Koks likimas laukia medžių Kleboniškio miške?

Asociatyvi / Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš porą dienų, per Žolinę, portalas „Kas vyksta Kaune“ informavo apie pokyčius daugelio pamėgtoje Kleboniškio trolių miško zonoje. Šventinę dieną kauniečius baugino pjūklų burzgesio garsai ir žemyn krentančios, jų teigimu, sveikos šimtametės pušys. Tąkart darbus minėtoje vietoje sustabdė policijos pareigūnai. Tačiau ar ilgam?

Iki šiol neaišku, koks likimas laukia Kleboniškio miško medžių? Kodėl jie kertami? Kam priklauso sklypo teritorija? Kas joje planuojama, jog nuspręsta imtis želdinių kirtimo darbų? – teiraujamės Kauno miesto savivaldybės atstovų. Komentuoti situaciją sutiko Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

„Tai žemės sklypas, kurį dabartinis naudotojas 2005 metais iš valstybės išsinuomojo iki 2056 metų. Todėl, apie planus geriausiai žino jos savininkas“, – sakė R. Savickienė.

Prieš dvi dienas portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai svarstė, kad leidimas kirsti medžius yra nelegalus. Tačiau Kauno miesto savivaldybės atstovė patikino, jog leidimas – legalus. Jis išduotas 2017 metų kovo 9 dieną ir galioja metus. Leidimą išdavė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. sausio 31 d. įsakymu nr. D1-87 patvirtino Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašu.

„Sklypo savininkas pateikė nepriklausomo dendrologo atliktą šio sklypo želdinių inventorizaciją. Sklype yra per 170 želdinių. Dendrologas Želdinių inventorizavimo kortelėje nurodė, kad 17-kai iš jų taikoma tvarkymo priemonė – kirtimas, nes įvertinęs būklę nustatė, kad 1 (robinija) yra invazinė rūšis – būklė patenkinama, 6 želdinių būklė bloga ir 10 želdinių yra žuvę želdiniai. Pastabose įvardinta, kad šie 17 želdinių yra džiūstantys arba nudžiūvę. Atkreipiame dėmesį, kad Apraše įvardinti Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo (šalinimo) atvejai, vienas jų 4.17. punkte – numatyti kirsti, atlikus želdynų ir želdinių inventorizavimą. Pažymime, kad leidimas išduotas tik šiems (plane atitinkamus numerius) turintiems medžiams. Jeigu savininkas kerta kitus saugotinus medžius, kuriems leidimas nėra išduotas, jis tai daro neteisėtai“, – paaiškino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Šarūnas Jasikevičius: žaidėme prastai, dėl to pergalė tik saldesnė

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų

Portalo skaitytojai: šventėms reikia puoštis, kai pradeda rodyti „Vienas namuose“

Žinoma atlikėja įsiamžino legendiniame Kauno viešbutyje

Po įtemptos kovos Panevėžyje triumfavę kauniečiai tampa vienvaldžiais lyderiais

Kaunietė B. Shirin: leiskime nužudytiesiems ilsėtis ramybėje, jie neturi net kapaviečių

Priklausomybės ligų centrų realybė: darbuotojų trūkumas ir nepavydėtinos sąlygos

Legalizuojami automobiliai su vairu dešinėje: specialistai negaili perspėjimų

Rekordą pasiekusi stilistė: vizijos realizacija - mano gyvenimo variklis

Žiemą keliuose svarbiausia ne leistinas, o saugus greitis