Koks likimas laukia medžių Kleboniškio miške?

Asociatyvi / Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš porą dienų, per Žolinę, portalas „Kas vyksta Kaune“ informavo apie pokyčius daugelio pamėgtoje Kleboniškio trolių miško zonoje. Šventinę dieną kauniečius baugino pjūklų burzgesio garsai ir žemyn krentančios, jų teigimu, sveikos šimtametės pušys. Tąkart darbus minėtoje vietoje sustabdė policijos pareigūnai. Tačiau ar ilgam?

Iki šiol neaišku, koks likimas laukia Kleboniškio miško medžių? Kodėl jie kertami? Kam priklauso sklypo teritorija? Kas joje planuojama, jog nuspręsta imtis želdinių kirtimo darbų? – teiraujamės Kauno miesto savivaldybės atstovų. Komentuoti situaciją sutiko Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

„Tai žemės sklypas, kurį dabartinis naudotojas 2005 metais iš valstybės išsinuomojo iki 2056 metų. Todėl, apie planus geriausiai žino jos savininkas“, – sakė R. Savickienė.

Prieš dvi dienas portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai svarstė, kad leidimas kirsti medžius yra nelegalus. Tačiau Kauno miesto savivaldybės atstovė patikino, jog leidimas – legalus. Jis išduotas 2017 metų kovo 9 dieną ir galioja metus. Leidimą išdavė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. sausio 31 d. įsakymu nr. D1-87 patvirtino Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašu.

„Sklypo savininkas pateikė nepriklausomo dendrologo atliktą šio sklypo želdinių inventorizaciją. Sklype yra per 170 želdinių. Dendrologas Želdinių inventorizavimo kortelėje nurodė, kad 17-kai iš jų taikoma tvarkymo priemonė – kirtimas, nes įvertinęs būklę nustatė, kad 1 (robinija) yra invazinė rūšis – būklė patenkinama, 6 želdinių būklė bloga ir 10 želdinių yra žuvę želdiniai. Pastabose įvardinta, kad šie 17 želdinių yra džiūstantys arba nudžiūvę. Atkreipiame dėmesį, kad Apraše įvardinti Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo (šalinimo) atvejai, vienas jų 4.17. punkte – numatyti kirsti, atlikus želdynų ir želdinių inventorizavimą. Pažymime, kad leidimas išduotas tik šiems (plane atitinkamus numerius) turintiems medžiams. Jeigu savininkas kerta kitus saugotinus medžius, kuriems leidimas nėra išduotas, jis tai daro neteisėtai“, – paaiškino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone atidaryta nauja gamykla

Be intrigų: „Žalgiris“, įveikęs svečius iš Kėdainių, žengia į LKL pusfinalį

Studentai vėl suksis vėju: festivalį perkelia į netradicinę aplinką

Kaune pagerbtas „Poezijos pavasario“ laureatas poetas ir vertėjas A. Grybauskas

Geriausi F2 pilotai – jau Kaune: šeštadienį startuos vandens formulių čempionatas

Dalijasi skaitytojai: amerikietiško mokyklinio autobuso nuotykiai Kauno centre (video)

Kaune bręsta boikotas: „Žalgirio“ rungtynės su „Nevėžiu“ gali neįvykti

Kauno „Akropolyje“ prasidėjo „Jamam“ dienos – kviečia atvažiuoti nemokamai

Kaune nuo erkinio encefalito mirė vyras

Susidūrimas netoli Ilgakiemio: vilkikas rėžėsi į lengvąjį automobilį (video)