Kauno mariose poilsiautojai džiaugiasi vandens transporto pramogomis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Saule ir šiluma džiuginančio sekmadienio antroje pusėje, portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas apsilankė Kauno mariose, jachtklube. Dalinamės čia užfiksuotais giedrais vaizdais, matyti, kad poilsiaujantys kauniečiai ir miesto svečiai pramogų nestinga.

Pavyko užfiksuoti atsipalaidavusius kauniečius ir miesto svečius, kurie plaukiojo laivais, valtimis ar laviravo su vandens motociklais. Dažnas šypsojosi, o praplaukdami stebintiems padainuodavo ir atsisveikindami pamojuodavo.

Kaip žinia, Kauno marios yra didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, Nemuno slėnyje. Jos susiformavo įrengus Kauno hidroelektrinės užtvanką, 1959 m. Marių plotas – apie 63 kv. km, ilgis – 80 km, bendras pakrančių ilgis – 200 km, didžiausias gylis – net 24,6 m. Marios puikiai tinka vandens pramogoms. Tiesa, šiuo metu dar vyksta kasmetinis procesas – vandens žydėjimas, tad maudytis nepatartina, tačiau pasideginti ar praplaukti laivu tokiu puikiu oru – geras laisvalaikio pasirinkimas būnant mieste.

Kauno marių apylinkės nuo seno gausiai lankomos poilsiautojų, dažnas užsuka į čia įsikūrusį jachtklubą, kur prie kranto ilsisi ir kelionės laukia kauniečių jachtos.

Uosto teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis budinčių sargų, tad galima jaustis saugiai. Kauno mariose vyksta tarptautinio lygio regatos, veikia Kauno miesto savivaldybės buriavimo mokykla „Bangpūtys“. Uosto teritorijoje yra viešbutis, restoranas, kavinė, kempingas bei teniso kortai.

Kauno marių pakrantės puikiai tinka lėtiems pasivaikščiojimams, susitikimams, pasimatymams, šeimos šventėms, o netoliese stovinti Pažaislio vienuolyno bažnyčia sekmadieniais sukviečia rimties valandėlei – pamaldoms. Taip pat kviečia pasivaikščioti vienuolyną ir vandens telkinį apgaubęs Kauno marių regioninis parkas.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nepaliko vietos kovai: žalgiriečiai Kėdainiuose įsirašė dar vieną pergalę

Atsakė tuo pačiu: Sakartvelas įteisino naują Lietuvos vardą

Klimatologų verdiktas: vasara bus karšta ir ilga, bet gali užklupti didžiausia grėsmė

Skrydžiais iš Kauno į Varšuvą džiaugėsi neilgai: pasiūlė skristi iš Vilniaus

Pareigūnai ieško dingusio Eigulių gyventojo

Užkliuvo ne tik alkoholis: reklamos apribojimai pasiekė ir vaistų rinką

Kaune troleibusų vairuotoju dirbantis vyras prakalbo apie neapykantą gėjams

Kauno policija ieško Garliavoje picą pirkusio vyro (papildyta)

Popiežiaus vizito organizatoriai ieško pagalbininkų - teks padirbėti ir Kaune

Į naujus namus Kačerginėje – dviračiu, laivu ir automobiliu