Tragiško Šilainių gaisro byla vėl teisme: pagrindiniam įvardintam kaltininkui – šūsnis kaltinimų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš teismą ir nukentėjusiuosius bei jų artimuosius stojo ketverius metus besislapstęs, nužudymu ir sunkiu sveikatos sutrikdymu kaltinamas, Martynas Sasnauskas. 27 metų kaunietis kaltinamas kartu su dviem bendrininkais sukėlęs daugiabučiame mirtiną gaisrą.

Pirmadienį Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti tragiško Šilainių gaisro byla, kurioje M. Sasnauskas kaltinamas nužudymu, sunkiu sveikatos sutrikdymu ir kitais nusikaltimais. Teismo posėdyje kaunietis sėdėjo panarinęs galvą bei veidą dangstėsi dokumentų aplanku.

Kiti du jaunuoliai už itin žiaurų tyčinį nužudymą, sunkų kūno sužalojimą ir didelės vertės turto sunaikinimą jau nuteisti, o šis kaltinamasis ketverius metus slapstėsi užsienyje, bet buvo surastas ir perduotas Lietuvos teisėsaugai.

Teismo posėdžio metu, M. Sasnauskas nurodė, kad iki suėmimo jis dirbo, turėjo savo verslą. Teigė, kad Jungtinėje Karalystėje Reading‘o mieste turėjo savo kavinę. Tai viskas, ką parodė M. Sasnauskas. Jis parodymus duoti atsisakė.

Vėl privalėjo prisiminti šiurpias akimirkas

Teismo posėdyje prokuroras Andrius Kiuršinas paskelbė kaltinamąjį aktą, o nukentėjusieji ir liudytojai vėl privalėjo prisiminti šiurpias gaisro akimirkas. Jie teismui papasakojo šiurpius tragiško gaisro prisiminimus.

Kitas teismo posėdis numatomas spalio mėn. viduryje.

DELFI primena, kad praėjusį kartą bylos nagrinėjimo pradėti nepavyko. Į pirmąjį posėdį neatvyko kaltinamojo advokatas. Teismo sekretorė bandė skambinti advokatei, tačiau ji neatsiliepė. Taip pat serga vienas iš trijų teisėjų. Kitas posėdis buvo numatytas birželio viduryje.

Pirmojo teismo posėdžio metu kaltinamasis nedrįso pakelti galvos, veidą slėpė už dokumentų aplanko.

Prokuroras A. Kiuršinas teigia, kad kaltinamasis kol kas parodymus duoti atsisako. M. Sasnauskui už šį nusikaltimą gresia nuo 8 iki 20 metų nelaisvės arba įkalinimas iki gyvo galvos. Nukentėjusieji, liudytojai ar kiti nuteistieji dėl šio įvykio teismo posėdyje nedalyvavo.

Žiaurus nusikaltimas Kaune buvo įvykdytas 2012 metų kovo 25-osios naktį. Tąnakt į namus grįžęs girtas nepilnametis kaunietis Paulius savo broliui M. Sasnauskui pasiskundė, kad viename daugiabučiame Baltų prospekte švenčiant gimtadienį, jis buvo sumuštas. Tuo metu su draugais namuose girtavęs M. Sasnauskas nusprendė atkeršyti už brolį, praneša prokuratūra.

Pasiėmęs tuščią talpyklą, kartu su keliais jaunuoliais M. Sasnausko taksi automobiliu nuvažiavo į degalinę, nusipirko benzino ir apie 2 val. 30 min. nakties nuvažiavo prie namo, kuriame buvo sumuštas jo brolis. Ten keliolikos jaunuolių kompanija šventė vieno iš butą nuomojančių jaunuolių gimtadienį. M. Sasnauskas su broliu bei kartu atvažiavęs Paulius Diliūnas surengė egzekuciją – apipylė benzinu šį jaunuolį bei buto koridorių benzinu ir padegė. Dar keli kartu atvažiavę jaunuoliai, pamatę šiuos jų veiksmus, spruko lauk.

Degantis vaikinas dar sugebėjo nubėgti į vonią, bet ten, apsinuodijęs smalkėmis, mirė. Tuo tarpu bute buvęs jaunimas iš gaisro gelbėjosi kaip kas išmanė. Atkirsti ugnies, 5 iš jų iššoko iš septintajame aukšte esančio buto ir nukritę ant žemės susižalojo. Vėliau dviems iš jų buvo diagnozuotas sunkus sveikatos sutrikdymas, trims – nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Vienas iš sunkiai sužalotų vaikinų liko neįgalus. Per gaisrą nukentėjo keli šio daugiabučio butai, ugnis ir vanduo sugadino turtą, kurio vertė – 222 tūkst. 786 litai (64 tūks. 523 eur.). Iš viso šioje byloje nukentėjusiais pripažinti 22 asmenys, patyrę fizinę, moralinę ar turtinę žalą. Jau kitą rytą po šio gaisro M. Sasnaukas dingo, o jo brolis ir keli kiti jaunuoliai pareigūnų buvo sulaikyti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Andrius Kiuršinas.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, pasislėpusio Martyno Sasnausko byla buvo išskirta į atskirą, o tuo metu jau 20 metų sulaukęs jo brolis P. S. ir 23 metų draugas P. D. 2014 metų spalio 3 dieną Kauno apygardos teismo buvo pripažinti kaltais dėl tyčinio, itin žiauraus nužudymo bendrininkų grupėje, sunkaus kūno sužalojimo, didelės vertės turto sunaikinimo bei kitų nusikaltimų. Nusikaltimo metu buvusiam nepilnamečiu P. S. buvo skirta 7,5, o P. D. – 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Kartu su jais dėl padėjimo įvykdant šiuos nusikaltimus kaltu pripažintas 21 m. L. B. Jam skirti 2 metai nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant. 2015 metais nuteistųjų skundus išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas bausmių jiems ne tik nesušvelnino, bet ir dar padidino po gaisro ir kritimo iš septintojo aukšto neįgaliu likusio 21 metų jaunuolio civilinį ieškinį – nuo 41,5 tūkst. eurų iki 248 tūkst. eurų.

Pasislėpusio nuo teisingumo M. S. atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis. Pernai balandį jis sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir lapkričio mėnesį perduotas Lietuvai. Pasak šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A. Kiuršino, keršijant dėl nereikšmingo konflikto buvo įvykdytas žiaurus, protu nesuvokiamas nusikaltimas.

„Vienas jaunas žmogus žuvo, kitas visam gyvenimui liko neįgaliu, buvo suniokotas daugybės žmonių turtas. Labai gaila, kad jaunuoliai visiškai nemąsto apie savo poelgių pasekmes – o jos gali būti labai skaudžios, sugriauti daugybę gyvenimų“, – sakė prokuroras.

Daugiau informacijos skaitykite čia.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Ateinančios savaitės orai: lietus šalies link neskubės

Tausojantis vartojimas: patarimai kaip sumažinti maisto atliekų kiekius namuose

Sukėlė gelbėtojus ant kojų: neblaivi mergina nuplaukė į Kauno marių vidurį

Drąsus kauniečių žingsnis: „supiršo“ dvi nepažįstamas tos pačios lyties atstoves

Dedikacija neeilinėms asmenybėms: Kaune atsiras dvi naujos gatvės

Dešimtmetį besitęsianti iniciatyva skelbia naują sezoną: netrukus po Kauną pasklis burbulai

Trūko vieno žingsnio iki tragiškos pabaigos: buitinio konflikto metu mosavo ginklu

Seime rėžė ultimatumą prekybininkams: pardavinėti alkoholį arba vaistus

Skaitytojai nusivylę: atliekų suvertimui pasirinko vieno Kauno fortų teritoriją

Kulautuvoje turizmo sezonas pradėtas mėgaujantis vandens pramogomis (foto)