Kauno mariose poilsiautojai džiaugiasi vandens transporto pramogomis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Saule ir šiluma džiuginančio sekmadienio antroje pusėje, portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas apsilankė Kauno mariose, jachtklube. Dalinamės čia užfiksuotais giedrais vaizdais, matyti, kad poilsiaujantys kauniečiai ir miesto svečiai pramogų nestinga.

Pavyko užfiksuoti atsipalaidavusius kauniečius ir miesto svečius, kurie plaukiojo laivais, valtimis ar laviravo su vandens motociklais. Dažnas šypsojosi, o praplaukdami stebintiems padainuodavo ir atsisveikindami pamojuodavo.

Kaip žinia, Kauno marios yra didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, Nemuno slėnyje. Jos susiformavo įrengus Kauno hidroelektrinės užtvanką, 1959 m. Marių plotas – apie 63 kv. km, ilgis – 80 km, bendras pakrančių ilgis – 200 km, didžiausias gylis – net 24,6 m. Marios puikiai tinka vandens pramogoms. Tiesa, šiuo metu dar vyksta kasmetinis procesas – vandens žydėjimas, tad maudytis nepatartina, tačiau pasideginti ar praplaukti laivu tokiu puikiu oru – geras laisvalaikio pasirinkimas būnant mieste.

Kauno marių apylinkės nuo seno gausiai lankomos poilsiautojų, dažnas užsuka į čia įsikūrusį jachtklubą, kur prie kranto ilsisi ir kelionės laukia kauniečių jachtos.

Uosto teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis budinčių sargų, tad galima jaustis saugiai. Kauno mariose vyksta tarptautinio lygio regatos, veikia Kauno miesto savivaldybės buriavimo mokykla „Bangpūtys“. Uosto teritorijoje yra viešbutis, restoranas, kavinė, kempingas bei teniso kortai.

Kauno marių pakrantės puikiai tinka lėtiems pasivaikščiojimams, susitikimams, pasimatymams, šeimos šventėms, o netoliese stovinti Pažaislio vienuolyno bažnyčia sekmadieniais sukviečia rimties valandėlei – pamaldoms. Taip pat kviečia pasivaikščioti vienuolyną ir vandens telkinį apgaubęs Kauno marių regioninis parkas.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Moteris nepabūgo stoti į akistatą su „kelių ereliu“

Skaitytoja: ar čia - ne alkoholio reklama?

Skaitytojų nuotykiai: džipu į kalną užtempė estų vilkiką

Seime nauji svarstymai – siūlo į atmintinų dienų sąrašą įtraukti naują datą

Italams nusileidę jaunieji žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyre nežais

Žiemiškų pramogų išsiilgusius kauniečiai traukė prie pilies

Mitybos specialistų patarimai: kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų

Gyvenimas sąvartyno pašonėje – kuo virs Kauno apskrityje esantis kaimas?

Kita rungtynių pusė: sirgaliai nusprendė, kad geriausia aukle iš žalgiriečių būtų P. Jankūnas

Specialistai: sergantis gripu gali užkrėsti keturis ar net daugiau aplinkinių