Viluckas, pasakojęs apie negalią ir kaip prisitaikyti prie gyvenimo tempo.

Susitikimai 17 val. baigiami Vytauto bažnyčioje (Aleksoto g. 3), čia kunigas Kęstutis Rugevičius aiškins, kad žmogus nėra vienas, visad aplink galima rasti žmonių, kurie mus palaiko, todėl reikia nuolat bendrauti su šeima, draugais, bičiuliais, įkvepiančiomis asmenybėmis, bendruomenės šviesuoliais ar psichologais.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ į įprastinį treniruočių ritmą grįžta surengęs netradicinę treniruotę

Parodė, ką valgo pacientai Kaune už 1,45 euro per dieną

Suimtas moteriai į akis dujų pripurškęs ir apiplėšęs vyras

Į dvikovą su „Žalgiriu“ Stambulo klubas stos be sunkiai traumuoto gynėjo

Kaune pristatys pirmąją Lietuvos narkokroniką - juodo verslo apyvarta siekė pusantro milijardo

Akademinės etikos kontrolierius: du VDU ir KTU dėstytojai neetiškai citavo tekstą

Kauno gatves padengus sniegui, pasipylė avarijos - eismą kausto spūstys

Kauno klinikų požemiai: painiuose labirintuose klaidžioja ne vienas

Kvapas patiko, bet kelių šimtų eurų iš kišenės traukti neketino

Kaune gyvūnų savininkams ir mylėtojams bus lengviau: pristatytas naujas įrankis