Aštunfinalis: Lietuva nusileido Graikijai ir keliauja namo | Kas vyksta Kaune

Aštunfinalis: Lietuva nusileido Graikijai ir keliauja namo

delfi.lt 2017/09/09 23:03
Delfi.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinė netikėtai skaudžiai baigė savo pasirodymą Europos čempionate. „Eurobasket 2017“ aštuntfinalyje šeštadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) nusileido fantastiškai gerai žaidusiai Graikijos rinktinei. Pastaroji ketvirtfinalyje žais su Rusijos ir Kroatijos dvikovos nugalėtoja.

Rungtynių eiga: Georgios Printezis galingai pradėjo susitikimą, tempdamas graikus į priekį – 10:6. Į Manto Kalniečio tritaškį atsakė Nickas Calathesas, o graikai netrukus vėl atitrūko – 17:9. Jonas Valančiūnas tapo žmogumi, rinkusiu svarbius taškus lietuviams (14:17), bet Graikijos reidai į baudos aikštelę nesibaigė – 22:14. Nikas Pappas skirtumą pavertė jau dviženkliu (24:14) ir dar pataikė baudą, bet situaciją švelninantį tritaškį paleido Edgaras Ulanovas – 17:25.

Antrąjį ketvirtį Kostas Papanikolao pradėjo tolimu metimu, o tuo tarpu lietuviai pustrečios minutės negalėjo įmesti taškų. Galiausiai M.Kuzminsko baudos buvo tikslios ir sužaidęs nugara į krepšį puolėjas dar sušvelnino rezultatą – 21:28. Lietuviams pavyko apsiginti nuo dviejų graikų atakų iš eilės, tuo tarpu patys D.Adomaičio auklėtiniai priartėjo per 5 taškus – 23:28. Po J.Valančiūno metimo graikai paprašė pertraukėlės – 27:30. Kostas Sloukas, likus kiek daugiau nei minutei, pataikė iš toli – 35:29. D.Motiejūno ranka prie baudų metimo linijos drebėjo, N.Calathesas dar prasiveržė link krepšio, o Lietuva nebeužpuolė – 30:37.

Lietuviams absoliučiai nekrito tolimi metimai (tikslą pasiekė vos 2 iš 14). Į kekvieną bandymą priartėti graikai turėdavo ką atsakyti ir skirtumas išliko svarus – 41:32. Kostas Sloukas dar pataikė tritaškį (47:36), o netrukus darkart buvo paliktas laisvas – 50:36. Po M.Grigonio nesportinės pražangos jis dar stojo mesti baudų, taip dar atitolindamas graikus nuo mūsiškių – 52:36. Po Ioannio Bourousio tritaškio M.Kalnietis ir J.Mačiulis kiek sumažino lietuvių atsilikimą (45:57), o M.Kuzminskas šovė iš toli – 48:57. Šią geresnę Lietuvos atkarpą taškais su pražanga baigė I.Bourousis (59:48), o po trečio kėlinio lietuviai atsiliko 48:61.

Atkarpa 6:0 padėjo šiek tiek priartėti ir skirtumą bent paversti vienaženkliu (54:63), tačiau vėliau atakos ėmė strigti. Guodė nebent tai, kad ir graikai per keturias kėlinio minutes buvo įmetę 2 taškus. Tada tritaškį smeigė M.Grigonis, o po krepšiu buvo prasižengta prieš E.Ulanovą, kuris realizavo abu baudų metimus ir lietuviai sušvelnino skirtumą iki 4 taškų – 59:63. Džiaugsmas truko neilgai – graikai tuoj vėl spurtavo, o K.Slouko tritaškis padidino jų persvarą net iki 12 taškų – 61:73. Šios persvaros sudoroti lietuviai nebepajėgė.

Galiausiai graikai laimėjo rezultatu: 77:64.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 20 (5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 13 (15 atk. kam.), Mantas Kalnietis 11 (7 rez. perd., 4 klaidos. 1/6 tritaškių), Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas po 7, Jonas Mačiulis 5 (7 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 1, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis ir Artūras Gudaitis taškų nepelnė, Eimantas Bendžius nežaidė.

Graikija: Kostas Sloukas 21 (5/7 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Nickas Calathesas 14 (6 rez. perd.), Ioannis Bourousis (8 atk. kam.) ir Kostas Papanikolaou (6 atk. kam.) po 11.