,,Šilainiai Project“ savaitgalį kauniečius stebins išskirtinėmis iniciatyvomis

Organizatorių/E. Kniežausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miegamasis Šilainių mikrorajonas neretai gretinamas su stereotipais, susijusiais su nesaugumu, dideliu nusikalstamumu. Tačiau faktas, kad dabartinėje Šilainių teritorijoje buvo apsistojęs net pats prancūzų istorinis herojus Napoleonas Bonapartas su savo kariuomene ir čia planavo įrengti tikrą kultūros lopšį, mažai kam žinomas.

Šilainių menininkai ir kūrybingi, iniciatyvūs mikrorajono gyventojai siekia, kad stereotipus apie Šilainius pakeistų istorinės žinios bei miegamiesiems rajonams mažai įprastos, interaktyvios veiklos.

Dvi tokios iniciatyvos kauniečius sukvies jau šią savaitę. Penktadienį, Žemaičių pl. 25, po atviru dangumi Šilainių ir kitų mikrorajonų gyventojai kviečiami susitikimui ,,Šilainiai [Paris] Project“, o šeštadienį įspūdingi vaizdo ir garso instaliacijų eksperimentai susitelks VIII-ajame forte, ,,Šilainiai [Fortas] Project“ metu.

Penktadienį, ,,Šilainiai [Paris] Project“ metu, iniciatyvos autorė, Lietuvoje ir užsienyje dirbanti menininkė, Evelina Šimkutė su bendražygiais žada paminėti Bastilijos šturmą ir perskaityti manifestą, skelbiantį apie kūrybinę laisvę miegamajame mikrorajone, įkvepiančia kurti ir kartu žadinti vieningą bei kūrybingą Šilainių bendruomenę. Renginio metu lankytojai gaus ir dalomąją medžiagą bei pristatymą, kaip ir kada Šilainiuose egzistavo Paryžius. Bus pristatyti ir kiti įdomūs istoriniai faktai bet Šilainiams svarbūs traukos taškai. Žadama ir iškelti laisvę menui bei kūrybai, naujoms mikrorajono iniciatyvoms skelbiančią vėliavą.

Tuo tarpu šeštadienį abejingi neliks mėgstantys vizualinių ir garsinių instaliacijų eksperimentus. Idėjos svečiai bus pasitinkami VIII-ojo forto požemiuose, neįprastoje, ir dėl to dar įstabesnėje, vietoje. Čia dalyvaus ne tik pati Evelina ir Šilainių menininkai, tačiau ir svečias menininkas iš Norvegijos, čia savo kūrybiškumo išlaisvinti atvykstantis būtent dėl neįprastos aplinkos požemiuose: tokios progos savo šalyje jam neteko sulaukti. „Šilainiai [Fortas] Project“ renginys buvo surengtas jau ir praėjusiais metais.

Iniciatyva gali pasirodyti panaši į Vytenio Jako Kiemo galerijos E. Ožeškienės g. 21 idėją. E. Šimkutė atvirauja, kad Vytenio glaudžios kaimynystės veikla jai – žavinti ir artima. Vis dėlto skirtumas tarp šių dviejų bendruomeniškumo skatinimo iniciatyvų yra tas, kad „Šilainiai Project“ apima kur kas platesnę auditoriją ir orientuojasi ne į vieną kiemą, bet į viso mikrorajono bendruomenės vienijimą.

„Šilainiai [Paris] project“ renginys kviečia susitikti jau šį penktadienį, liepos 14 d., 18 val., Žemaičių pl. 25, ties sankryža šalia Šilainių poliklinikos ir prekybos centro „Lidl“ esančiame plyno lauko plote. Čia bus įprasminta Šilainių kaip kultūros lopšio samprata istorijos vingiuose.

Šeštadienį, liepos 15 d., 14 val., Kauno VIII-ajame forte, iniciatyvą pratęs „Šilainiai [Fortas] Project“. Kaip įvardina pati E. Šimkutė, renginys bus savotiška meninė, eksperimentinė intervencija į forto patalpas, jas išnaudojant visiškai netradiciškai. Čia susitiks skirtingų kartų menininkai iš Lietuvos ir svetur, susivieniję bendram tikslui – meno sklaidai Šilainiuose.

Aktyvus „Šilainiai Project“ idėjos plėtojimas prasidėjo dar 2015 m. Menininkė E. Šimkutė šiuos bei kitus renginius atskleidžia esant tik viena iš projekto plėtros sričių. Viso projektą sudaro penkios dalys: renginiai, fotografija, tarptautinės menininkų rezidencijos, kūrybinės dirbtuvės bei pokalbiai ir diskusijos menininkams ir Šilainiams aktualiomis temomis. „Šilainiai Project“ renginių yra numatyta ir netolimoje ateityje.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojų nuotykiai: džipu į kalną užtempė estų vilkiką

Seime nauji svarstymai – siūlo į atmintinų dienų sąrašą įtraukti naują datą

Italams nusileidę jaunieji žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyre nežais

Žiemiškų pramogų išsiilgusius kauniečiai traukė prie pilies

Mitybos specialistų patarimai: kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų

Gyvenimas sąvartyno pašonėje – kuo virs Kauno apskrityje esantis kaimas?

Kita rungtynių pusė: sirgaliai nusprendė, kad geriausia aukle iš žalgiriečių būtų P. Jankūnas

Specialistai: sergantis gripu gali užkrėsti keturis ar net daugiau aplinkinių

Užfiksavo skaitytojai: Šilainiuose valydami sniegą, sugadino kelią

Prienuose per gaisrą žuvo žmogus: įtariama, kad gaisrą sukėlė cigaretė