Aleksoto apžvalgos aikštelė: ją pamėgę ne tik romantikai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tikriausiai retas kuris nežino įstabios vietos, nuo kurios į Kauno Senamiestį ir Centrą galima pažvelgti iš viršaus? Siūlome apsilankyti Aleksoto apžvalgos aikštelėje, čia lankytojų netrūksta nei žiemą, nei vasarą.

Vietą pamėgo ne tik pasimatymus rengiantys įsimylėjėliai, bet ir turistai, kurių vasarą čia sutiksi bene kasdien. Šiltuoju metų laiku džiuginant saulei, nuo čia atsiveria nuostabi miesto panorama – centrinės dalies ir Senamiesčio vaizdai: Kauno pilis, Vytauto bažnyčia, įžvelgti galima ir Rotušės bei Arkikatedros bokštus ar pamatyti Vytauto Didžiojo tiltą su Santakoje susitinkančiomis upėmis Nemunu ir Nerimi. Norint geriau įžvelgti tolius, galima pasinaudoti čia įrengtais žiūronais, tiesa, tokia paslauga kainuoja. Pačioje aikštelėje pasigėrėti galima ir Roberto Antinio skulptūra „Perkūnas“, esančia kiek atokiau.

Legenda byloja, kad anksčiau į didelį Aleksoto kalną, pas deivę Aleksotą (deivė Milda) kopdavo meilės ieškotojai. Jeigu bekeliaujant žmonės tik žvilgtelėdavo žemyn – iškart pavirsdavo akmenimis. Dabar tai teliko gražia legenda, tačiau viena aišku – įsimylėjėlių čia tikrai netrūksta, ne viena pora čia susitinka romantiškai pasigėrėti vakarėjančiu Kaunu, atvyksta pasipiršti, taip pat dažnai sutiksi jaunavedžių, norinčių šioje vietoje įsiamžinti tokią svarbią dieną.

Planuojama Aleksoto apžvalgos aikštelę atnaujinti, darbai turėtų vykti 2018-aisiais, žadama, jog tuomet prasiplės apžvalgos laukas, atsiras naujų suoliukų, bus tvarkomi želdiniai, laiptai ir kt., darbams planuojama skirti apie 1,35 mln. eurų. Apie tai informuosime vėliau, o dabar kviečiame čia apsilankyti ir puikiai praleisti laiką.

Kaip patekti

Aikštelė yra netoli Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos.

Į Aleksoto apžvalgos aikštelę kviečiama atvykti pėsčiomis laiptais iš Veiverių gatvės, esančiais už funikulieriaus, automobiliu, dviračiu arba pakilti 1935 m. įrengtu Aleksoto funikulieriumi – vienu seniausių Europoje tebeveikiančių funikulierių bei vienu iš trijų esančių Lietuvoje (1931 m. atidarytas Žaliakalnio, 1935 m. – Aleksoto, o 2003 m. Vilniuje, Gedimino kalno).

Keliaujantiesiems automobiliu Aleksote reikia pasukti į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę, po to sukti į V.Čepinskio gatvę. Čia veža ir visuomeninis transportas – 31-o maršruto autobusas, tereikia išlipti stotelėje: „Psichiatrijos ligoninė“

Ramaus ir nuostabių Kauno vaizdų iš aukštai kupino poilsio Aleksoto apžvalgos aikštelėje!

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kelių ereliu“ pavadintas vairuotojas: mane pradėjo filmuoti tada, kai jai buvo naudinga

Pamiršusiems šį mokestį susimokėti per sausį, grės nemalonumai

Skęstančios Kauno žiniasklaidos gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

Sujudimas Kauno mariose: pasiplaukiojimas valtimi baigėsi nelaime

Paaiškėjo, kas pretenduoja Seime pakeisti K. Pūką

Šios nakties reido atgarsiai: beveik 500 vairuotojų susitiko su policija

Kauno apskritities keliuose „snigo“ kyšiais

Mirė buvęs Seimo narys M. Subačius

Naujas „Coca Cola“ gėrimas į Baltijos šalis pateks kitokios sudėties

Didelės išmaniųjų telefonų kainos lietuvių negąsdina: gamintojai jau kuria naujus planus