Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje nemokama kūrybinio programavimo akademija vaikams

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienio popietę beveik du šimtai septynių – dvylikos metų vaikų žengė į naujus mokslo metus kartu su nauja iniciatyva „Sourcery for Kids“. Jos tikslas – kuo plačiau prieinami programavimo pagrindų mokslai šalies vaikams.

Susirinkę vaikai tapo pirmieji Lietuvoje, kurie visus mokslo metus mokysis kūrybinio programavimo nemokamai.

„Nežinau kiekvieno jūsų priežasties, kuri jus čia atvedė. Esu tikras, ne visi norite užaugę būti programuotojais. Galbūt jau dabar vieni svajojate būti daktarais, kiti – kirpėjais, vairuotojais ar dar kurios kitos šaunios profesijos atstovais. Tai nėra svarbu. Svarbu, kad mus vienija supratimas – nebėra srities, kurioje nebūtų reikalingos technologijos“, – susirinkusiems vaikams ir jų tėveliams kalbėjo „Sourcery for Kids“ iniciatorius.

Naujųjų mokslo metų šventėje susitikusius ateities kūrėjus išlydėjo ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Meras džiaugėsi matydamas tiek daug į ateitį žiūrinčių tėvų ir vaikų.

„Noriu padėkoti kad privatus verslas nežiūri vien tik į šią dieną, bet žvelgia į ateitį, į čia sėdinčius vaikus, kurie užaugę gal net taps įmonės konkurentais. Ne visi liks čia dirbti, ne visi nueis į IT sritį, bet be čia ugdomų įgūdžių, gyvenime neišsiversi. Pats laikas vaikams mokytis IT paslapčių, linkiu sėkmės!”, – kalbėjo miesto meras.

Šventėje po atviru dangumi susirinkę vaikai ir jų tėvai susipažino su artėjančiais mokslais. Programą pristatė jos koordinatorė Monika Katkutė-Gelžinė. Ji pakvietė vaikus atlikti jau ir pirmąją užduotį. Jos metu, susirinkę vaikai kūrė algoritmus.

Atidarymo ceremonijos pabaigą vainikavo didžiulis tortas ir turas po naująsias mokslų erdves vaikams.

Iniciatyva kilo prieš metus, kai Kaune esančiame ofise įsikūrė šeštadieniai kūrybinių technologijų būreliai „bit&Byte“. Juos lankė vos 12 vaikų, tačiau jie kaipmat užliejo ofiso erdves savo smalsumu ir technologiniu imlumu. Taip ryškiai, kad šiemet įmonė priėmė sprendimą praverti duris keliasdešimt kartų didesniam jų kiekiui su tikslu, kaskart auginti jų skaičių, ypač, šalies rajonuose.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Mus paliko žinomas kaunietis skulptorius J.G.Ruzgas, kurio darbai puošia daugelį Lietuvos vietų

Kėdainiai neatsilieka nuo Kauno: su premjeru sutarė dėl stadiono rekonstrukcijos

Skaitytojos kelionė troleibusu apkarto: paprašiusi bilieto, buvo aprėkta

Apeliuoja į valdančiuosius: suskaičiuota, kiek Lietuvai kainuoja nelegalios cigaretės

Kaune duris atvėrė naujo tipo įstaiga priklausomiems asmenims

Aktualu daugeliui: nepasikeitus SIM kortelės, populiari paslauga nebeveiks

Rokiruotės „Žalgirio“gretose: suformuota vidurio puolėjų grandis

Šv. Jokūbo kelias siekia ir Kauną

Kauno centre esančioje gatvėje pristatytos unikalios durys

Pirmasis I. Strazdauskaitės nužudymo posėdis: kaltinamieji lenkiasi teisingumui