„Eurobasket 2017“ įtampos kupinoje kovoje su Izraelio rinktine pergalę išplėšė Lietuva | Kas vyksta Kaune

Šeštadienio vakarą Europos vyrų krepšinio čempionate rungtynių metu nestigo įtampos. Lietuvių sirgaliai nekantravo laukdami, kas nugalės – šalies atstovai ar Izraelio rinktinės nariai. Rungtynėms pasibaigus  88:73 pergalę pelnė Lietuvos krepšininkai.

Pirmojo kėlinio metu pirmavo Izraelio komanda, lietuviai nestokojo klaidų. Todėl situacija rungtynėse susiklostė taip: 6:2 lietuvių nenaudai. Nors Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas pataikė į krepšį sėkmingai, Lietuva vis dar buvo Izraelio šešėlyje. Vėliau Mindaugas Kuzminskas išvedė komandą į priekį 12:11. Tačiau ne ilgam – O. Casspi sėkmingai įmetė tritaškį. Kėlinio pabaigoje rezultatas vėl nesėkmingai pasibaigė mūsų šalies krepšininkams – 23:19.

Antrojo kėlinio metu M. Kuzminskas sumažino skirtumą po pirmojo kėlinio iki 21:23.  Nors Izraelio komanda įnirtingai lipo lietuviams ant kulnų, antrojo kėlinio pabaigoje pirmavo lietuviai 38:37.

Trečiajame kėlinyje lietuviams sekėsi J. Valančiūno, Jono Mačiulio bei Martyno Gecevičiaus tritaškių išsiveržė į priekį 46:39. Po kiek laiko lietuviai galėjo jaustis saugiai rezultatu 59:47. Fortūna ir toliau buvo palanki mūsų šalies atstovams. Šis kėlinys laikomas vienugeriausiu, nes Izraelio krepšininkai patyrė nokdauną po Ado Juškevičiaus metimo rezultatas buvo 71:51.

Paskutiniajame ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ir toliau pirmavo 74:51. Didelis atsiplėšimas nuo lietuvių izraeliečiams neleido atsipalaiduoti ir šie netrukus sumažino skirtumą: 78:63. Tačiau netrukus A. Gudaičio dėka Lietuva ir toliau pirmavo, o kėlinio pabaigoje išplėšė pergalę 88:73. Izraelio rinktinė iš salės išėjo nešdamiesi pralaimėjimo kartėlį.