Ką vertėtų žinoti, kad permanentinio makiažo paslauga netaptų ilgalaikiu nemalonumu?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslauga – specialių dažų ar pigmentų įterpimas į odą veido srityje, paryškinant ar pakoreguojant antakių, akių, lūpų kontūrus. Ši paslauga gali būti naudojama ir odos defektams maskuoti.

Yra daug įvairių ilgalaikio (permanentinio) makiažo technikų ir jos nuolat tobulinamos. Dažniausiai šiuo metu naudojamos yra:

– klasikinė – oda tušuojama adatiniu aparatu;

-„Microblading“ – specialiu adatiniu peiliuku antakių srityje atliekami plaukelio formos įbrėžimai;

-„Taping“ – specialiu įrankiu tapšnojant odą paliekami daugybės taškelių pėdsakai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento specialistai įspėja, kad ilgalaikis makiažas yra A kategorijos grožio paslauga, kurią teikiant pažeidžiama oda arba gleivinė ir instrumentas užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais, todėl kyla rizika užsikrėsti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis (odos pūlinėmis infekcijomis, hepatitais B ir C, ŽIV, Herpes virusais ir kt.).

Instrumentai turi būti sterilūs

Tinkamiausi šiai procedūrai atlikti yra vienkartiniai sterilūs instrumentai. Jie naudojami tik vienam klientui, todėl infekcijų perdavimo rizika yra labai maža. Daugkartinio naudojimo instrumentai po kiekvieno kliento turi būti tinkamai apdorojami: dezinfekuojami, valomi, sterilizuojami, o darbuotojai (tiek atliekantys procedūrą, tiek tvarkantys instrumentus) turi laikytis asmens higienos ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Svarbu žinoti, kad tiek vienkartiniai sterilūs, tiek sterilizuoti daugkartiniai instrumentai, teikiant A kategorijos grožio paslaugas, gali būti išpakuojami tik klientui matant.

Jūs visada turite teisę gauti išsamią informaciją, apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus bei naudojamus kosmetikos gaminius.

Jums turi būti suteikta informacija apie procedūrą

Prieš atliekant ilgalaikį (permanentinį) makiažą, vartotojui turi būti suteikta informacija apie:

– riziką, susijusią su paslaugų teikimu (galimą užsikrėtimą virusinėmis, bakterinėmis, grybelinėmis ligomis; kraujagyslių, nervų pažeidimo, alerginių reakcijų, randėjimo, kai kurių ligų paūmėjimo pavojų ir kt.);

– galimas organizmo reakcijas ir komplikacijas (padidėjusį jautrumą, dirglumą, niežėjimą, paraudimą, patinimą, išsausėjimą, atmetimo reakciją ir kt.);

– atvejus, kai paslauga (procedūra) negali būti teikiama (pvz.: dėl ligos, amžiaus, asmens organizmo būklės ir pan.);

– priemones, kurių turi būti imamasi prieš ir po procedūros bei apie tolimesnę kūno vietų priežiūrą.

Kliento, apsisprendusio atlikti ilgalaikio makiažo procedūrą, duomenys turi būti įregistruojami paslaugos teikimo kortelėje arba specialiame žurnale. Kortelėje arba žurnale turi būti įrašytas paslaugos pavadinimas, paslaugos teikimo data, kliento vardas, pavardė, amžius, parašas bei procedūrą atlikusio asmens vardas, pavardė, parašas.

Saugios procedūros eiga

Ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugos turi būti teikiamos atskiroje patalpoje arba kosmetikos kabinete.

Prieš teikiant ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugas, vartotojo oda nuplaunama vandeniu ir muilu, dezinfekuojama. Odos dezinfekcijai naudojami alkoholiniai odos dezinfekcijos tirpalai arba vienkartinės servetėlės, sudrėkintos alkoholio tirpalu, o grožio paslaugos teikimo metu pažeista kliento oda nuvaloma sterilios vatos ar marlės gabalėliu, suvilgytu odos dezinfekcijai skirta priemone.

Jeigu ilgalaikiam (permanentiniam) makiažui naudojami dažai yra daugkartinio naudojimo pakuotėje, teikiant paslaugą, jie turi būti pilami į vienkartinį indą ir naudojami tik vienam paslaugos vartotojui. Draudžiama vienkartiniame inde likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui.

Svarbu, kad asmenys, teikiantys grožio paslaugas, darbo metu dėvėtų švarius darbo drabužius, avėtų darbo avalynę, taip pat, kad plautų rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą ar prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos tekančiu vandeniu naudojant skystą muilą, o nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu. Rankos, užterštos paslaugos vartotojo krauju ar kitais kūno skysčiais, turi būti dezinfekuojamos odos dezinfekcijai skirta priemone ir plaunamos tekančiu vandeniu bei skystu muilu. Paviršiai, prie kurių teikiant grožio paslaugą tiesiogiai liečiasi vartotojas, turi būti dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo.

Grožio paslaugos teikėjas ilgalaikio (permanentinio) makiažo procedūros metu negali naudoti vaistų / vaistinių preparatų, pvz. tepti odą vietinę nejautrą sukeliančiomis priemonėmis. Prieš ir po procedūros jis taip pat neturėtų skirti ar rekomenduoti vartoti vaistus / vaistinius preparatus pvz. priešuždegiminius ir priešvirusinius.

Jeigu pastebėjote, kad ilgalaikio (permanentinio) makiažo meistras nesilaiko visuomenės sveikatos saugos reikalavimų ir nenoriai su Jumis bendradarbiauja šalinant nesklandumus, informuokite apie tai čia.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Eismo įvykis Vilijampolėje: kaktomuša susidūrus automobiliams, formavosi spūstys

„Žalgirį“ premijomis motyvavęs P. Motiejūnas paslapčia pildo galimų naujokų sąrašą

Komisija liepė blokuoti televiziją retransliuojančias svetaines: paskelbtas sąrašas

Bus skundžiamas teismo sprendimas dėl Zoologijos sodo rekonstrukcijos pirkimo

Tarp labiausiai lietuvių vagiamų knygų - V. Adamkaus ir A. Jagelavičiūtės kūriniai

Skaitytojai išsigandę: raunami ir genėjami jauni medžiai miesto centre (foto) (papildyta)

Druskininkų mero sodybos byla grįžta į Kauno apygardos teismą

Kaune vyksiančiame tradiciniame maratone - įspūdingas prizinis fondas

Dėl avarijos Pramonės prospekte stoja eismas: suknežinti du automobiliai (papildyta)

Pelningiausios ir skurdžiausios profesijos: ką rinktis norintiems nejusti pinigų stygiaus?