Panevėžiuke bręsta permainos

Kauno rajono savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono savivaldybė planuoja atnaujinti Panevėžiuko daugiafunkcį centrą ir skirti daugiau dėmesio bendruomenės saugumui, vandentvarkai.

Praėjusį ketvirtadienį apie šio, 7 km nuo Babtų nutolusio miestelio problemas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas diskutavo su Panevėžiuko kaimo bendruomenės tarybos nariais.

Labai sumažėjus mokinių skaičiui, Panevėžiuko pagrindinę mokyklą teko pertvarkyti į daugiafunkcį centrą. Pastate liko daug laisvų patalpų, tačiau jas būtina suremontuoti.

V. Makūnas patvirtino, kad savivaldybė jau paskyrė 88 tūkst. eurų sporto salei atnaujinti ir kiemui sutvarkyti. Darbai turėtų prasidėti jau netrukus.

Dar viena gera žinia – mokytojas Edmundas Jakas lieka dirbti kultūrinės ir sportinės veiklos organizatoriumi. Sale ir kitomis daugiafunkcio centro patalpomis galės naudotis visa bendruomenė.

Meras pabrėžė, kad daugiafunkcio centro patalpas reikėtų išnaudoti efektyviai: čia turėtų atsirasti vietos ne tik darželiui, pradinei mokyklai, bet ir bibliotekai, medicinos punktui, bendruomenės centrui.
„Žinoma, pirmiausia privalome pasirūpinti vaikais,“ – pabrėžė V. Makūnas. Kitąmet bus svarstomas klausimas dėl mokyklinio mikroautobuso skyrimo Panevėžiuko mokyklai.

Miestelis plečiasi, todėl meras sakė, kad atsiradus poreikiui daugiafunkcis centras galėtų išaugti į visos dienos mokyklą.

Bendruomenės pirmininkas Vytautas Juozapavičius pastebėjo, kad miestelį kertančioje Nevėžio gatvėje suintensyvėjo eismas, todėl čia reikėtų įrengti greičio ribojimo kalnelius ir vaizdo kameras. Saugumą padėtų užtikrinti ir šaligatvis.

Kita problema – dalis gyventojų dar negali naudotis centralizuota nuotekų sistema. V. Makūnas pastebėjo, kad pirmiausia reikia užtikrinti gyventojų prisijungimą prie centralizuotų tinklų, tada būtų galima juos tiesti. „Būna, kad nutiesiame tinklus, o gyventojai nenori prie jų jungtis, tada savivaldybei tenka mokėti didžiules baudas“, – problemą įvardijo rajono vadovas.

Panevėžiuko bendruomenės tarybos narys Mindaugas Maciulevičius pabrėžė, kad bendruomenė atsinaujino ir pasiryžusi aktyviai veikti. „Sieksime ne tik kelti problemas, bet ir patys aktyviai dalyvauti jas sprendžiant. Mus lydės sėkmė, jei veiksime atvirai, geranoriškai tarsimės su žmonėmis, o veiksmus derinsime su savivaldybe“, – kalbėjo M. Maciulevičius.

Panevėžiuko bendruomenė 2011 m. įgyvendino ES Kaimo plėtros fondo paremtą projektą, pagal kurį atliktas Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios stogo kapitalinis remontas, restauruoti metaliniai kryžiai, įrengta žaibosauga ir sniego gaudytuvai.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vyksta senturgis: galima rasti ir dvimetrinį bizūną, ir tanko dalių

Kauniečiai pasigedo savaitinio leidinio apie Kauną

Rasojantys langai išdavė „VW Passat“ vairuotojo pažeidimą

Moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje Kaune apsilankė rekordinis lankytojų skaičius

Penktadienio neramumai: ramybę Petrašiūnuose sudrumstė muštynės

Kaune vairuotojus pasitinka pokyčiai - nauju būdu gaunami automobilių stovėjimo leidimai

Kas vyksta Kaune rugsėjo 22-24 dienomis? (Renginių kalendorius)

Jonavos gatvėje keičiasi eismo tvarka

Kėdainiuose sulaikytas du plėšimus galimai įvykdęs asmuo

Sekmadienį parodoje – dėmesys nepasiturinčioms šeimoms, mamoms ir beglobiams vaikams