Kauno mariose poilsiautojai džiaugiasi vandens transporto pramogomis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Saule ir šiluma džiuginančio sekmadienio antroje pusėje, portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas apsilankė Kauno mariose, jachtklube. Dalinamės čia užfiksuotais giedrais vaizdais, matyti, kad poilsiaujantys kauniečiai ir miesto svečiai pramogų nestinga.

Pavyko užfiksuoti atsipalaidavusius kauniečius ir miesto svečius, kurie plaukiojo laivais, valtimis ar laviravo su vandens motociklais. Dažnas šypsojosi, o praplaukdami stebintiems padainuodavo ir atsisveikindami pamojuodavo.

Kaip žinia, Kauno marios yra didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, Nemuno slėnyje. Jos susiformavo įrengus Kauno hidroelektrinės užtvanką, 1959 m. Marių plotas – apie 63 kv. km, ilgis – 80 km, bendras pakrančių ilgis – 200 km, didžiausias gylis – net 24,6 m. Marios puikiai tinka vandens pramogoms. Tiesa, šiuo metu dar vyksta kasmetinis procesas – vandens žydėjimas, tad maudytis nepatartina, tačiau pasideginti ar praplaukti laivu tokiu puikiu oru – geras laisvalaikio pasirinkimas būnant mieste.

Kauno marių apylinkės nuo seno gausiai lankomos poilsiautojų, dažnas užsuka į čia įsikūrusį jachtklubą, kur prie kranto ilsisi ir kelionės laukia kauniečių jachtos.

Uosto teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis budinčių sargų, tad galima jaustis saugiai. Kauno mariose vyksta tarptautinio lygio regatos, veikia Kauno miesto savivaldybės buriavimo mokykla „Bangpūtys“. Uosto teritorijoje yra viešbutis, restoranas, kavinė, kempingas bei teniso kortai.

Kauno marių pakrantės puikiai tinka lėtiems pasivaikščiojimams, susitikimams, pasimatymams, šeimos šventėms, o netoliese stovinti Pažaislio vienuolyno bažnyčia sekmadieniais sukviečia rimties valandėlei – pamaldoms. Taip pat kviečia pasivaikščioti vienuolyną ir vandens telkinį apgaubęs Kauno marių regioninis parkas.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

A. Veryga pasakė savo verdiktą dėl skiepų nuo pavojingos infekcijos

Policija vykdo Kaune dingusio jauno vyro paiešką

Gyventojus pasieks svarbūs pranešimai iš VMI

Šauktiniai pradėti skiepyti nuo siaučiančios pavojingos infekcijos

Keičiasi su valstybiniais automobilių numeriais susijusios taisyklės

Vieniši Kauno senoliai: „Tuščiomis ar su lauktuvėmis – svarbiausia, kad ateitumėte!“

Įtartiną žmogaus elgesį pastebėję kaimynai ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas

Įsitikino: šaldymo kamera gali būti naudojama ne tik maisto produktų šaldymui

Šešėlinės ekonomikos naikinimas: užsimojo prieš grynuosius ir kai kuriuos verslus

Nemalonumai „Lidl“ dėl nutrintų kryžių tęsiasi