Įtariamam rinkėjų papirkinėjimui per rinkimus ateis galas?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimas svarstys siūlymą bausti ir už siekius papirkti rinkėjus, ne tik realiai padarytą įtaką rinkėjo apsisprendimui.

Šią savaitę po pateikimo buvo pritarta Baudžiamojo kodekso pataisoms, kurios keičia dabartinį straipsnį dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Pagal projektą, baudžiamoji atsakomybė būtų taikoma, jeigu prieš asmenį „buvo naudojama psichinė prievarta arba jis buvo papirktas, arba apgaulės būdu jam buvo trukdoma realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume“.

Pataisas teikianti Vidaus reikalų ministerija argumentuoja, kad šiuo metu teismuose susiklostė praktika, kad pats rinkėjų papirkimas savaime dar nereiškia nusikalstamos veikos padarymo. Teismuose tenka įrodinėti, kad kaltininkas, papirkdamas rinkėją, paveikė jo valią.

„Formuojama praktika, kai pats rinkėjų papirkimas savaime dar nereiškia nusikalstamos veikos padarymo. Kaltininką pripažįstant kaltu būtina nustatyti, kad papirkdamas rinkėjus taip trukdė jiems realizuoti savo teisę rinkti, tai yra reikia įrodyti, kad padaryta įtaka rinkėjui paveikė jo valią ir todėl jis balsavo kitaip, nei norėjo“, – pristatydamas pataisas sakė vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas.

Bausmių už rinkėjų papirkimą nesiūloma keisti. Už tai numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Nustatytas nelegalių cigarečių Kaune paplitimas

Susidūrimas Tunelio gatvėje - sužalota stovėjusio automobilio vairuotoja

Konservatorių ir valstiečių kovoje - išsiskiriantys apklausų duomenys

Dar viena nelaimė „Via Baltica“ - vertėsi automobilis

Vaizdo registratoriaus įrašas: sankryžos pavadinimas paaiškina tai, kas čia vyksta

Kodėl Kaune pabrango šiluma?

„Nemokama“ dovana miestiečiams atsieina 2500 eurų per dieną (papildyta)

Mače su Ispanijos čempionais – dėjimų šou ir rekordinis NBA skautų apsilankymas Kaune

Iš ledo gniaužtų Lampėdyje gelbėjimo tarnybos traukė skenduolius

Amaliuose automobilis rėžėsi į stulpą - vairuotoja išvežta į ligoninę