Namuose spaudimui nenusileido: „Žalgiris“ – LKL čempionai | Kas vyksta Kaune

Namuose spaudimui nenusileido: „Žalgiris“ – LKL čempionai

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato finalo serija sugrįžo į „Žalgirio“ areną. Penktadienį Kauno „Žalgirio“ komanda susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais. Rungtynių metu tribūnos tiesiog ošė – visi laukė ketvirtosios „Žalgirio“ pergalės šioje finalo serijoje. Po ilgų ir įtemptų rungtynių žalgiriečiai išpildė žiūrovų lūkesčius – rezultatu 73:68 jie palaužė panevėžiečių viltis ir iškovojo LKL čempionų titulą.

Nervingą kauniečių startą pralaužė iš toli pataikęs Kevinas Pangosas, o netrukus iš pastarojo pavyzdį paėmė tritaškį smeigęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 7:3. Antroje kėlinio dalyje užtikrintai baudos aikštelėje rungtyniavo lyderio vaidmens ėmęsis Edgaras Ulanovas, gražiu prasiveržimu atstumą iki 15:10 didino Renaldas Seibutis. Tiesa, tuomet savo atsaką sudavė Mindaugas Lukauskis, kurio pastangomis pirmosios dešimt minučių baigėsi lygiu rezultatu 15:15.

ntrajame kėlinyje „Lietkabelio“ komanda tęsė spurtą iki 0:8 ir neprabėgus nė minutei provokavo sunerimusio Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 15:18. Deficitui padidėjus iki 15:20, šeimininkų taškų sausrą nutraukė iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs P.Jankūnas ir tritaškiu iš krašto pusiausvyrą atstatęs Brockas Motumas – 20:20. Baudų metimais savo taškų kraitį atsidaręs Leo Westermannas čia pat įsūdė tolimą bombą, o pagautą emocijų bangą sėkmingai išnaudojo pranašumą iki 27:23 auginęs P.Jankūnas. Dar kartą įsivyravus lygybei (27:27) prabilo Lukas Lekavičius, į kurio aštuonis taškus įsiterpė tik du svečių baudų metimai, tad matydamas tolstančius Lietuvos čempionus, minutės pertraukėlės prašė „Lietkabelio“ trenerių štabas – 35:29. Iš ritmo tai neišmušė E.Ulanovo ir tolimą šūvį realizavusio P.Jankūno, tad ilsėtis kauniečiai keliavo turėdami apčiuopiamą devynių taškų persvarą – 42:33.

Po didžiosios pertraukos pranašumas pasiekė rekordinę taškų ribą, kuomet solidžiai viena ranka metimą užbaigė E.Ulanovas, o penkis taškus rinko slalomą krepšio link atlikęs ir tritaškį iš krašto paleidęs L.Lekavičius – 49:38. Šeimininkų tolimų metimų statistiką dar labiau gerino iššovę L.Westermannas ir L.Lekavičius bei netaiklų komandos draugo metimą įtvirtinęs B.Motumas – 57:43. Po pokalbio su treneriu panevėžiečiai atsigavo ir, surengę spurtą, žalgiriečiams lengvo gyvenimo prieš ketvirtąjį kėlinį nežadėjo – 58:52.

Suklaidinęs varžovą iš vidutinio nuotolio taikliai metė komandos variklį užkurti bandęs L.Lekavičius, svečiams kvėpuojant į nugarą svarbų dvitaškį realizavo komandos kapitonas P.Jankūnas – 62:56. Be taškų žaidęs Augusto Lima efektingai atidirbo gynyboje, o tolimu šūviu tribūnose bangas kėlė atstumą iki 66:58 didinęs K.Pangosas. „Lietkabelio“ komandai kylant į vieną paskutiniųjų šturmų šiame sezone ranka nedrebėjo lemiamus dūrius smeigusiems L.Lekavičiui ir P.Jankūnui, kurie nukalė „Žalgiriui“ 19-ąjį LKL aukso medalį rezultatu 73:68.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 23 (5/7 trit.), P.Jankūnas 16 (9 atk. kam.), E.Ulanovas 12 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Westermannas 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 2 blk.), K.Pangosas 6, B.Motumas 5, R.Seibutis 2, A.Kavaliauskas 1, A.Milaknis 0, A.Lima 0, I.Hartensteinas 0, R.Javtokas 0.