Išsvajota pergalė: „Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinė palaužė Prancūzijos krepšininkus | Kas vyksta Kaune

Žolinės vakarą „Žalgirio“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinei pavyko nutraukti pasiruošimo Europos krepšinio čempionatui prakeiksmą – palaikomi per 10 tūkst. sirgalių antradienį jie palaužė Prancūzijos nacionalinę rinktinę rezultatu 96:71.

Į rungtynes nebuvo registruoti Adas Juškevičius, Deividas Gailius, Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis, pirmą kartą šiame pasiruošimo čempionatui etape rinktinės marškinėlius vilkėdamas į aikštelę išbėgo po traumos atsigavęs Evaldas Kairys.

Rinktinė atidavė visas jėgas nuo pat pirmosios rungtynės minutės. Galima pastebėti, jog šįvakar Lietuvos komandos žaidimas pasikeitė į gerąją pusę, buvo ištaisytos Prancūzijoje atliktos klaidos. Vienas kitą aikštėje daug geriau suprato rinktinės lyderiai, įsižaidė Donatas Motiejūnas, Kauno arenos aikštėje vaizdo negadina rinkinės naujokai.

Nacionalinė komanda varžovams nusileido tik antrojo kėlinio metu, tačiau trečiame kėlinyje Lietuvos rinktinės snaiperiai sureguliavo savo taikiklius ir šovė į priekį (23:16, 16:26, 30:14, 27:15).

Rezultatyviausiai žaidė komandos kapitonas Mantas Kalnietis, įmetęs 18 taškų ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, Jonas Mačiulis pelnė 15 taškų, Donatas Motiejūnas – 13.

Praėjusią savaitę Orleano mieste Lietuvos komanda neprilygo prancūzams. Šeimininkai mūsiškius sutriuškino 98:77. Lietuvos rinktinę paskandino skylėta gynyba ir net 19 klaidų. Dainiau Adomaičio auklėtiniams tai buvo trečias pralaimėjimas iš eilės pasiruošimo.

Prieš rungtynes taip pat buvo pagerbtas karjerą baigęs Robertas Javtokas.